PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Mám ráda Rioradnovy knihy i řeckou mytologii, ale Apollónův pád je podle mě propadák. Nudné, neoriginální, rozvláčné... Příšerné... Meg se chová příšerně, Apollón zrovna tak a děj je na nic... Vážně ne.

29.05.2019 2 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Pomoct! Už od začátku byla celá tahle série slabá, což ještě zhoršovaly povedené série z pera Ricka Riordana (Percy Jackson, Bohové Olympu...) tenhle díl je prostě příšerný, od začátku až do konce. Moc mě mrzí, že jsem za něj utrácela peníze... Další díly už rozhodně číst nebudu.

29.05.2019 odpad!

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Jednoznačně nejlepší díl ze série. To už tak u sérií bývá. Bellu i Edwarda jsem simoc oblíbila, i když ta konečná dílčí zápletka s Jamesem už se mi moc nezamlouvala. Ale první část věnovaná převážně citům hlavních hrdinů... ta byla perfektní.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Můj asi nejméně oblíbený díl, což však v této skvělé sérii znamená jen, že byl zábavný jako každá druhá lepší fantasy. Bez Edwarda to prostě není ono, takže i když se ke knize pravidelně vracím, čtu vždycky jen začátek aa konec, kde moje oblíbená postava je. Kniha o upírech je prostě bez upírů trochu moc rozvláčná. Ale jinak skvělé.

29.05.2019 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Bellina nerozhodnost mi trošku lezla na nervy, ale jinak skvělé. Můj druhý nejoblíbenější díl. Jasper se dostal víc do popředí, za což jsem měla ráda, protože mi v minulých dílech přišlo, že on je jen "neovlaatelný upír v pozadí" a jinak nic. Moc hezké.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Konečná scéna s Volruriovými vůbec neodsýpá, ale jinak skvělé. Aro a hlavně Caius mi lezli na nervy, naproti tomu třeba z Leah se stala má nová oblíbená vedlejší postava. A samozřejmě Alice, i když ta byla více upozaděná. Ráda jsem se trochu víc seznámila s Rose. Jinak, Bella, Edward, Jacob... co k tomu dodat. Nádhera a kniha se hezky čte.

Papírová města Papírová města John Green

Margo mi lezla na nervy, ale jinak skvělé. Vůbec jsem nečekala takový konec... a Margo má rozhodně velmi zajímavé myšlenkové pochody.

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Krásný příběh, i když ne tolik propracovaný, jako jiná díla od tohoto spisovatele. Dějová linka je velmi jednoduchá a právě v tom tkví její kouzlo. A obdivuju toho člověka, který vymyslel ten vzorec na vtahy.

Všade samé korytnačky Všade samé korytnačky John Green

Jako každá kniha od johna Greena mi i tahle rychle přirostla k srdci. Aza je trochu zvláštní a já nebudu předstírat, že jsem jí vždy rozuměla. Ale oblíbila jsem si ji. A samozřejmě, to by nebyl John Green, žádný sladký happyend. Skvělé.

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

První díl byl skvělý, ale tohle mě zklamalo. Horko těžko jsem se prokousala první polovinou knihy, ale pak jsem to zavřela a už nedokázala pokračovat. Hrdinka se chová divně, Kai zase nepochopitelně a Arcus... to nevyžaduje komentář. Skutečně slabé...

25.05.2019 2 z 5

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

Velmi čtivé a zároveň neobvyklé. Přiznám se, že do hlavní hrdinky jsem se nedokázala tolik vcítit a mnohá její rozhodnutí jsem nechápala. Ale některá jiná zase ano. Kdo ví, jak bych skončila, kdybych si měla prožít to co ona. Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a původně jsem si myslela, že jde o nějaký dívčí román, takže mě skutečně překvapilo, o čem tahle kniha vlastně je. Přesto je to skvělé a já rozhodně doporučuji.

25.05.2019 5 z 5

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

Ráda jsem dokončila příběh o Haltových začátcích v Araluenu, ale tohle už nebylo ono. Z předchozíhodílu jsem si zvykla mít na každé stránce alespoň jeden vtip a jejich absence v této knize mě neile překvapila. přesto je však příběh hezkým pokračováním.

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Tohle není zase tak dobré, ale pořád čtivé. Zápletka tentokrát nic moc, ale začátek v Seacliffu jsem si neskutečně užila. Slabší, než předchozí díly, ale pořád se to dá.

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Asi jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Císaře Šigerua jsem si skutečně oblíbila a navíc se zase oblíbila má nejoblíbenější vedlejší postava vakíra Seletina. Skvělé.

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Will se místy chová trochu hloupě, ale jinak opět skvělé. Co mě však nejvíc pálí je !SPOILER! jestli na tom pohřebišti skutečně jsou duchové a jestli tudíž v celém tom světě existuje nejaké "nadpřirozeno", nebo měl Will prostě jen halucinace z vyčerpání.

Hora štírů Hora štírů John Flanagan

Nejoblíbenější díl z celé skvělé série. Doporučuji.

Hořící most Hořící most John Flanagan

Moc hezké, i když se nejedná o můj nejoblíbenější díl. Evanlyn jsem si moc neoblíbila, ale snad se to zlepší. Kniha je však čtivá, místy vtipná a rozvíjí příběh, který se mi moc líbil.

Kaldera Kaldera John Flanagan

Nejsem si jistá, ale připadá mi, že Flanagan jednoduše zmáčknul přeškrtaný děj prvních třech knih série do jedné. Už to není prostě ono, i když jsem se ráda dozvěděla o dalších části hraničářského světa.

Myslím, že už mu docházejí nápady, což se ovšem po tolika knihách není co divit. Už Úmrlčí tváře mi přišly trochu slabší, ale tohle je už vyloženě nudné (až na pár krátkých scén). Stejný pocit má i z posledních tří dílu HU (ty s Madie), takže by Flanagan podle mě udělal nejlíp, kdyby ty série skončil a nesnažil se je na sílu rozšiřovat o nudné knihy.

21.05.2019 2 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Nový překladatel, ohraný humor, převídatelné scény, trapná zápletka... Na této knihze je bohužel skvěle vidět, že ani Flanaganova studnice skvěých vtipů není bezedná. Chybí tu Will a Halt a všichni, kteří dělali předchozí díly výjimečné. Ani dvanáctý díl nebyl bůhví co, ale tohle už je vyloženě špatné. Škoda.Ale rozhodně by pomohlo, kdyby zůstala původní překladatelka. Ta Blaze, plášť místo pláštěnky, Větrný vlk míto Vlčího větru a Will... eh, to se nedá. Pomoc, prosím.

21.05.2019 2 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Velmi dobrý díl. CHudák Halt, že má takového bratra, ale jinak je to skvělé. Dozvídáme se zase něco o Haltově mládí, což je rozhodně plus.