petuzla5591 petuzla5591 komentáře u knih

Naprosto skvělá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Alana jsem si zamilovala. Je to úžasná postava. Ke knize se ráda brzy vrátím.

30.07.2018 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

To byla krása. Od příběhů jsem se nedokázala odtrhnout. Těším se na další díl.

23.06.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Roztomilý komiks naprosto přesně vystihující mé knihomolství. Jsem maximálně spokojená.

22.09.2019 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Právě jsem dočetla a jako cože?! Upřímně ze začátku jsem Coriolanovi fandila a Lucy Gray jsem si oblíbila a ten konec....a co si budem, písnička Oběšencův strom byla skvělá, v hlavě jsem slyšela hudbu.???? Pokud očekáváte něco tragického, jako výmluvu, proč je Snow takový jaký je, není to kniha pro Vás...

08.11.2020 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Tak tohle je pecka. Od doby, kdy se příběh rozdělil na dvě dějové linky jsem byla zvědavá, jak budou obě pokračovat a konec se mi moc líbil.

27.01.2019 5 z 5

Paní jara Paní jara Leandra Sold (p)

Wow, tak tohle byla pecka od samého začátku. Nádherná obálka, skvělé grafické zpracování uvnitř knihy a perfektně vymyšlený příběh. Autorka si mě naprosto získala a já doufám, že další díl vyjde brzy!

27.08.2023 5 z 5

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Moc fajn oddechovka, u které jsem se mnoho přiučila a navíc si ověřila, že práce s lidmi je všude stejná. Rozhodně doporučuji.

01.07.2022 4 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

Krásné vyprávění o dvou mladých ženách, které najdou lásku. Moc se mi líbilo prostředí poškozené Anglie. Také mě moc bavily hlavní hrdinky. Ze začátku jsem měla raději Alison, ale jakmile se pohledy vyměnily, změnila jsem na ni názor. V knize se vyskytují i nelehké věci, kterými si obě hrdinky musely projít. Vcelku hodnotím velice kladně. Autorka píše skvěle, mám z knihy krásný pocit a budu doufat, že se autorce podaří splnit její přání o svatbě.

07.10.2021 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Kniha mi byla doporučena a páni, jak jsem ráda, že jsem ji nakonec zkusila. Kniha je velice čtivá a poutavá. Postavy jsou skvělé a já se moc těším na další díly.

22.06.2021 5 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

Ačkoliv nejsem cílovka, kniha poukazuje na velmi důležité téma ohledně potratů, čehož se také týká nepřipravenost na rodičovství. Osobně ve svých 22 letech nejsem na dítě připravena ani náhodou a vůbec se Veronice nedivím, že byla ochotná postoupit tak šílenou cestu. Myslím si, že každá žena by měla mít právo, rozhodnout se sama. Tuto knihu rozhodně doporučuji.

26.01.2021 5 z 5

Příběh magie Příběh magie Chris Colfer

Nemám slov...prequel k Zemi příběhů je mnohem lepší, než jsem se kdy odvažovala doufat. Všechno mi do sebe krásně zapadlo a těším se na další díly. Určitě budou stejně úžasné.

05.01.2021 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Wow. Tak tohle bylo něco. Upřímně mne malilinko zklamal konec, toužila jsem se dozvědět, jak to dopadne, ale na druhou stranu si to můžeme domyslet. Autorka je skvělá a určitě, pokud vydá další knihy, budu si je muset pořídit .

17.08.2019 4 z 5

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Toto je moc krásné a smutné zároveň. Autorka píše úžasně.

11.03.2019 5 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

Nečekala jsem, že mě kniha bude tak bavit. Skvělá vtipná oddechovka.

22.12.2018 5 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Tuto knihu jsem v knihkupectví poladla náhodou a musím říct, že jsem měla šťastnou ruku. Autor má bohatou fantazii a moc se mi líbí vlastní svět v našem světě a všechny ty Stínokrysy, paznechty a cedule Nekrmte kanály. Nemohu se od knihy odtrhnout. Velmi se mi líbí, že příběh se odehrává v Olomouci (tedy místy, pokud se neodehrává v Nikde, i když to tam není přímo řečeno, mé milované město jsem poznala. Oblíbila jsem si hlavní postavy. Zejména pak Lazara a Zimu. Líbí se mi neobvyklá jména hlavních postav. Je vidět, že i čeští autoři umí a budu jen doufat, že autor vydá další skvělou knihu.

21.08.2018 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Opět milá feel-good oddechovka na léto. Ava mě bavila více než Mei, na druhou stranu z kluků u mě vede Liam. Přesto je Chris fajn.
P.S. Ty popkulturní narážky jsou prostě boží.

30.06.2021 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Krásná kniha. Mé první setkání s autorkou a naprosto jsem si ji zamilovala. Stejně tak postavy v této knize. Sydney je úžasná postava a Ridge taktéž. Několikrát jsem i plakala a to i v autobuse. :)

07.06.2019 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Pecka! Nové vydání má úžasné ilustrace.

28.08.2018 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Od knihy jsem moc nečekala, nicméně jsem byla příjemně překvapena. Jakmile jsem se začetla, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

02.07.2018 5 z 5

Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Kristyna Andrews (p)

Tento příběh jsem měla tu čest číst ještě před vydáním, v beta verzi a už tehdy se mi moc líbil. Zaujal mě příběh žen, kterým tragická událost změnila celý život.
V první knize sledujeme Cornelii, do které jsem se dokázala vžít a oblíbila jsem si ji. Zpočátku milá, krásná, úspěšná a snad i naivní mladá žena však projde značným vývojem. Obdivuji ji, lituji ji a mám pochopení pro vše, co udělala. Ráda bych jí byla přítelkyní, které by se mohla svěřit.

Jelikož jsou vztahy pro hl. hrdinku důležité, v knize se vyskytuje romantika. Zjistila jsem, že čistě románky číst nezvládám. Ale když se romantická linka vyskytuje ve fantasy nebo sci-fi, je to jiné kafe. V této knize se mi romantická linka moc líbila a mohu vám prozradit, že i když jsem knihu už jednou četla, finální události pro mě byly naprosto nečekané...

A také bylo zajímavé sledovat, kolik lidí se ke Cornelii obrátí zády, když nejvíce potřebuje.

Suma sumárum, já jsem naprosto spokojená s výsledkem.
Krásná obálka, jak přední, tak zadní strana.
Stránky mi ubíhaly pod rukama a příběh mě moc bavil, stejně tak hlavní hrdinka a další postavy. Kniha má příjemný formát, měkkou vazbu a 330 stránek, takže se dobře drží a není ani nijak zdlouhavá.
Er forma, kterou mám já osobně ráda, se k příběhu hodí.

Právem se tento titul řadí mezi mé nejmilejší a já doufám, že autorka bude s Hrdinkami budoucnosti pokračovat. Vlastně bych uvítala pokračování hned teď!

Je mi jasné, že kniha nesedne všem, ale pokud vás zaujala, zkuste jí dát aspoň šanci.

23.05.2023 5 z 5