Pettinka Pettinka komentáře u knih

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Mně je celkem jedno jestli mělo jít o klasickou, moderní nebo rádoby poezii. Je mi to fakt buřt. Knížku jsem si koupila (ano, podlehla jsem reklamě, jelikož na mě vyskakovala snad všude) a myslím si, že to nebyl špatný kup. Mám ráda různé citáty, myšlenky. A to splňuje. V básničkách nebo v rádoby básničkách, jak někdo píše v komentáři, jsem se i viděla, usmála. Neříkám, že úplně v každé jsem našla myšlenku, ale ve spoustě ano a dostaly se na seznam mých oblíbených "citátů". Já vlastně poezii vůbec nerozumím, takže nemůžu soudit a nevyhledávám ji, ale tato knížka mě fakt potěšila. Takže já jí těch 5* dám, protože si to zaslouží a vím, že je to kniha, kterou znovu otevřu, abych si přečetla mé oblíbené úryvky! :) A to vůbec nemluvím o vzhledu knížky, který se mi taky moc líbí!

26.02.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Po dlouhédobě kniha, co mi sedla a vyloženě jsem jí "zhltla". Doporučuju!!
Btw. Asi jsem hloupá, ale úplně mi uteklo, kdo je Clara Christensenová, která psala dopis Florianovi na konci knížky. Díky za odpověd;)

03.11.2017 5 z 5

Ještě lepší než první díl!! První díl jsem nějak omylem koupila v knihkupectví, jen abych si něco koupila. Druhej díl jsem už koupit musela, abych věděla, jak to dopadne. A rozhodně jsem udělala dobře.
Krásný, romantický až dojemný příběh s kouskem hořkosti, ale i ta hořkost do života hold patří. Já jsem nadmíru spokojená a jen jen DOPORUČUJU! P. S. Jdu na další knihu od této spisovatelky!

04.06.2017

Moc pěkná knížka. Moc pěkně se to četlo, styl autorky se mi opravdu zalíbil, takže stránky utíkaly jako voda. To že jsem čekala trochu jiný konec je spíš moje chyba a ne autorky. Každopádně jdu pořizovat druhý díl, abych věděla jak to dopadne :)

08.05.2017 5 z 5

Ty, já a ti druzí Ty, já a ti druzí Fionnuala Kearney

Knížka přečtena, ale nijak moc mě nezaujala. Kamarádce bych jí nedoporučila :)

04.02.2017 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

První díl jsem zhltla v době kdy byly odstíny TOP a nemohla jsem se dočkat dalšího dílu. Pak jsem viděla film a ten mě hrozně moc zklamal a nějak mě to přešlo a třetí díl jsem tedy nedočetla. Až teď jsem si řekla, že ho dočtu (jsem ten typ čtenáře, co málo knížek odloží nedočtené). Přes půlku jsem se prokousávala. Na každý druhý straně sex, pořád řešili to samé. Pak ale to nabralo nějakou akci a mě to začalo bavit a konec knihy jsem přečetla jedním dechem. Takže to zas tak takové fiasko nebylo. Možná bych z toho byla ještě víc nadšená, kdyby to celé bylo shrnuto do 200 stránek. Nicméně za mě konec dojemný, skvělý. Najednu stranu cítím i "smutek" další dočtené trilogie. Takže jo, jsem spokojená :)

04.02.2017 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jojo zase nezklamala :)

02.02.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Čtu si hodnocení ostatních a říkám si, že v tom nejsem sama. Ne že by se mi knížka nelíbila, Jojo mám fakt ráda a vyhovuje mi její styl. Ale asi jsem čekala víc? Možná. Knížku jsem se snažila číst co nejrychleji, abych jí měla dotčenou, ale z toho důvodu, abych mohla sáhnout po něčem jiným (nejsem ten typ, co knížku odloží a ruku na srdce, trošku mě zajímalo jak to dopadne). Určitě má Jojo lepší knížky než je Než jsem tě poznala a Život po tobě. Taková knížka Dívka již si tu zanechal nebo Poslední dopis od tvé lásky se mi líbila daleko víc. Do poslední chvíle netušíte, stane se nečekanej zvrat, mrazení v zádech.. ale to se teď nedostavilo. Jako jo, knížka pěkná, ale průměrná, rozhodně si jí nebudu půjčovat znovu.
5 hvězdiček dávám jen kvůli Jojo a že vím, že to umí!

12.01.2017 5 z 5

Antropoložka na Marsu Antropoložka na Marsu Oliver Sacks

Zajimava a prekvapive ctiva knih. Kniha se mi dostala do rukou v ramci studia na VS, vlastne povinna cetba. Musim rict, ze se to cetlo velmi hezky a svizne. Kolik veci je fakt velmi zajimavych.

02.03.2021 4 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Kniha se moc hezky čte, úplně nelituju, že jsem ji pořídila, ale nic nového jsem se nedozvěděla. Možná nějaké statistiky, které teď už stejně nevím. Kniha mluví o věcech, které víme, známe. Ale nějaké další rady, co s tím, jak pracovat na tom a tom, když mám povahu makovou nebo povidlovou, to uplně ne. Ale číst se to da. Ty 3 hvězdy v pořádku. Ale pan Vojtko mi je sympaticky, je čtivý, ví o čem mluví, to jo. Kouknu na jeho další díla!

27.06.2020 3 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Na tuhle knihu jsem narazila omylem v knihkupectvi a tak jsem ji vzala. Nejdrive jsem se nemohla zacist a na chvili jsem ji odlozila. Pak jsem pokracovala a konecne to nabralo spad a ja od pulky jela na jeden nadech. Najednou jsem potrebovala zjistit, jak to vse bylo. Bavilo me premitani z minulosti a stridani pohledu hlavnich hrdinek. Nakonec vlastne docela dobry a zajimavy! :)

06.06.2020 4 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Mam rada knizky tohoto typu - na osobni rozvoj, na zamysleni, o zivote, nasich postojich atd. Problem u nekterych mam, ze je to treba psane az moc slozite nebo me to proste nezaujme. Tahle knizka byla jina a sedla mi. Byla psana “lidskou” formou, zaroven mi nebylo nic vnucovano, zadny nabozenstvi atd. Knihu jsem opravdu precetla nadsene na “jeden nadech”. Ted uz ji budu jen v hlave zpracovavat a snad si z ni neco odnesu :) za me TOP!

06.06.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Zajimavé ;) fakt jo. Ale na me asi moc slozite napsane. Nebo nevim, ted to musim nejak vstrebat.

11.01.2020 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Hračkáře jsem proložila jinými detektivkami a musím říct, že mě oproti nim trochu zklamal. Ne že bych byla nějaký odborník detektivek, zas tolik jich načtených nemám, nicméně tato knížka nepatří mezi ty, které mě fakt mrzely, že je konec a že si ji určitě přečtu ještě jednou. Co jsem koukala, první "díl" byla knížka Šelma, tu jsem teda nečetla. A ve finále ani číst nebudu, protože hromada věcí mi byla už prozrazena v tomto díle, i když to na sebe teda ve finále nenavazuje. Ale hlavní hrdina vzpomínal na ten případ, takže asi tak. Jinak mi přišel hlavní hrdina jako docela sympaťák. Občas jsem mu teda moc nerozuměla, kór když tam popisoval ty svoje věděcké názory a postupy. To mě taky trochu vadilo, že do příběhu bylo použito moc vědeckých a odborných věcí. Já chtěla číst detektivku ne odbornou knihu o DNA.
Nemůžu říct, že by mě příběh nebavil nebo nepřišel napínavý. Ale. Padla tam zmínka o určitém magickém či náboženském poslání toho vraha a to mi pak přišlo takové nevysvětlené. Proč, jaký to má pro vraha význam, proč atd. Tuhle mystiku mám moc ráda. Škoda. Že byl konec tak nějak useknutý, frk frk a konec, mě vlastně už ani nemrzí :D Možná kdyby se o knize tolik nepsalo a neměla tak vysoké hodnocení, tak tolik neočekávám a nejsem zklamaná. :)

18.08.2019 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

byl to muj prvni Nesbo a urco ne posledni :)

06.08.2019 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Moc hezky psany pribeh :) zajimavy.

03.08.2019 4 z 5

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Doporučuju :)

09.07.2019 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Nejsem na poezii, nerozumím ji. Nefandím básničkám :D Nicméně už z knihy Mléko a med od teto autorky, jsem nadšená! Baví mě to, kupa těch “basniček” se dotkne mého srdce, ve spoustě z nich se najdu, vystihne moje pocity nebo životní situaci. Za mě teda je určitě potřeba je mít ve své knihovně!! Děkuju za ně.

19.05.2019 5 z 5

Co jsme si neřekli Co jsme si neřekli Rory Dunlop

Z této knihy nejsem úplně odvařená. Upřímně jsem se těšila až ji dočtu (nejsem ten typ, co odchází od rozečtené knihy). Ve finále příběh, hrdinové, konec, daná pointa nebyla vůbec špatná. Třeba konec mě trochu dojal, to zas jo. Ta hlavní myšlenka, jakože o vztazích a co vše si neříkáme ,a jak to každý vidí jinak a pak dochází k nedorozumění, zbytečným hádkám, ta je moc hezká. Ale možná to všechno šlo napsat zkráceně a možná by to pak nabralo větší spád a ne taková okecávačka.

15.12.2018 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Na tuto knihu jsem se těšila. Zvláště po zkušenosti s knihou Osm od této spisovatelky, která se mi hodně líbila. Musím ale říci, že tato je pro mě zklamáním. Četla se hezky, utíkalo to. Ale neoslovil mě děj. Nechápu o čem měl být, furt jen popis, konec nijaký. Za mě teda nic moc. Škoda no.

09.11.2018 3 z 5