PetrCepek PetrCepek komentáře u knih

Červenka Červenka Jo Nesbø

Červenku spolu se Spasitelem považuji za nejlepší z dosud vydaného tuctu knih o HH. Navíc se tento příběh všem ostatním nádherně vymyká svým šedesátiletým časovým rozkročením.

12.12.2019 5 z 5

Existence Existence David Brin

Fantastických nápadů na deset knih, ale přelouskat tenhle román byla docela řehole.

12.12.2019 3 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Zkušené zakončení skvělé trilogie, jenom jsem (na rozdíl předchozích dvou dílů) občas nestíhal autorovu imaginaci a jeho představy o existenci lidstva za milion let.

12.12.2019 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Všechny tři díly trisolariské trilogie jsou něčím zajímavé, ale na mne z nich nejvíce zapůsobil ten první, který byl nejvíc čínský.

12.12.2019 5 z 5

Tři okamžiky exploze Tři okamžiky exploze China Miéville

Čekání na novou knihu bylo nekonečné. Novinové kritiky zněly nadšeně. A mně se z té záplavy "zvláštního podivna" a "úmyslného nijaka" líbily pouze tři povídky. Ale každý skvělý autor má právo na to, aby mu některý jeho oddaný čtenář občas neporozuměl. Na druhé straně souhlasím s Finnem69, že čtenářskou obrazotvornost ten text vybičovává hodně vysoko. Jenomže to samé dokázalo Nádraží Perdido či Ambasadov stokrát zábavněji.

Pod kůží Pod kůží Michel Faber

Asi tak tisíckrát lepší než stejnojmenný film, který podle knihy natočil jeden velice zvláštní režisér.

11.12.2019 4 z 5

Ostré konce Ostré konce Joe Abercrombie

Možná jsou povídky o fous slabší než Trilogie prvního zákona, ale už kvůli dvěma závěrečným příběhům stojí zato si sbírku přečíst. A nezklamaly ani ostatní.

11.12.2019 4 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Skvělý start skvělé trilogie plus několika dalších navazujících knih a předcházejících povídek. Od tohoto Angličana je každá kniha zážitek.

Nápady laskavého čtenáře Nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Moc zajímavé. Jó, to bylo tenkrát, než pan Spisovatel začal programově psát samé hovadiny, za něž se musí sám stydět.

V objetí smrti V objetí smrti Miroslav Žamboch

Zklamání číslo dvě a něco mi říká, že to třetí díl "Armáda", který vyjde počátkem příštího roku, asi nezachrání. Snad nedopadne (literárně) Koniáš stejně jako Bakly.

Seržant Seržant Miroslav Žamboch

Moje úplně první "žambochovka" a zároveň jedna z nejlepších s vymazleným překvapivým závěrem, dávajícím nekromancii úplně nový rozměr.

Punk Fiction Punk Fiction Antonín K. K. Kudláč

kap kap kap - z toho mne mrazí ještě deset let po přečtení

Poslední bere vše Poslední bere vše Miroslav Žamboch

Pokud tuto brožuru seženete, neváhejte a berte. Všechny tři v ní obsažené povídky sice byly vydány také jinde, ale právě na téhle knize je fantastické, že nemá žádné slabé místo.

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Za mne je to ten nejlepší román MŽ. Každému doporučuji.

Maverick - Pěšec na odpis Maverick - Pěšec na odpis Miroslav Žamboch

O tomhle panáčkovi vydal Mistr MŽ bohužel pouze jedinou knížečku kolibříka, ale mám ho stejně rád jako Koniáše a Baklyho.

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

Tahle nová verze Kulhánkova Nočního klubu autora asi neproslaví

11.12.2019 3 z 5

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

A já mám přitom starší věci o Baklym snad ještě raději než ty o Koniášovi. Jenomže tahle "smrtící" - doufejme, že jen trilogie - se mému oblíbenému autorovi nějak vymkla. Koho zajímá číst dvěstě stránek popisu toho, jak postupně roste v kanále nějaká potvora, kterou stejně Bakly nakonec určitě během deseti minut zabije?

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Knih o budoucnosti Ostravy není nikdy dost :-)

Dlouhý sprint s ozvěnou Dlouhý sprint s ozvěnou Miroslav Žamboch

Až na tu nadbytečnou "přilepenou" ozvěnu je Dlouhý sprint fantastická jízda - takže je možná lepší si ho přečíst bez ozvěny ve sbírce tří novel Poslední bere vše

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Můj nejlepší Murakami. Zvláště od okamžiku, kdy začala báječná kočkiáda pana Nakaty.