Poslední bere vše

Poslední bere vše https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8183/bmid_posledni-bere-vse-vAX-8183.jpg 4 101 6

Kniha vítěze v soutěži O nejlepší fantasy obsahuje tři novely, navzájem propojené postavou hlavního hrdiny. Ten je okolnostmi přinucen postavit se v boji proti zlu. Stává se tak součástí hry, kde nejvyšší cenou je jeho vlastní život. Obsahuje tři novely: Dlouhý sprint Poslední bere vše Pouštní škorpion

PetrCepek
11.12.2019 5 z 5

Pokud tuto brožuru seženete, neváhejte a berte. Všechny tři v ní obsažené povídky sice byly vydány také jinde, ale právě na téhle knize je fantastické, že nemá žádné slabé místo.

hanzmb
11.03.2019 3 z 5

Sprint se mi po většinu času líbil, i když jsem ho četl už po druhé. Má to příběh, logickou stavbu a pointu v závěru. Jedinou skvrnou je pro mne ta závěrečná bitva. Jakmile začne neřízená magie vše likvidovat jsem otrávený. Naštěstí závěr už zase přešel do magicky normálnějšího světa. Asi 3,5*. Poslední je dle mého absolutně nejslabší. Příběh se sice pěkně rozjíždí v mučírně, ale odchodem z ní vše skončí. Jako kdyby autor vždy ráno zapomněl, co napsal minulý den. A nebo mu to bylo úplně jedno. Takže někdo, kdo nevylezl do schodů je najednou Conan v nejlepší formě. Někdo, kdo se bránil kouzlům je najednou mocným čarodějem. A když neví jak dál, tak probudí ducha, který vše zachrání. Světlejším zjevem je v závěru vysvětlený původ. Něco málo logiky v bezuzdném řádění magie. Tak 2,5*. Škorpion je starý dobrý Koniáš. Magie v rozumných mezích. Takže 4*. Jen mne štve systém, kdy se k 1 známé povídce nabalí 2 další a vydá se jako nová kniha. Z těch 2 se 1 zase za čas použije do další sbírky.

OldaB
01.01.2019 5 z 5

Dlouhý sprint považuju stále za to nejlepší, co Žamboch napsal. Škoda, že se tomuto světu (za časů mágů) nevěnuje více. Poslední bere vše je příjemná hříčka na téma hry kočky s myší. Pouštního skorpiona moc rád nemám, přijde mi i po létech zbytečně drsná, což ovšem může být pro někoho výhoda.

moira2912
06.01.2017 4 z 5

5.1.2017 - 4*

Dlouhý sprint - 4,5* - druhé čtení. Mám pocit, že jsem si to neužila tak moc, jako poprvé, stejně jsem se do toho příběhu zase zamilovala. Špína, magie, bodání do zad a úžasňoučké kulisy. Kdo by něco takového nezbožňoval? A díky tomu, jak dávno jsem to četla poprvé, stále jsem nakonec byla překvapená. :)
Btw - až díky této knize mi došlo, že Dlouhý sprint a Koniáš patří do stejného světa. Ehm. *smích*

Poslední bere vše - 3,5* - vraždění, šílenec ve vedení a rodinka s dědičnými duševními poruchami. Nebo to možná jen byla špatná výchova. Anyway, bavila jsem se, trochu se přitopila v krvi a posteskla si nad koncem. Na chvíli si od podobných příběhů budu muset odpočinout, nedokážu brutalitu strávit v takovém množství, jako dřív.

Pouštní škorpión - 3* - Koniášův příběh. Bylo to chytré. Napínavé. Ve stylu Žambocha. Ale něco mi tam chybělo, možná jen ke mně prosákla Koniášova únava a jeho rozpolcenost nad... vším.

X3ON
03.10.2013 5 z 5

No jak bych to shrnul ... sila proste sila. musim tuto kniju zaradit mezi nej knihy co jsem kdy cetl ;).
Navicjsem se zdepoprve potkal s Koniasem byl to nevsedni zazitek ;) nejlepsi proste

Senza Jenka
15.03.2011 3 z 5

K tomuhle tak úplně nevím, jak se postavit. Přišlo mi to trochu zmatené.

Část díla

Kniha Poslední bere vše je v