Punk Fiction

Vůbec poprvé u nás nabízíme ucelený soubor povídek, jejichž spojníkem je příslušnost k některému z „punkových“ podžánrů fantastiky. Na své si určitě přijde nejen milovník kyberpunku, ale také ten, kdo má rád dráždivý koktejl žánrů, nepostrádající originální náměty a pořádnou dávku napětí a rebelství. Příběhy současných hvězd sci-fi a fantasy i těch, kteří na hvězdnost teprve aspirují, se odehrávají v ulicích velkoměst blízké budoucnosti, v kyberprostoru i třeba na poněkud zchátralé vesmírné stanici. To vše ve znamení tvrdé akce, sofistikovaných technologií a černého humoru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/9916/punk-fiction-9916.jpg 3.618
Žánr:
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
dobroslav9182
24.06.2017

(Zatím bez hodnocení).
Ke knize Punkfiction jsem se dostal jako slepý k očním implantátům a jako první mě zaujal výběr autorů: Leonard Medek, Jiří W. Procházka, Vlado Ríša, Jiří Pavlovský, Jakub Macek, Miroslav Žamboch, Petra Neomilnerová a Filip Gotfrid. Jména, které fanouošek české fantstické scény jistě zná a které zaručují nejen kvalitní, ale především rozmanitý výběr, protože každý z autorů zpracovává ono slovíčko Punk v názvu velice osobitě (viďte, pane Medek ;-) )
1. Punkva - Leonard Medek - autor převážně dobrodružných a spíše fantasy děl, se zadání zhostil velice originálním způsobem a jeho hrdina zažije notnou řádku punku na vlastní kůži,protože: "Seržante, šagot je bíííílý, jak kůže na prdeli, počkejte chvííííli, mý voči uviděly..."
2. Lady in Black out, aneb Rox´n´Roll v černém - Jiří Walker Procházka - Akční cyberpunková sci-fi, kde autor pokračuje v příbězích Rollanda a Roxanny ze sbírky Tvůrci času. Blíží se velké finále!!! Všichni proti všem!!! Tričko, jehož velikost označení neobsahuje X, ale H jako Hangár!!! Svět už nebude stejný!!!
(pokračování bude ;-) )

WEIL
17.08.2011

Méně známé autory spojuje jedno téma - punk.

Punk se objevil jako hudbné styl, ovlivnil i jednu generaci, a ta se k němu vrací, i když už spíše ve vzpomínkách na jednu z hromadných rebélií, která přišla po "květinových" dětech.