Punk Fiction

Vůbec poprvé u nás nabízíme ucelený soubor povídek, jejichž spojníkem je příslušnost k některému z „punkových“ podžánrů fantastiky. Na své si určitě přijde nejen milovník kyberpunku, ale také ten, kdo má rád dráždivý koktejl žánrů, nepostrádající originální náměty a pořádnou dávku napětí a rebelství. Příběhy současných hvězd sci-fi a fantasy i těch, kteří na hvězdnost teprve aspirují, se odehrávají v ulicích velkoměst blízké budoucnosti, v kyberprostoru i třeba na poněkud zchátralé vesmírné stanici. To vše ve znamení tvrdé akce, sofistikovaných technologií a černého humoru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/9916/punk-fiction-9916.jpg 3.618
Žánr:
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
dobroslav9182
24.06.2017

(Zatím bez hodnocení).
Ke knize Punkfiction jsem se dostal jako slepý k očním implantátům a jako první mě zaujal výběr autorů: Leonard Medek, Jiří W. Procházka, Vlado Ríša, Jiří Pavlovský, Jakub Macek, Miroslav Žamboch, Petra Neomilnerová a Filip Gotfrid. Jména, které fanouošek české fantstické scény jistě zná a které zaručují nejen kvalitní, ale především rozmanitý výběr, protože každý z autorů zpracovává ono slovíčko Punk v názvu velice osobitě (viďte, pane Medek ;-) )
1. Punkva - Leonard Medek - autor převážně dobrodružných a spíše fantasy děl, se zadání zhostil velice originálním způsobem a jeho hrdina zažije notnou řádku punku na vlastní kůži,protože: "Seržante, šagot je bíííílý, jak kůže na prdeli, počkejte chvííííli, mý voči uviděly..."
2. Lady in Black out, aneb Rox´n´Roll v černém - Jiří Walker Procházka - Akční cyberpunková sci-fi, kde autor pokračuje v příbězích Rollanda a Roxanny ze sbírky Tvůrci času. Blíží se velké finále!!! Všichni proti všem!!! Tričko, jehož velikost označení neobsahuje X, ale H jako Hangár!!! Svět už nebude stejný!!!
(pokračování bude ;-) )

WEIL
17.08.2011

Méně známé autory spojuje jedno téma - punk.

Punk se objevil jako hudbné styl, ovlivnil i jednu generaci, a ta se k němu vrací, i když už spíše ve vzpomínkách na jednu z hromadných rebélií, která přišla po "květinových" dětech.


Štítky

kyberpunk

Autoři knihy

Miroslav Žamboch

Miroslav Žamboch
česká, 1972

Petra Neomillnerová

Petra Neomillnerová
česká, 1970

Leonard Medek

Leonard Medek
česká, 1962

Vlado Ríša

Vlado Ríša
slovenská, 1949

Antonín K. K. Kudláč

Antonín K. K. Kudláč
česká, 1971

Jiří Walker Procházka

Jiří Walker Procházka
česká, 1959

Jiří Pavlovský

Jiří Pavlovský
česká, 1968

Jakub Macek

Jakub Macek
česká, 1979

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených36x
v Knihotéce22x
v Chystám se číst25x
v Chci si koupit3x