Ostré konce

Armáda Spojených království je možná parchantů plná, ale jen jeden si myslí, že když se objeví Gurkové, dokáže sám zachránit situaci: nedostižný plukovník Sand dan Glokta. Curnden Craw a jeho tucet špinavců se vydají daleko za Crinnu po stopách tajemného předmětu. Má to jen jeden drobný háček: zdá se, že nikdo doopravdy neví, co za předmět to je. Shevedieh, samozvaná nejlepší zlodějka ve Styria, se potácí od smůly ke katastrofě po boku své nejlepší přítelkyně a největšího nepřítele, Javre, Hoskoppské lvice. Po létech krveprolévání se idealistický náčelník Bethod zoufale snaží nastolit na Severu mír. Zbývá už jen jediná překážka - jeho vlastní pološílený šampion, nejobávanější válečník Severu, všemi nazývaný Krvavá devítka… V této drsné galerii vedlejších příběhů, retrospektiv a náhlých konců ze světa Prvního zákona vybuchuje násilí, bují zrada a slova jsou stejně smrtící, jako zbraně. Třináct povídek časově zasazených do období začínajícího několik let před událostni vylíčenými v románu Sama čepel a končícího Rudou zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/384168/ostre-konce-TD0-384168.jpg 4.314

První zákon

Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno:, Polaris

Alma-Nacida

Ostré konce jsou spíš ostrými začátky, aspoň v mnoha případech. Hodně jsem si užila "propagandistickou" povídku Svoboda! a propletenec v povídce Těžké časy, kam se podíváš. A ze závěrečného setkání s Logenem, když byl spíš Krvavou devítkou, mě mrazilo. Takže nemůžu jinak než dát plný počet hvězd.

tonysojka

Špína ,pot,krev a slzy,brilantní dialogy v tarantinovském duchu a marná snaha postav žít aspoň trochu normální život v krutém světě Abercrombieho.Naštěstí pro fanoušky tohoto světa.My čtenáři si to můžeme užívat a Joe ví ,co nám má dát a jak nám to naservírovat.Jsem zvědav na Půlkrále,má vyjít údajně 19.9.

logan

Už som nedúfal, nie ešte že by som tomu veril. A to si myslím, že som realista. Ale je zo tak. Civilizácia zrodená hlavou psychológa Joa je tu späť. Hoci má trošku mrzí, že len vo forme poviedok, kašľať na to, mám radosť, dúfam ze rovnako je na tom každý kto prepadol jeho hrdinom. Ci anti hrdinom. Glokta v plnej oslnivej sláve, zrazu ho vidíme ako parchanta presvedceneho že len kvôli nemu slnko svieti.. West, Shy, Temple, Kahdia, Davivec, obzvlášť si užijem Whirunna z Blighu a jeho Hrobotvůrce, aj jeho divoké intermezzo s novou hlavnou hrdinkou poviedok,divokou Javre a jej tieňom lezbo zlodejkou Shev... A príde aj sam Veľký vyrovnávač.To je moje jediné mínus knihy. Ako, chcel by som čítať o Trojstromovi, Dowovi, Calderovi, ale treba byť realista, a tešiť sa že sa Joe napriek vyhrážanie ako zo svetom Tretieho zákona skončil, že nám dal tieto jednohubky. Vlastne delikátne maškrty. Takže je tam aj Logan. Co prestáva byť zas raz človek a mení sa na Deväť prsteho krvavého Hulka zo Severu. Som strašne nabudeny na ďalší ich svet plný krvi podrazov reality tohto skoro reálneho sveta, tak Joe prosím ťa, neser sa s knihami pre deti, aj tak budú čumiet na youtuberov, a vráť nam tento svet este v zopár románoch. Dik Joe.