Ostré konce

Armáda Spojených království je možná parchantů plná, ale jen jeden si myslí, že když se objeví Gurkové, dokáže sám zachránit situaci: nedostižný plukovník Sand dan Glokta. Curnden Craw a jeho tucet špinavců se vydají daleko za Crinnu po stopách tajemného předmětu. Má to jen jeden drobný háček: zdá se, že nikdo doopravdy neví, co za předmět to je. Shevedieh, samozvaná nejlepší zlodějka ve Styria, se potácí od smůly ke katastrofě po boku své nejlepší přítelkyně a největšího nepřítele, Javre, Hoskoppské lvice. Po létech krveprolévání se idealistický náčelník Bethod zoufale snaží nastolit na Severu mír. Zbývá už jen jediná překážka - jeho vlastní pološílený šampion, nejobávanější válečník Severu, všemi nazývaný Krvavá devítka… V této drsné galerii vedlejších příběhů, retrospektiv a náhlých konců ze světa Prvního zákona vybuchuje násilí, bují zrada a slova jsou stejně smrtící, jako zbraně. Třináct povídek časově zasazených do období začínajícího několik let před událostni vylíčenými v románu Sama čepel a končícího Rudou zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384168/ostre-konce-TD0-384168.jpg 4.157

První zákon

Literatura světová, Povídky, Fantasy

Vydáno: , Polaris

Sharp Ends, 2016

Kniha Ostré konce

Emilo
26.08.2020

Pekná zbierka poviedok z univerza Joa Abercrombieho. Stretnete starých známych aj nové postavy.

Ronnie68
19.08.2020

Některé příběhy byly lepší a jiné trochu slabší ... ale celkový ráz se zas tak tolik nemění ... přečetla jsem to vcelku rychle ... takže zas tak špatná kniha rozhodně není ...

CharlesWard
28.04.2020

Rozhodně čtete až po trologii První zákon a samostatných románech. I tak mám výtku k povídkám samotným a vlastně i názvu knihy. Ten totiž naprosto odpovídá. Povídky jsou useknuté před koncem, a když už se povídka mnohdy začíná rozjíždět, je násilně utnuta. Často jsem tak přemýšlel, jestli jde o útržky, které se nakonec nehodily do románu, ale Honza je nechtěl uložit do šuplíku a vydal tento "sborník".

Fidelnifion
21.03.2020

Knihy od tohoto autora má opravdu rád, ale tohle bylo prostě "nějaké". Opravdu zajímavých povídek bylo pomálu. Rozsahem byly povídky často krátké a o ničem, dalo by se říct zbytečné. Tak bych také asi ze svého úhlu pohledu označil celou knížku. Přesto si však kniha držela jistou dávku čtivosti.

jxr
05.02.2020

Fakt dobrá knížka pro milovníky dobrodružné literatury od J. Abercrombiho, který je v těchto vodách opravdovým mistrem,obsahuje 13 na první pohled samostatných povídek,které se odehrávají několik let před událostmi vylíčenými v románu Sama čepel a které se vzájemě prolínají a nakonec i propojují. Abercrombie mě asi nikdy nepřestane bavit. Moc se mi líbí jak píše - jeho styl, to s jakou hravostí a originalitou vymýšlí zápletky a děj, jak lehce dokáže čtenáře vtáhnout do svého světa, jeho vtip i v dost drsných situacích, úvahy vložené mezi řádky. Už se těším na další jeho knihu a tou bude Rudá země.

PetrCepek
11.12.2019

Možná jsou povídky o fous slabší než Trilogie prvního zákona, ale už kvůli dvěma závěrečným příběhům stojí zato si sbírku přečíst. A nezklamaly ani ostatní.

phm
01.12.2019

Abercrombieho mam rad, ale povidkova kniha mdla, unyla. Kratky rozsah povidek, zamereni na okrajove a nezajimave postavy, vlastne zadny prinos do sveta Prvniho zakona... Skoda.

orson
14.10.2019

Moc rád jsem se zase vrátil do světa přečtené trilogie. Líbilo se mi, že se v povídkách postavy opakovaly a tak jsem vždy čekal, až se tam zase oblíbí mé oblíbené... Dobrý formát, dobré nápady, ale pár slabších povídek, bez kterých by se kniha v klidu obešla jsem tam našel.