Petra186 Petra186 komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Netušila jsem, co se vlastně odehrávalo v Brně, velmi smutný a zároveň pro mě poučný příběh. Neuvěřitelné, co lidé dokáží přežít. Určitě doporučuji k přečtení !

27.09.2018 5 z 5

Chlapec, kterého chovali jako psa Chlapec, kterého chovali jako psa Bruce D. Perry

Tato kniha by měla být povinná četba, pro ty, kteří ještě nemají děti, pro ty, co již mají a hlavně, pro učitele od MŠ po prostě všechny ! Skvělá kniha! Přiznám se, že jsem čekala trochu jiný příběh, ale zklamaná rozhodně nejsem. Opravdu všem doporučuji přečíst!

21.08.2018 5 z 5

Jsem máma Jsem máma Kristína Farkašová Tormová

Velmi oddechové čtení, jako máma 3 dětí jsem se opravdu pobavila a připomněla si situace, které zažívá každá máma. Jde o postoj, jak moc "vážně" se život bere. Určitě si přečtu další knihy od Kristíny.

10.08.2018 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Měla jsem velká očekávání vzhledem k mediálnímu poprasku. V tomto směru jsem byla "zklamaná", o PPP toho nebylo povězeno tolik, aby z toho média udělala poprask ! Když budu hodnotit knížku jako celek, tak velmi čtivá, pro mne až moc rozebírání dokola závodů, ale na druhou stranu čtenáře nechá Gabriela nakouknout, jak to opravdu cítí závodník, ne, jak na závod koukáme z pohodlí tepla domova. Každý, kdo "soudí", nebo má jakýkoliv názor z médií na Gabrielu, by si měl knížku přečíst a změní názor.

06.08.2018 5 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Velmi zajímavá knížka z prostředí, o kterém ráda čtu a zajímá mě. Stáhla jsem si už i seriál :).

06.08.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Hezky zpracované téma rasismu, ze začátku trochu táhlé, ale od půlky jsem se nemohla odtrhnout a úplně jsem se vžila do děje. Určitě ještě sáhnu po dalších knížkách této autorky.

16.07.2018 5 z 5

Tibet: Tajemství červené krabičky Tibet: Tajemství červené krabičky Petr Sís

Ilustrace je dokonalá, děj nebyl až takový, jaký jsem čekala. Nenadchne ani neurazí. Ještě mi vadil formát knihy.

20.06.2018 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Přečteny oba díly, tuto tématiku mám ráda, kniha se mi líbila a doporučuji. Čte se sama.

18.06.2018 4 z 5

Knihovna v noci Knihovna v noci Alberto Manguel

Od knihy jsem nic neočekávala a velmi mě překvapila ! Samozřejmě pozitivně, zajímavě popsaná historie knih a knihoven, opravdu skvělá kniha !

30.05.2018 4 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Zajímavá čtivá knížka, dá se přečíst na jeden zátah. Zdravotnické téma a hlavně porodnictví mě velmi zajímá, získala jsem soustu zajímavých informací. Určitě tuto knihu doporučuji.

29.05.2018 5 z 5

Příběh dvou měst Příběh dvou měst Charles Dickens

Kniha byla velmi zajímavá, prostředí mě bavilo, nejdříve jsem se nedokázala úplně začíst, ale je potřeba vydržet, poté jsem jen žasla :). Jedním slovem zajímavá kniha !

04.05.2018 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Výborná knížka, je pravda, že jsem si v půlce knihy říkala, proč je to tak zdlouhavé, ale díky tomu jsem si více přiblížila válku a vše kolem. Překvapivý, velmi překvapivý konec.

16.03.2018 5 z 5

Nemluv s cizími Nemluv s cizími Ruth Rendell

Nedokázala jsem se do knihy až na pár momentů začíst. Téma šifer mi nebylo blízké, knihu jsem dočetla jsem kvůli čtenářské výzvě, jinak bych odložila.

14.02.2018 3 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Moje první kniha s touto pro mě sci-fi tématikou a ještě tolik stránek :). Musím říct, že jsem víc než mile překvapena! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a příběh mě bavil, bylo to tak zvláštní, až skoro reálné. Určitě doporučuji i čtenářům, kteří by po tomto žánru nesáhli.

16.01.2018 5 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Tento i další díly jsem četla spíše ze zvědavosti a inspirace, co ještě mohu dělat jinak. Myslím, že pokud někdo chce začít zhubnout a upravit jídelníček, jsou knihy od Toma ideální.

15.01.2018 5 z 5

Údolí panenek Údolí panenek Jacqueline Susann

Zajímavé prostředí modelek, světa filmu atd. Kniha se mi líbila, osudy mladých dívek mě také zaujaly.

19.12.2017 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Moje první severská detektivka. Zajímavé, nečekané rozuzlení na konci, od půlky knihy jsem se konečně začetla a těším se další.

13.11.2017 4 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Pohádka pro dospělé, zajímavý fantastický příběh o čase ! Pořád se nad tím vším musím zamýšlet. Pokusím se méně používat větu: "Nemám čas".

18.10.2017 5 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Skvělá knížka ! Ani jsem nečekala, že mě bude bavit. Chystám se na další díla od E. Zola. Fascinoval mě dokonalý popis pocitů, postav, všeho. Téma románu lze použít i do dnešní doby 21. století.

29.09.2017

Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Ruth Wariner

Tato kniha je má druhá přečtená o komunitě Mormonů. Je to celé velmi smutné a vždy mě potěší, když se dětem podaří utéct z tohoto divného světa. Je mi líto žen, které rodí dítě za dítětem a v jakým podmínkách musí vychovávat své děti bez pomoci. Sdílení manžela s dalšími manželkami nemluvě. V tomto příběhu se stala velká tragédie jen díky neschopnosti muže postarat se, jak má! Kniha se hezky čte, je na kapitoly.

20.09.2017