Petra-1 Petra-1 komentáře u knih

Pravda o markýzi S. Pravda o markýzi S. Sabrina Jeffries

Po přečtení pár stran jsem si uvědomila, že jsem knihu již četla. Ale protože sr mi líbila, tak jsem si ji přečetla znovu. Dobrý příběh, sympatičtí hrdinové.

17.07.2022 4 z 5

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

Kniha se velmi dobře četla. Ale přišla mi hodně podobná s příběhem Viciouse.

04.07.2022 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Ooo, tak tohle bylo tak krásné. Skvělá odpočinková kniha, po dočtení se nemůžu ubránit úsměvu. I když musím říct, že u některých částí mi bylo vcelku smutno.

20.06.2022 5 z 5

Rivalové Rivalové Emily Wibberley

Doporučuji pro všechny milovníky Kasie West. Když jsem to tak četla, tak jsem si říkala, že bych se někdy vrátila na střední. Je to takové období, kdy člověk hledá sebe, ale na druhou stranu proti životu dospělého nemá žádné starosti. Ke konci to pro mě byla velká nostalgie, protože postupem času opravdu člověk ztrácí kontakty a cesty se rozcházejí tím, jak člověk dospívá.

01.06.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Četla jsem již před delší dobou v originále. Kniha se mi moc líbila, sympatické, netradiční postavy.

30.05.2022 4 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

Kniha se mi velmi líbila, na rozdíl od prvního dílu tu bylo trochu více zápletky a to mě bavilo. Navíc mi autorka hezky zamotala hlavu a musím říct, že v prvním díle jsem si myslela, že Legenda je někdo jiný.
Tella mi v prvním díle nebyla příliš sympatická, ale tady se ukázalo, že v prvním díle byla jen špička ledovce.
Už se těším na závěrečný díl a myslím, že se vrhnu na ten v originále.

30.05.2022 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Velmi příjemná oddychovka. Hned jsem se začetla a děj mi rychle utíkal.
Určitě moc doporučuji k přečtení. Jediná chyba, kterou jsem našla, je ve mně. Kdybych byla aspoň o deset let mladší, tak si z toho i sednu na zadek.

23.05.2022 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

23.05.2022 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

22.05.2022 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

S odstupem pár dní si říkám, že se toho v knize moc nedělo.. Některé věci mi přišly nelogické, ale to může být způsobené i překladem.
Ale i po pár dnech mi kniha stále leží v hlavě a já přemýšlím na tom, jak to všechno bude dál. Dokonce přemýšlím, že si další knihu koupím v originále, protože nevydržím čekat na překlad.
Sympatické postavy. Hlavní hrdinka trochu naivní, ale kupodivu mě to u ní nevadilo.
Musím říct, že pro mě je to skvělý začátek série.

07.05.2022 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Sympatické postavy, zajímavý nápad a spousta zvratů.
Je to jen hra. Nebo to není jen hra?
Těším se na další díl.

01.05.2022 5 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Velmi důstojný závěr. Miluji tuhle nadčasovou sérii. Smutné a krásné zároveň. A na závěr napíši jen, že některé příběhy by neměly být nikdy zapomenuty.

01.05.2022 5 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Svět je skvěle promyšlený a originální. Líbily se mi atypické postavy, pro mě byly osvěžující a sympatické.
Celou knihu postupně objevujete, jak zajímavě vlastně fungují kouzla a celý tenhle svět.
Kniha je čtivě napsaná a já jsem se nemohla odtrhnout. Hned bych četla další díl.
Kniha mi spíš přišla jako takové seznamování s prostředím. Musím říct, že si občas řekněte, kam vlastně celý příběh směřuje (i když to tak nějak víte).

16.04.2022 5 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Já půjdu proti proudu, protože mně se tenhle díl líbil nejvíc. Je tu opět hodně akce, celou dobu mi v hlavě běžela možná řešení "hádanky", čímž mě kniha krásně vtáhla. Já vše prožívala s hlavními hrdiny.
Opět byla kniha velmi čtivá a já jsem nutně potřebovala vědět, co bude dál. Postupně se dávají dohromady jednotlivé dílky skládačky, což v knihách miluji.
Elias, co vám budu povídat, pořád ho zbožňuji. S Laiou mám takový obtížný, těžce definovatelny vztah. Koho jsem si tady zamilovala je Helena a Avitas Harper.
Konečně jsem se dočkala i lepšího vykreslení záporáků.

11.04.2022 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Styl psaní je neuvěřitelně čtivý. Bylo tu hodně napětí a akce. Potvrdilo se mi pár věcí, které jsem čekala už od prvního dílu. Některé věci se dají očekávat a některé ne. Zbožňuji Eliase. Ale co mě tady teda štve, je ten milostný trojúhelník..
Musím říct, že z jedné věci jsem byla vážně naštvaná.

18.02.2022 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Originální a zajímavá kniha, celkem nepředvídatelná. Skvělá kniha, u u které musíte číst pořád dál, protože jste zvědavý na pokračování a na odhalení tajemství světa. Začátek byl trošku kostrbatější, ale pak začal být děj napínavý. Trošku odlišné fantasy, což se mi líbilo. Moc jsem si oblíbila Eliase. Některé části vyprávěné Laiou nebyly tak dobré, Laia mi zatím tolik k srdci nepřirostla. .
Občas mi přišly některé věci nelogické. O světě a jeho fungování toho taky zrovna moc nevíme, ale co už. Budou další díly. Jen mně teda osobně chyběl nějaký trošku lépe vykreslený záporák.
Ten mnohoúhelník taky překousnu, ale trošku mi tam osobně vadí. No jo, romantická duše.

13.02.2022 5 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Četlo se mi velmi dobře. Autorka umí skvělé podat dospívání, nenásilně řešit těžké životní situace a zapojit i nějaký ten detektivní příběh.
Postavy sympatické, občas vtipné a logicky uvažující. Jen mi chyběla ještě jedna postava, jak tomu bylo u prvního dílu. U prvního dílu mi postavy více přírostly k srdci.

11.02.2022 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Krásné zakončení série. Byla to nádherná pohádka. Můj nejoblíbenější díl je Scarlet, stejně jako dvojice Scarlet s Vlkem.
Autorka nádherně vykreslila postavy přesně podle jejich pohádkových předloh. A musím říct, že ačkoli Winter byla bláznivka, tak to sedělo k její postavě Sněhurky a Jacin byl přesně jako netečný, poslušný myslivec, který se rozhodl Sněhurku ušetřit. A já jsem si je i tak zamilovala.
Poslední kniha byla trošku utáhaná, bylo zde až příliš zvratů, ale ani to nesnižuje moje nadšení ze série. Jediné, co mě mrzí, je jedna věc na konci, kdo přečte, hned bude vědět.

21.01.2022 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Tak tohle bylo silné kafe. Skvělé doplnění série. Musím uznat, že Levana je opravdu skvěle napsaný záporák. Upřímně ji ani nedokáži litovat a nesnáším ji ještě víc.
A přitom by možná stačilo málo, aby se z Levany nestalo to, co se z ní nakonec stalo...

16.01.2022 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Opět skvělé. Vše do sebe hezky zapadá a já se těším na zakončení série.

15.01.2022 5 z 5