perpe2a perpe2a komentáře u knih

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Miluji autorku a každou její knihu netrpělivě vyhlížím a pak hltám. Ale u této knihy jsem se zpočátku jaksi nemohla začíst. První třetina mě moc nechytla a i mě trochu nudila. Jenže to by nebyla S.J.Bolton, aby se to tak vyvíjelo dál. V necelé půlce se do mě příběh zakousnul a už mě nepustil až do úplného konce. A ten konec, tak to byla pecka, palce hore. Takže ANO, můžu zase doporučit.

09.05.2019 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Další román mé oblíbené spisovatelky. Byla to romantika okořeněná špetkou napětí. Líbilo se mi, doporučuji.

24.02.2019 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Naprosto autorku a celou amišskou sérii zbožňuji. Tato kniha nezklamala, i když oproti předchozím zde bylo méně brutality a psycha. Ale i tak je to skvěle napsané, čtivé a nepřestanete, dokud nejste na poslední stránce. Takže jednoznačně doporučuji ke čtení.

03.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Předchozí knihy jsem hltala jedním dechem. Ale z této poslední mám rozpačité pocity. Začátek super, pak trochu fádní a konec zase trochu napětí. Bohužel jsem vrahy odhalili velmi brzy a to asi ubralo na dramatičnosti. Za mě je to nejslabší díl série, bohužel.

11.12.2018 3 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Tak tohle byla opravdu slátanina. Knížka jakože rádoby thriller, kde se míchá a míchá, až je z toho úplně nezáživné nic. Chování hlavní postavy je někdy tak naivní a nereálné, že nevíte, jestli je to k smíchu, k pláči, nebo k zamyšlení, jestli to myslí autorka opravdu vážně. No bojovala jsem s nechutí knihu dočíst, ale myslela jsem si, že to aspoň vygraduje na konci. A nee. Od půlky knihy jsem tušila a ejhle trefila jsem se. No, za mě podprůměr, ztáta času a škoda investovaných peněz.

18.10.2018 1 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Kniha měla kladné ohlasy, tak jsem se nechala zlákat a koupila si ji. Bylo to ale obrovské zklamání. Úplně naivní a plýtký děj. Rozhodně to na mě nepůsobilo jako mrazivý psychothriller. Byl to slabý odvar, hodně slabý odvar jakéhokoli psycha. A ten předvídatelný konec...ach jo..tato kniha byla pro mě ztráta času..bohužel.

10.06.2018 2 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Pěkné, zajímavé a poutavé čtení. Kniha se mi líbila a mohu doporučit. Celkově mi bylo po přečtení smutno, je pravda, že děti, které vyjdou při dosažení 18 let z dětského domova jsou hozené do světa bez pomoci a nikoho již nezajímají. Bohužel jsou to pořád děti a často končí na ulici. Važme si svých rodin.

25.04.2018 4 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Na začátku knihy jsem si říkala, hmm celkem dobré, ale průměr. Ovšem pak to nabralo takové obrátky, že mě kniha emočně rozervala. Silný příběh, silné téma...závěr odlehčený, čímž to čtenářův smutek, který se táhne celým příběhem tak trošku zmírnilo. Tato kniha ve mě bude ještě doznívat i po dočtení. Rozhodně doporučuji k přečtení.

17.04.2018 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Tato kniha mě nenadchla. Byl to dost průměrný detektivní příběh. Navíc tak omýlaný námět už tu několikrát byl. Hlavní hrdinka vidí a slyší zločin a nikdo jí nevěří. Proč? Protože je to alkoholička závislá na antidepresivech...no to už tu bylo...ale nakonec nechybí happyend. Škoda, že autorka nevyužila potenciál neotřelého prostředí na lodi. Za mě tedy nuda.

25.03.2018 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak tohle bylo skvělé. První část jsem neustále kroutila hlavou nad naivitou hlavní hrdinky, ale ta druhá půlka mi úplně vyrazila dech. Jako super čtení, dobré psycho, rozhodně doporučuji.

04.03.2018 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nádherná kniha, ke které se budu opakovaně vracet. Je silná na emoce a velmi k zamyšlení. Po jejím dočtení ještě dlouho doznívá ve vás samotných a nedá vám spát. Doporučuji přečíst povinně všem knihomolům :-)

05.11.2017 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Příběh nebyl špatný, ale chybělo mi hlubší zapracování dějů. Chvilku trocha napětí, něco se začne rozjíždět a než to dostane šanci pohltit vás to, tak konec, šup skok jinam. To mi trochu vadilo. Kdyby byly kapitoly delší a hlubší určitě by to bylo zajímavé. Střídala se u mě nálada čtecí s náladou nudnou a to není u knihy úplně optimální. Takže za mě max.3 hvězdičky.

28.10.2017 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Nejlepší díl ze série. Rozhodně stojí za přečtení.

12.10.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Já rozhodně nebudu hodnotit kladně. Zezačátku mi to přišlo zajímavé, neotřelé téma, trochu psycho.., napětí, ale zhruba ve třetině knihy si říkáte jo, vím a dál? Dál jako fakt nic, nerozvíjí se děj, stále dokola...chjo..no dobrá, třeba to vygraduje na konci. ALE! Panebože co to mělo jako být? Z mého pohledu autorka napsala ujetý a nereálný závěr. Takže za mě teda zklamání..škoda.

24.09.2017 2 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

za mě zklamání, nic moc...takové kecy v kleci..

11.07.2017 2 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Skvělá, skvělá, konečně po delší době krimi, která má spád a výborný děj. Doporučuju, dávám 5 hvězdiček.

22.10.2016 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Vynikající kniha, nádherně napsáno, bylo to napínavé, strhující, překvapivé...hlavně ten závěr...to mě dostalo. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a pořád jsem potřebovala vědět, co se bude dít dál :-) Už jsem si objednala další knihu od této autorky a rozhodně doporučuji všem k přečtení.

17.04.2016 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

TOP čtení

12.08.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Super čtivé.

12.08.2022 4 z 5