pepa4081 pepa4081 komentáře u knih

Náš oddíl Náš oddíl Jaroslav Foglar

Stejně jako Z Bobří hráze nejde o žádný příběh, ale o soubor Foglarových rad, jak vést skautský oddíl. Přesto se mi kniha dobře četla. Velmi uspokojivé.

19.05.2017 4 z 5

Modrá rokle Modrá rokle Jaroslav Foglar

Prý poslední Foglarova kniha, která původně vznikla jako komiks. Četl jsem ji poprvé a hned se zařadila mezi mé oblíbené. Nanejvýš uspokojivé.

16.05.2017 5 z 5

Z Bobří hráze Z Bobří hráze Jaroslav Foglar

Jde o soubor Foglarových rad, jak postupovat ve skautských oddílech. Přestože v knížce není žádný příběh, velmi dobře se čte. Velmi uspokojivé.

16.05.2017 4 z 5

Nováček Bubáček píše deník Nováček Bubáček píše deník Jaroslav Foglar

Kniha vymyšlených humorných příhod jednoho takytáborníka. Mne to moc nenadchlo.

16.05.2017 3 z 5

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

Pro toho, kdo má rád romantiku a napětí jasná volba. Skvěle napsaná knížka pro malé, ale i velké! Nanejvýš uspokojivé.

16.05.2017 5 z 5

Šťastné a veselé Šťastné a veselé James Patterson

Dva příběhy v jedné knize. První o záchraně rukojmí, druhý o pronásledování teroristů. Opět velmi napínavé. Přečteno za jeden den. Už se těším na další Pattersonovi knihy. Velmi uspokojivé.

08.05.2017 3 z 5

Osudná třináctka Osudná třináctka James Patterson

Další výborná kniha ze série. Vlastně tři příběhy, které by jistě vydaly na tři samostatné knihy, ale pak by to už možná nemělo ten spád. Takhle jsem to přečetl na jeden zátah za pár hodin. Velmi uspokojivé.

08.05.2017 4 z 5

Tajemná Řásnovka a jiné příběhy pro chlapce Tajemná Řásnovka a jiné příběhy pro chlapce Jaroslav Foglar

Kniha složená ze tří příběhů různých autorů. Z ní jsem četl pouze Tajemnou Řásnovku od p. Foglara a tu hodnotím velmi uspokojivě.

Strach nad Bobří řekou Strach nad Bobří řekou Jaroslav Foglar

Pokračování Hochů od Bobří řeky, kde napětí doplňuje doba okupace a války.Velmi uspokojivé.

Jestřábe, vypravuj... II Jestřábe, vypravuj... II Jaroslav Foglar

Kniha povídek, z nichž některé se mi líbily více a jiné méně. Uspokojivé.

Jestřábe, vypravuj... I Jestřábe, vypravuj... I Jaroslav Foglar

Kniha povídek, z nichž některé se mi líbily více a jiné méně. Uspokojivé.

Dobrodružství v zemi nikoho Dobrodružství v zemi nikoho Jaroslav Foglar

Jedna z mých oblíbených Foglarovek. Velmi uspokojivé.

Devadesátka pokračuje Devadesátka pokračuje Jaroslav Foglar

Pokračování knihy Pod junáckou vlajkou. Velmi pěkné.

Boj o první místo Boj o první místo Jaroslav Foglar

Velmi pěkná klasická Foglarovka. Velmi uspokojivé.

Maigret na cestách Maigret na cestách Georges Simenon

Pro mne oproti jiným Maigretům trošku nudné, ale určitě stojí za přečtení. Uspokojivé.

01.05.2017 3 z 5

Maigret a záletný pan Charles / Maigret a záhadný samotář Maigret a záletný pan Charles / Maigret a záhadný samotář Georges Simenon

Další dva velmi pěkné příběhy s Maigretem. Velmi uspokojivé.

Zasluhuje zemřít Zasluhuje zemřít Lisa Jackson

Po zklamání ze dvou předchozích knih příjemné překvapení. Zase výborná a napínavá detektivka, od které jsem se nemohl odtrhnout. Velmi uspokojivé.

01.05.2017 4 z 5

Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi Georges Simenon

Další maigretí klasika. Zajímavé zápletky, rozsah stran tak akorát, aby mi vydrželo příjemné napětí až do konce - platí pro oba příběhy. Velmi uspokojivé.

04.04.2017 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

(Věřím, ale do kostela už leta nechodím.) Díky této knize si ale myslím, že to se mnou není tak špatné. Vtipné i poučné čtení pro věřící i ateisty. Souhlasím, že místo některých otázek bych uvítal jiné, odpovědi mne však nezklamaly. Pěkná knížka, jejíž některé části si jistě někdy přečtu rád znovu. Uspokojivé.

25.03.2017 3 z 5

Našinci na cestách Našinci na cestách Mark Twain (p)

Jako cestopis je kniha mírně neaktuální - psána před 150ti lety. Některé postřehy ovšem platí stále. Vynikající twainův humor, se kterým glosuje chování místních obyvatel i turistů je někdy jemný a jindy vyloženě rýpavý. Knih hodnotím spíš jako humoristický román. Pro milovníky anglického humoru - velmi milé čtení i s trochou poučení. Velmi uspokojivé.

25.03.2017 4 z 5