Tajemná Řásnovka a jiné příběhy pro chlapce

Tajemná Řásnovka a jiné příběhy pro chlapce

3.vydání vyšlo s podtitulem : a jiné příběhy pro chlapce. Do tohoto vydání byly mimo Foglarovy Tajemné Řásnovky vloženy další dva příběhy a sice F. Tenčík - Chlapec v bílém svetru a J. Tomeček - Zelená ozvěna. Tajemná Řásnovka je chlapecký román o hledání správného způsobu života, plný dobrodružství, tajemnosti, ale i klukovského humoru. Hlavní hrdina utíká po neúspěchu ve škole z domova, nachází nové kamarády, ale brzy uzná svou chybu a vrací se domů, aby dal svému životu nový směr. Podaří se mu sdružit kolem sebe jakýsi klub chlapců, kteří se postupně stávají pro ostatní vzorem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32061/tajemna-rasnovka-32061.jpg 4.229
Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Blok

pepa4081
01.05.2017

Kniha složená ze tří příběhů různých autorů. Z ní jsem četl pouze Tajemnou Řásnovku od p. Foglara a tu hodnotím velmi uspokojivě.

ajsigirl
01.02.2016

Kniha se těžko hodnotí jako celek, protože se skládá z více autorů i příběhů. Knihu jsem si sehnala právě kvůli příběhu - Tajemná Řásnovka od Foglara. Opět napínavý příběh podobající se jeho dalším knihám. Kluci hledají klubovnu a řeší jako Strážci Řásnovky bezpráví ostatních chlapců, včetně záhady kdo vynalezl hru Fan-Tan. Tomu příběhu dávám 3,5 hvězdičky právě proto že se tolik podobá jiným jeho knížkám a of Foglara už jsem četla i lepší..
Příběhy -Rejsčí rodina, Bouře a pod. od Jaromíra Tomečka jsem jen nakousla ale kvůli spíše dětskému nádechu povídce o zvířátku jsem jej ani nedotečla.
Příběh - Chlapec v bílém světru od Františeka Tenčíka byl zajímavý a dávám mu 2 hvězdičky - jde o tajemství chlapce jehož matka je v nemocini a on řeší vydírání špatné party do které se dostal . Příběh je zajímavý a máte chuť se dočíst kdo byla dívka sražená autobusem, jak se hlavní postava dostala do špatné party a v jakém je vůbec spojení se zraněním holčičky a jeho maminky. Toto se bohužel z příběhu stejně nedozvíte. a proto dávám hvězdy 2.
Knížka celkově 3,5 hvězdičky hlavně díky Foglarovce. Bohužel pul hvězdičky udělit nejdde tak se přikláním na stranu 3 hvězd

petym
11.10.2015

Krásný a napínavý příběh. Četl jsem jedním dechem a obdivoval hlavního hrdinu, jak utekl z domova a sám se o sebe postaral. nemohu jinak než 5*

tyzik.cejka
01.08.2013

Tajemnou Řásnovku miluji ostatní povídky nebyly špatné

Autoři knihy

Jaroslav Foglar