Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi

Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4607/maigret-a-pritel-z-detstvi-maigret-a-zlocin-na-vsi-4607.jpg 5 44 9

Komisař Maigret série

Chuť na ústřice a bílé krajové vínko zlákala komisaře, aby se ujal případu mimo své kompetence – daleko od Paříže, v malé vesničce na západním pobřeží Francie. Z vraždy podivínské stařeny je viněn zdejší učitel a místní obyvatelé mu pobyt za mřížemi vesměs přejí. Ani Maigretovi nevycházejí při pátrání příliš vstříc. Komisař se snaží vcítit do jejich myšlení i do dětských duší, ale obklopuje ho podivné nepřátelství...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

L´ami d´enfance de Maigret. Maigret á l´école , 1985

milary
17.07.2023 4 z 5

Poslouchala jsem příběh "Maigret a zločin na vsi" samostatně, jako obvykle v podání Jana Vlasáka a s neměnnou doprovodnou hudbou. Asi bych to už jinak nechtěla.

Znovu ta příznačná pomalost, zdánlivě ospalý tok komisařových myšlenek, zhmotnělé prostředí, stojatá atmosféra.
Magret je tu z náhlého popudu, kvůli jednomu muži obviněnému z vraždy, jenž se k němu uchýlil o pomoc. Nějak se to seběhlo a komisař pojednou neví, jestli tu být vůbec chce, proč se do něčeho, co vlastně vůbec není jeho věc, pouštět, - a navíc nejsou k mání ani ústřice, na které se tolik těšil. A bílé víno? Škoda mluvit...

Komunita. Drby, pošklebky, závist i nenávist. Lži. Bezvýhradná semknutost v jednom; i ten nejzparchantělejší starousedlík je tolerovanější, než "náplava". Je přece NÁŠ.
Cizáky tu taky neradi. Co můžou vědět... (A bůhví, co by našli). Ať si táhnou.

Maigret ale není kdekdo. Nesoupeří. Dívá se. Ukládá si zdánlivě nepodstatné. Doptává se mimoděk. Pije špatné víno a nepospíchá.
Ten nevzrušený klid, zdánlivé tápání a domnělá bezradnost okolí ukolébává. Až jednoho dne střípky zapadnou na svá místa...

Nuttelka
11.07.2023 4 z 5

(SPOILER) (Audiokniha - Maigret a zločin na vsi)
Další případ pro Maigreta, který se díky "zločinu" dostane na vesničku.. Díky panu Vlasákovi opět posloucháme takovou jednohubku, která má v sobě vlastně vše, co od tohoto žánru (stylu) očekáváme. Postupné přicházení na kloub tomuto případu a závěrečné "nešťastné" rozuzlení, jak vlastně ke "zločinu" došlo. Konec byl takový hořkosladký, i takové nehody se stávají.. Francouzský venkov i tak musí být kouzelný, příroda, lidé.. je to krásná země.

tlllk
22.05.2023 4 z 5

Príjemné dielo bez zbytočnej krvy a prehnaného násilia. Ako audio to bola skutočne jednohubka, celkom sa teším na ďalšie diely.

iceVS
29.07.2022 5 z 5

Příjemné pohodové počteníčko s minimem násilí a příjemně pestrým nápojovým lístkem :-)

Jiparis
10.03.2022 4 z 5

Klasický dobrý Simenon. Musím připustit, že zfilmovaný se mi líbil více.

allebra
21.04.2020 5 z 5

Zatím jsem znala příběhy komisaře Maigreta především prostřednictvím filmu a Jeana Gabina. V knižní podobě mají u mě premiéru a jsem nadšená. Kniha měla úžasnou atmosféru a komisař Maigret má stále mé sympatie. Těším se, že si letošní léto zpříjemním společností komisaře Maigreta, v příjemném prostředí a v napínavé, ale přesto přívětivé atmosféře.

konicekbily
31.05.2018 5 z 5

Dva povedené případy komisaře - první z Paříže, kdy se na Maigreta obrátí bývalý spolužák a druhý z francouzského venkova. S klidem, rozvahou a kořalkou se komisař dobere nečekaných rozuzlení a já jsem s jeho výkonem plně spokojen.

pepa4081
04.04.2017 4 z 5

Další maigretí klasika. Zajímavé zápletky, rozsah stran tak akorát, aby mi vydrželo příjemné napětí až do konce - platí pro oba příběhy. Velmi uspokojivé.

jiri77
22.01.2013 5 z 5

Skvělé čtení na nedělní odpoledne.

komisař Maigret

Kniha Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi je v