pepa4081 pepa4081 komentáře u knih

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Po shlédnutí skvělého divadelního představení -Dekameron- v Českém Krumlově, jsem se na knihu velmi těšil. Bohužel mne zklamala. Čekal jsem hodně vtipu a moudrosti, ale byla to pro mne spíš nuda. Podle knihy bych soudil, že ve světě té doby byli všichni muži nevěrníci a všechny ženy nymfomanky. Jazyk se omezuje na několik málo obratů, které se neustále opakují. Prostě bylo těch líbezných a ctnostných paní na mne trochu moc. Omlouvám se autorovi a všem, kterým se kniha líbí a hvězdičky dávám, za odvahu napsat ve své době knihu s takovým námětem. (Poznámka k vydavateli - tolik překlepů a chyb jsem už dlouho neviděl - sazeč byl asi opilý, jinak to není možné.)

19.08.2017 2 z 5

Kočka s houslemi Kočka s houslemi Lydia Adamson

Příjemná oddychová detektivka bez zbytečné brutality. Velmi uspokojivé.

29.07.2017 4 z 5

S Jestřábem v srdci S Jestřábem v srdci Václav Nosek

Vzpomínky několika přátel na J. Foglara. Knížka pěkná, zajímavá a hodně krátká.

28.07.2017 3 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Karel Čapek nám tatíčka Masaryka asi maličko přikrášlil, za to ubírám hvězdičku. Jinak je kniha velice hezky psaná a poučná. Našim potentátům bych ji dal jako povinou četbu.

28.07.2017 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Nádherná věc, která mne dostala. Spíš povídka, než kniha - přečetl jsem ji asi za hodinu, ale jde o úžasně silný a přitom jednoduchý příběh jednoho člověka, který dokázal změnit víc, než asi sám tušil. Nanejvýš uspokojivé.

02.07.2017 4 z 5

Poklad černého delfína Poklad černého delfína Jaroslav Foglar

Další pěkná knížka o přátelství a dobrodružství chlapců ve skautském - zde turistickém oddíle, stoprocentně inspirovaná pražskou Dvojkou. Dobré i jako návod pro činnost takového oddílu. Velmi uspokojivé.

02.07.2017 5 z 5

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

Moc hezká typická Foglarova "skoropohádka" o jedné školní třídě. Krásná oddychovka.Velmi uspokojivé.

02.07.2017 5 z 5

Výprava na Yucatan Výprava na Yucatan Jaroslav Foglar

Další z knih bez příběhu. Jde o výběr Foglarových zápisů v kronikách legendární pražské Dvojky, kterou léta vedl. Moc hezky se to čte. Velmi uspokojivé.

26.06.2017 5 z 5

Závod o Modřínový srub Závod o Modřínový srub Jaroslav Foglar

Sbírka Foglarových povídek, které jsem už četl jinde. Myslím, že v knize Jestřábe vypravuj.

26.06.2017 3 z 5

Historie Svorné sedmy a Nováček Bubáček píše deník Historie Svorné sedmy a Nováček Bubáček píše deník Jaroslav Foglar

Historie Svorné sedmy je pěkná, bohužel krátká Foglarovka o partě kluků a děvčat. Bubáček píše deník zde nehodnotím. Četl jsem samostatné vydání a knížka mne moc neoslovila.

26.06.2017 5 z 5

Nikdy neumírej sama Nikdy neumírej sama Lisa Jackson

Další napínavá kniha ze série New Orleans. Uspokojivé.

17.06.2017 4 z 5

Život v poklusu Život v poklusu Jaroslav Foglar

Kdo není milovník Foglara, ať ubere jednu hvězdičku. Jde o autobiografický životopis, s mnoha fotografiemi. Kniha je poutavě napsaná a obsahuje mnoho vysvětlení, jak to doopravdy bylo. Pro mne byla naprostá bomba, když jsem se zde konečně dozvěděl pravdu o Rychlých Šípech. Nanejvýš uspokojivé.

13.06.2017 5 z 5

Kronika Ztracené stopy Kronika Ztracené stopy Jaroslav Foglar

Další knížka prakticky bez děje. Jde o různé náměty pro oddíly, jak pracovat. Kniha je velmi komplexní. Je zde morseovka, semafor, bobříci i modrý život a další a další. Jako oddílovou kuchařku doporučuji. Velmi uspokojivé.

Tábor smůly Tábor smůly Jaroslav Foglar

Kniha humorných skautských povídání. Fajn. Uspokojivé.

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Zajímavá knížka, kde na začátku jsou všichni špatní. Moc se mi líbila, jen mne trochu mrzel konec, ale tak to někdy bývá. Velmi uspokojivé.

Jak namalovat smrt Jak namalovat smrt Hana Prošková

Knihu jsem již četl v souboru Tajemství planet. Velmi pěkná detektivka. Uspokojivé.

Tajemství planet Tajemství planet Hana Prošková

Soubor šesti detektivních povídek této autorky. Pěkná česká klasika. Uspokojivé.

Černé jako smola Černé jako smola Hana Prošková

Soubor šesti detektivních povídek této autorky. Některá velmi pěkná, některá trochu slabší, díky době, ve které se odehrává. Uspokojivé.

13.06.2017 3 z 5

S úctou Maigret S úctou Maigret Georges Simenon

Dvě klasické, pěkné detektivky. Velmi uspokojivé.

Dvanácté zlo Dvanácté zlo James Patterson

Další vynikající kniha ze série. Velmi uspokojivé.