Život v poklusu

Autobiografické dílo, kde ve kterém Foglar vypráví o svém dětství v pražských Nuslích, o maminčině papírnickém krámku na Vinohradech, prozrazuje, kde byl legendární Červený dolík, vypravuje o skautování v oddíle Jestřábů. Popisuje svůj mladický věk, práci v Melantrichu, působení v časopisech pro mládež, vypráví o čtenářských klubech a samozřejmě o vzniku svých knih, o svých Hoších od Bobří řeky, jejich táborech, výpravách a činnosti. Kniha pro každého foglarovce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/2855/jestrab-knihy-o-foglarovi-zivot-v-p-dcM-2855.jpg 4.463

Jestřáb (knihy o Foglarovi)

Dobrodružné, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno · Olympia

Kniha Život v poklusu

pepa4081
13.06.2017

Kdo není milovník Foglara, ať ubere jednu hvězdičku. Jde o autobiografický životopis, s mnoha fotografiemi. Kniha je poutavě napsaná a obsahuje mnoho vysvětlení, jak to doopravdy bylo. Pro mne byla naprostá bomba, když jsem se zde konečně dozvěděl pravdu o Rychlých Šípech. Nanejvýš uspokojivé.

Joges
19.09.2012

Čtení o životě Jaroslava Foglara je zajímavé, napínavé, občas opředené tajemstvím. Jestřáb se během života vážně nenudil, zkrátka prožíval život v poklusu.

WEIL
10.08.2011

Foglar zvaný "Jestřáb". O jeho životě, o jeho mamince, o jeho klukovské duši, o jeho lásce ke sdružování se v oddíle a jeho tvorbě.