Historie Svorné sedmy a Nováček Bubáček píše deník

Historie Svorné sedmy a Nováček Bubáček píše deník https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6072/mid_historie-svorne-sedmy-a-novacek-bub-Biy-6072.png 4 129 10

14. svazek sebraných spisů Jaroslava Foglara. Parta dětí z jednoho domu zakládá klub a i přes nepřízeň dospělých společně tráví co nejvíc volného času. 3., autorem upravené vydání, vychází spolu s knihou Nováček Bubáček píše deník.

Venda32
19.12.2022 5 z 5

Přečteno po letech, tentokrát jako tatínek pro menší dceru. Pohled už je samozřejmě trošku jiný. Sborná sedma je romantickým vzorem, jak by se měla parta děti chodit. U Pavla autor trošku mohl ubrat projekci dospělého. Na 12 let jeden hlavních hrdinů opravdu nevystupuje.
Nováček Bubáček se vám buď líbit bude nebo nebude. Je třeba text vnímat pozorně pro zachycení všech jasných i skrytých vtipů. Otázka je pro jakou věkovou kategorii ty vtipy jsou uchopitelné.

Hakate
23.08.2022 3 z 5

Autor, který mě provázel dětstvím, skvělé dobrodružné knihy, po kterých by měla sáhnout hlavně dnešní generace.

Turlogh
10.07.2020 5 z 5

Tady je to hodnocení trochu divné, když tam jsou v jedné knize dva příběhy. Dávám jasnou pěti hvězdu pro svornou sedmu, pro Nováčka Bubáčka bych dal tak tři a půl, protože tento příběh nepovažuji za samostatný Jestřábův román, spíše jen takové krátké veselé vyprávění. No, jednou jsem se u něho i zasmál... Historie svorné sedmy oproti tomu je výborná kniha a má jen jedinou chybičku, a to že je tak kratičká... Nezvyklostí u Jestřába je, že tři ze sedmi hlavních hrdinů knihy jsou dívky. Děj je příjemný, zajímavý, čte se lehce a konec příběhu je mě osobně, jako starému skautovi, více než příjemný. Tuto knížku všem doporučuji ! Howgh.

Broukodrak
07.03.2019 4 z 5

Svorná sedma je super, ale Nováček Bubáček nebyl nic moc, protože já taky jezdím na skautské tábory a ve srovnání s Nováčkem Bubáčkem to je úplně stejné. Bylo to až moc obyčejné a nudila jsem se u toho.

pepa4081
26.06.2017 5 z 5

Historie Svorné sedmy je pěkná, bohužel krátká Foglarovka o partě kluků a děvčat. Bubáček píše deník zde nehodnotím. Četl jsem samostatné vydání a knížka mne moc neoslovila.

lue
21.06.2014 3 z 5

Svorná sedma je pro opravdu mladé čtenáře, zato u Nováčka Bubáčka jsem se dost nasmála.

Eneo
08.05.2014

Tématicky taková klasická foglarovka. Kvalitou nezklame, ale ani nenadchne.

tyzik.cejka
26.05.2013 3 z 5

pro mne taky moc jí nechápu

čohynka
21.04.2013

Historie svorné sedmy je pro mě asi nejslabší Foglarovkou...

Martin_Happy
05.01.2012 5 z 5

Svorná sedma je klasickou, byť tenkou Foglarovkou. Nováček Bubáček je pak odzbrojující povídková část, u které se hodně nasmějete.

Kniha Historie Svorné sedmy a Nováček Bubáček píše deník je v