Závod o Modřínový srub

Jedná se o soubor 19 povídek z let 1941-1987, jejichž autorem je Jaroslav Foglar. Název knihy je odvozen od nejdelší povídky, která se v tomto souboru nachází. V knize se nacházejí následující povídky: Překážka na trati; Mezi nebem a zemí; Venda z města; Nyam, nejlepší z dobrých; V nebezpečí života; Štědrý večer Freda Hakeye; Boj na Čertovce; Nevzdávej se!; Váhy života a smrti; "Lov na netvora"; Chtěl být námořníkem; Proměna Jima Parkinsona; Vánoce Gordona Badocka; První ze Žantovky; Vrah přijde v noci; Závod o Modřínový srub; Záhadné zmizení Růdy Konváře; Příběh ze tmy; Můj první případ. Tento soubor povídek vyšel pouze jednou, a to sice v roce 1993 v brožované podobě. Vydalo ho nakladatelství Atos v rámci edice Touha. Ilustroval Michal Kocián. Některé z povídek, obsažených v této knize, lze však také najít v novějším souboru povídek Jaroslava Foglara s názvem "Jestřábe, vypravuj...", který vydalo již několikrát nakladatelství Olympia....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15223/jestrabe-vypravuj-zavod-o-modrinovy-F2C-15223.jpg 455

Jestřábe, vypravuj...

Dobrodružné, Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno · Atos

Kniha Závod o Modřínový srub

pepa4081
26.06.2017

Sbírka Foglarových povídek, které jsem už četl jinde. Myslím, že v knize Jestřábe vypravuj.

hanak_v_exilu
23.01.2017

Povídky, spíše tedy mikropovídky, jsou si podobné v celkovém vyznění, ale liší se kvalitou. Ta kolísá od těch tuctových - Nyam, Vánoce Gordona Badocka až k těm nezapomenutelným - Závod o modřínový srub, Chtěl být námořníkem. Zvlášť ta poslední mi utkvěla hluboko v paměti. Knížka je opravdu útlá a netypická ve Foglarově tvorbě a proto si přečtení určitě zaslouží.

ajsigirl
23.10.2015

Pěkná opravdu uzoulinká knížka. Pěkné příběhy, které k mému zklamání jsou tak na dvě až tři strany jeden. Každý z nich je více méně něčím poučný, ale od knížky jsem čekala trochu více. Asi jsem spíše na dlouhé příběhy od toho spisovatele. Ale i tak si myslím, že pro milovníky Foglara je to pěkná knížka, která by asi neměla chybět pokud chtějí ochutnat i trochu jiné příběhy.

KikiEli
18.07.2013

Povídky jsou vesměs něco úplně jiného, než co od Foglara znám a čekám. Přes to jsem knížku četla naprosto bez dechu. Zejména pak onu nejdelší povídku, která je až neskutečně příjemná. :) Jako u většiny Foglarových knížek prostě nemám co vytknout. :)

tyzik.cejka
15.06.2013

tyto povídky fakt nemusím nevím co to má bejt je to hodně nuda jedna hvězda za mého oblíbence

vitavita
14.03.2012

Po přečtení jsem v rozpacích - asi nejlepší byla: Závod o modřínový srub.