pepa4081 pepa4081 komentáře u knih

Tajuplná oběť Tajuplná oběť John Sandford (p)

Další pěkná detektivka s Lucasem Davenportem a spol. Obzvlášť se mi líbilo, že motiv rozdvojené osobnosti není až tak častý. Doporučuji.

17.02.2016 4 z 5

Pulz Pulz John Lutz

Podle mě jedna z nejlepších Lutzových knih, co jsem četl. Mí oblíbení detektivové Quin, Pearl a spol. Příběh je více rozvětvený, než jindy. Více prostoru mají i osobní příběhy hlavních hrdinů. Snad jen příliš rychlý konec. Výborná detektivka. Doporučuji.

10.02.2016 4 z 5

Série Série John Lutz

V New Yorku už zase řádí sériový vrah žen. Kdo jiný by ho měl chytit, než (bývalý) kapitán Quin a jeho tým. Knížka je napínavá, ale konec, to je opět lahůdka. Tentokrát se mi také moc líbilo, co prováděl Federman. Vřele doporučuji.

07.02.2016 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Moc pěkná detektivka. Autorka věnuje víc prostoru patoložce Mauře a to je jenom dobře. Napínavé, nápadité, s hezkým koncem. Doporučuji.

04.02.2016 4 z 5

Strach zemřít Strach zemřít Lisa Jackson

Další napínavá knížka s dvojicí Alvarezová - Pescoliová. Jen konec se mi zdál trochu uspěchaný. Klidně bych se rád dozvěděl víc, jak to bylo s vrahovou manželkou nebo proč si jako hlavní oběť vybral (kdo to četl, tak ví koho). Přesto určitě doporučuji.

31.01.2016 3 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Pokračování knížky Chirurg, které mě nezklamalo. Zase to bylo napínavé a pěkně se to čte.

27.01.2016 4 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Napínavá detektivka s několika nečekanými zvraty. Opět zde vystupuje Jack Caffery, chodící muž a další. Trochu mi tam chyběla "blecha" Marleyová, tak snad příště. Kdo má rád Mo Hayder, tak rychle do toho. Kdo ji nezná, doporučuji přečíst nejdříve ostatní knihy, podle posloupnosti napsání (navazující vedlejší děj), kromě Tokia.Knížku jsem přečetl za dvě odpoledne, a to má 470 stran.Vřele doporučuji.

24.01.2016 4 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Četl jsem to jako kluk a zničil doma spoustu věcí, když jsem sháněl suroviny na výrobu mokasínů, luku, čelenky, bubnu a všeho, co je v té knížce popsáno. Přece jenom kravskou kůži a podobně jsme doma neměli :-). Teď už nic neničím, ale jednou za čas si knížku přečtu znovu. Dal bych ji jako povinou četbu všem klukům od šesti do stopadesáti let. Díky pane Setone, za kus krásného dětství.

23.01.2016 5 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Hodně drsná kniha. Mám raději ty s Willem a Sárou a tohle je něco trošku jiného, ale přečetl jsem ji za dva dny, protože nešlo přestat. Mám rád všechny knížky Karin Slaughter. Obdivuji její fantazii a také doufám, že se nic takového nikdy nestane. Vřele doporučuji.

23.01.2016 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tuhle knížku můžu číst pořád dokola. Některé pasáže znám nazpaměť a stejně se u nich nahlas zasměji. Podle mě se docela podařilo i filmové zpracování (vyjímečně). Ale knížka je knížka. Nenechte si ji ujít.

23.01.2016 5 z 5

Temnější než noc Temnější než noc John Lutz

Další napínavá detektivka s (bývalým) kapitánem Quinem a spol. Konec mě docela překvapil. Doporučuji.

23.01.2016 3 z 5