pepa4081 pepa4081 komentáře u knih

Statečná srdce Statečná srdce Jaroslav Novák

Knížka ve stylu Foglarovek, což je moje srdeční záležitost, takže jednoduše - moc se mi líbila. Velmi uspokojivé.

17.11.2016 4 z 5

Zvěrolékař je klasika. Laskavý humor, který mi vždy zlepší náladu a přidá další kus chuti do života. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.

06.11.2016

Třikrát vražda Třikrát vražda Rex Stout

Tři kratší detektivky s Nero Wolfem a spol. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.
(Ve své sbírce stoutovek mám vydání této knihy s názvem Tři vraždy.)

Dědictví Kláry Foxové Dědictví Kláry Foxové Rex Stout

Nádhera. Klára zahrabaná v zemi a inspektor Cramer s Nero Wolfem jsou jako malé děti. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.

30.10.2016 5 z 5

Případ modelek s dlouhýma nohama / Případ dívky z kalendáře Případ modelek s dlouhýma nohama / Případ dívky z kalendáře Erle Stanley Gardner

Vynikající Perry Mason a spol. E.S. Gardner je jeden z mých nejoblíbenějších. Nanejvýš uspokojivé.

Případ chamtivé exmanželky Případ chamtivé exmanželky Erle Stanley Gardner

Případ milující manželky Případ milující manželky Erle Stanley Gardner

Případ ženy za plotem Případ ženy za plotem Erle Stanley Gardner

30.10.2016 4 z 5

Konečná dedukce / Příliš mnoho klientů Konečná dedukce / Příliš mnoho klientů Rex Stout

Opět vynikající, nemám co dodat. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.

30.10.2016 5 z 5

Talíř plný jedu / Postup číslo tři / Vražda mezi kovboji Talíř plný jedu / Postup číslo tři / Vražda mezi kovboji Rex Stout

Tři kratší detektivní příběhy s opět skvělým Nero Wolfem a Archie Goodwinem. Pro mne luxusně strávené odpoledne při jejich čtení. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.

23.10.2016 5 z 5

Náhlá smrt / Večerní host Náhlá smrt / Večerní host Rex Stout

Klasika od pana Stouta a taky už jsem se dozvěděl, jak se Archie seznámil s Lili Rowanovou. Rex Stout je můj nejoblíbenější autor detektivek, takže nemám co dodat. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.

22.10.2016 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Výborná kniha. Poprvé jsem ji četl před mnoha lety - na vojně - moc se mi líbila a dávala mi naději, že to jednou zkončí. Líbí se mi pořád a film mi přišel také skvělý. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.

22.10.2016 4 z 5

Most přes řeku Kwai Most přes řeku Kwai Pierre Boulle

Naprostá klasika, kterou jsem četl poprvé před 30ti lety. I dnes se mi moc líbila. Skvěle ukazuje určitý druh fanatizmu a lampasácké tuposti. Film se mi také líbil. Velmi uspokojivé - doporučuji.

22.10.2016 4 z 5

Pahorek z písku Pahorek z písku Ray Rigby

Naprosto úžasná knížka. Poprvé jsem ji četl na před lety na vojně a byla to jedna z těch, které mě držely nad vodou. Stejně hodnotím i Pahorek. Vrcholně uspokojivé.

05.10.2016 4 z 5

Pahorek Pahorek Ray Rigby

Naprosto úžasná knížka. Poprvé jsem ji četl na před lety na vojně a byla to jedna z těch, které mě držely nad vodou. Stejně hodnotím i Pahorek z písku. Vrcholně uspokojivé.

05.10.2016 4 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Zpočátku jsem se nějak nemohl začíst, ale asi od poloviny mne knížka začala hodně bavit. Zajímavá zápletka a výborný konec. Moderní současná detektivka, která se bude líbit i tomu, kdo zrovna nemusí mít potoky krve. Uspokojivé.

27.09.2016 3 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Po delší době česká kniha, která se mi opravdu líbila. Je ohromně čtivá, humorná, ale obsahuje i hodně hlubších myšlenek. Jdu si půjčit další knihy tohoto autora. Nanejvýš uspokojivé.

21.09.2016 4 z 5

Utopeni ohněm Utopeni ohněm Tomáš Zářecký

Autorův styl je velice čtivý a k tomuto typu knihy se hodí. Je to rychlé a svižné. Bohužel obsah mi připomíná guláš uvařený z několika jiných knih. Prostě jsem měl pocit, že už jsem to všechno někdy četl. Tenhle problém mám ale i u jiných současných detektivek. Horší bylo, že stejně jako v 15 mínus, mi hlavní postavy prostě nebyly sympatické, a ani jejich soukromé problémy mě nezajímaly. Jde o mladého českého autora a za to dávám jednu hvězdičku navíc. Knihu jsem přečetl, ale znovu už ji číst nebudu, raději si vezmu (pokolikété už ?) nějakou Mo Haider, J. Connelliho nebo M. Connoliho.

21.09.2016 2 z 5

Případ prchající ošetřovatelky Případ prchající ošetřovatelky Erle Stanley Gardner

Pery Mason, Della Streetová - bezvadná klasika. Vrcholně uspokojivé.

11.09.2016 4 z 5

Případ zatoulaného manžela Případ zatoulaného manžela Erle Stanley Gardner

Pery Mason, Della Streetová - bezvadná klasika. Vrcholně uspokojivé.

11.09.2016 4 z 5