Pahorek z písku

Pahorek z písku https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22280/bmid_pahorek-z-pisku-MjO-22280.jpg 4 66 7

Volné pokračování románu Pahorek. Děj se opět odehrává v nelidských podmínkách trestaneckého tábora. Hlavním tématem jsou dvě vraždy, k nimž zde dojde a jejich následné vyšetřování. Děj je obohacen vzpomínkami jednotlivých postav a vykreslením různých charakterů trestanců i dozorců.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Naše vojsko

Hill of Sand , 1981

ber-tram
15.10.2021 3 z 5

Mám dojem předlohy k tarantinovské kecárně a lá Hanební pancharti, více se planě žvaní, než běhá po pahorku.
Pak si vybavuji věčné diskuse ze školství, jestli kliky a dřepy za neposlušnost jsou či nejsou tělesný trest?! Všeho moc škodí, že.
A nakonec jadrný vojenský jazyk, kdy si rádi připomenete, že kniha vyšla už za toho minulého ošklivého prudérního režimu, který prý máloco dovoloval. Tady asi cenzoři dřímali. 19/21

Lothar.777
02.07.2021

No, tuhle knížku mám doma děsně dlouho, tak jsem se odhodlal. Vypráví o "kárném a internačním" táboře poblíž Tripolisu, kde angličtí strážní, schovaní pěkně mimo dostřel fronty, dělají anglickým vězňům ze života peklo. Zajímavá přehlídka charakterů a způsobů, jak zlomit člověka. Jenže všeho moc škodí a informace se dostanou ven a začne se to řešit . Jen informativně: První díl byl zfilmován a snad i dost vysoko ceněn.

1amu
07.12.2018 4 z 5

Proč pokračování Pahorku ? A ještě k tomu po delší době ? Názory jsou různé, osobně si myslím, že šlo o finanční efekt. Kniha to není špatná, ale nemá to atmosféru hrůzy prvního dílu. Autor lpí na základní čtyřce z cely č.8 v bloku D, ale neříká v podstatě nic nového. Osvěžením jsou dva rváči z Glasgowa, kteří dávají knize ty správnou šťávu. Pokud chtěl autor ukázat otupělost vyšších kruhů armády, které řešily problém seržanta Robertse a spol. tak se mu to podařilo. A ještě něco postava skutečného šéfa kárného tábora Wilsona - nádherně vykreslený grázl, který to má všechno v hrsti.

monikaKU
01.10.2018 odpad!

Snazila soom sa, naozaj! Ale neslo to. Trikrat som knihu zacala citat (pretoze ma vyborne recenzie..), ale nedocitam ju. A to nielen preto, ze som ju zabudla na druhom konci republiky, ale hlavne preto, ze som sa do citania musela nutit - nebavilo ma to.

pepa4081
05.10.2016 4 z 5

Naprosto úžasná knížka. Poprvé jsem ji četl na před lety na vojně a byla to jedna z těch, které mě držely nad vodou. Stejně hodnotím i Pahorek. Vrcholně uspokojivé.

kivera
04.04.2012 4 z 5

Slabší než Pahorek.

Bránolog
06.02.2012 4 z 5

Drží to při sobě trochu míň, než pahorek, ale furt dobrý.

vraždy detektivní a krimi romány anglická literatura vězení, věznice

Ray Rigby
anglická, 1917 - 1995