pepa4081 pepa4081 komentáře u knih

Případ tonoucí kachničky Případ tonoucí kachničky Erle Stanley Gardner

Případ nejistého novomanžela Případ nejistého novomanžela Erle Stanley Gardner

Případ nedbalé nymfy Případ nedbalé nymfy Erle Stanley Gardner

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Bál jsem se nudy, ale opak je pravdou. Po nějaké době kniha, kterou si budu číst ještě mnohokrát - knihu jsem si koupil. Tolik moudra na pár stránkách, to se panu Machiavelimu opravdu povedlo. Jsou to věci všeobecně známé, ale vzhledem k tomu, že byl asi první, kdo to takto čtivě shrnul - klobouk dolů. Uznání zaslouží jistě i překladatel. Jen mne trochu mrzí, že jsem nedával víc pozor při dějepisu. Vrcholně uspokojivé.

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Napínavá kniha, psaná svižným stylem,takže se mi dobře četla. Bohužel je vní až příliš mnoho násilí a brutality. Jistě to byl autorův záměr - šokovat a někomu se to bude líbit. Konec se mi zdál trochu uspěchaný. Jsem rád, že jsem si knihu přečetl, ale znovu ji už číst nebudu.

21.08.2016 2 z 5

Lysky na severu Lysky na severu Arthur Ransome

Pro milovníky pana Ransoma spíš kuriozita, protože z příběhu je zde bohužel jen začátek. Kniha obsahuje i několik povídek, které mi jen potvrdily, že pan Ransome byl úžasný vypravěč. Kdo není takový nadšenec jako já (všechny Ransomovky mám doma a jednou za pár let si je vždycky znovu přečtu) ať si ubere jednu nebo dvě hvězdičky.

09.08.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Další skvělá detektivka. 500 stran a ani chvilku jsem se nenudil, jak se mi občas stává. Nemohu se dočkat, až budou mít v knihovně další knížku v sérii.

09.08.2016 5 z 5

Únos Únos Lee Child

Pro mne zatím nejlepší Lee Child. Napínavé od začátku do konce, krve přiměřeně. Reacher zapojuje víc mozek, než svaly. Velmi uspokojivé.

29.06.2016 4 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Velmi napínavé a velmi akční. Tak akční, že mě to až chvílemi ubíjelo. A velmi těžko uvěřitelné. Jiné knihy tohoto autora se mi líbily víc - doporučuji Únos. Uspokojivé.

29.06.2016 3 z 5

61 hodin 61 hodin Lee Child

Napínavé, dobře a rychle se to četlo. Jen toho líčení, jaká je pořád zima, mi přišlo až moc. A já osobně mám rád trochu jiné konce. Uspokojivé.

26.06.2016 4 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jackson

Kdyby měla knížka o 200 stran méně, dal bych 5 hvězdiček. Napínavá detektivka s několika zajímavými nápady (duchové...). Chvílemi se mi ale zdálo, že autorka píše totéž, jen jinými slovy, takže mi to přišlo trochu zdlouhavé. Na konci se to ale pěkně rozjede. Uspokojivé.

23.06.2016 4 z 5

Pink Floyd Pink Floyd Nick Mason

Pro milovníka Pink Floyd, jako jsem já, naprostá lahůdka! Dozvěděl jsem se pár nových věcí a ty známé si připomněl zase z jiného úhlu. Pan Mason (bubeník skupiny) píše tak, že úplně cítíte, že jste tam s nimi. Navíc je dost sebeironický a velmi vtipný. Nanejvýš uspokojivé.

08.06.2016 5 z 5

Řeč těla Řeč těla Allan Pease

Tyhle pavědy :-) mě moc neberou, ale protože mají občas pravdu, sem tam si něco z nich přečtu. Jelikož se nechystám do ciziny, a nejsem diplomat, ani manažer, některé kapitoly jsem spíš prolétl. Při čtení jsem si spíš připomněl věci, které už vím. Oceňuji, že kniha je celkem vtipná.

07.06.2016 2 z 5

Pink Floyd – Odvrácená strana zdi Pink Floyd – Odvrácená strana zdi Hugh Fielder

Jako velký milovník Pink Floyd jsem si knížku s chutí přečetl a prohlédl (fotografií je opravdu hodně).Je to přehledná biografie, velmi čtivě napsaná a dozvěděl jsem se i pár věcí, které mi dříve nebyly úplně jasné. Jednu hvězdičku ubírám, protože většinu údajů už jsem znal. Velmi uspokojivé.

06.06.2016 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Ke konci možná trochu zdlouhavé, ale od začátku do konce velmi napínavé. A mám rád konce, jaký má tahle knížka. Velmi uspokojivé.

05.06.2016 4 z 5

Podrazák Podrazák Harlan Coben

velmi napínavé a konec jsem opravdu nečekal. Velmi uspokojivé.

05.06.2016 4 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Skvělá detektivka má třetí od H. C. a zatím nejlepší. Zajímavý příběh, nečekané zvraty a konec. Jen některé postavy se mi zdály dost nereálné, ale na to si u pana Cobena začínám zvykat. Velmi uspokojivé.

04.06.2016 4 z 5

Schůzka v Paříži Schůzka v Paříži Harlan Coben

Má druhá kniha od H. C. Nenadchla mne tolik jako Přistižen, ale je to proto, že prostě nemám rád detektivky, kde se motají teroristi tajné služby a podobní. Příběh je jinak skvěle napsaný a pěkně napínavý. Uspokojivé.

04.06.2016 3 z 5