Lysky na severu

Lysky na severu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16572/lysky-na-severu-16572.jpg 4 57 6

Vlaštovky a Amazonky série

< 13. díl

Poslední z cyklu 13 knih, ve kterém chtěl autor spojit dvě místa dějů. Jak norfolské řeky na jihovýchodě, tak i jezerní oblast na severozápadě Anglie. Bohužel nedokončený příběh je doplněn o šest dalších kratších příběhů.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Toužimský & Moravec

Coots in the North , 1988

AshlinkaV
08.04.2020 3 z 5

Škoda, že tuto knihu nestihl Ransome dopsat. I tak se mi líbila. Tuto knihu bych doporučila přečíst pokud už znáte předešlé příběhy a znáte tohoto autora jinak vás nenadchne ????

Boogie007
04.03.2019 4 z 5

Nad touto knížkou mám rozporuplné pocity. Na jedné straně velký smutek, že jde o poslední, jen načrtnuté dílo mého milovaného pana Ransoma, kde mělo navíc dojít ke spojení dvou skupin dětí - hrdinů předchozích knih. O čem všem bychom se mohli ještě dočíst a následovaly by další díly? Na druhé straně je to lahůdka, která nás nechává nahlédnout přes autorovo rameno a být u toho, jak tvořil. Vše, co je zde zahrnuto (povídky i rozpracované ukázky), dokazuje, jak skvělý byl pan Ransome spisovatel.

mot33
11.11.2018 4 z 5

Taková libůska kniha obsahuje různě části rozpracovaných knížek Ransoma.Proto je spíše určena lidem kteří májí autora přečténého.Za mě ano.

Ewiczka
03.10.2018 5 z 5

Kéž by jich stihnul napsat více.... Tuto jsem dokoupila v antikvariátu, jinak mám kompletní dílo ještě po babičce, četla ho mamka, já a už se těším jak si budeme číst se synem až povyroste :)

pepa4081
09.08.2016 5 z 5

Pro milovníky pana Ransoma spíš kuriozita, protože z příběhu je zde bohužel jen začátek. Kniha obsahuje i několik povídek, které mi jen potvrdily, že pan Ransome byl úžasný vypravěč. Kdo není takový nadšenec jako já (všechny Ransomovky mám doma a jednou za pár let si je vždycky znovu přečtu) ať si ubere jednu nebo dvě hvězdičky.

imi
05.05.2016 5 z 5

Tak toto určite nebude patriť medzi najobľúbenejšie knihy čitateľov Ransomoviek, ale s tým úmyslom kniha ani nebola vydaná. Príbeh nie je celý, nie je ukončený ani rozpracovaný - skôr bude patriť medzi kuriozity, ktorými sa pochválime iným ctiteľom A.Ransoma. Preto som si ju kúpil a som rád, že ju mám.

Arthur Ransome
anglická, 1884 - 1967
1959  93%Boj o ostrov
1988  93%Trosečníci z Vlaštovky
1958  92%Zamrzlá loď kapitána Flinta
1964  94%Holubí pošta
1961  84%Petr Kachna

Kniha Lysky na severu je v