pepa4081 pepa4081 komentáře u knih

Zlá panenka Zlá panenka Hana Prošková

Klasická česká detektivka. Příjemně se čte.

11.05.2016 4 z 5

Malé nesrovnalosti života Malé nesrovnalosti života Stephen Leacock

Lidská blbost je nekonečná. Pan Leacock byl mistr v jejím zesměšňování. Další moc pěkný soubor jeho povídek.

18.04.2016 4 z 5

Štěstí za každou cenu Štěstí za každou cenu Stephen Leacock

U téhle knížky jsem se párkrát nahlas rozesmál. Co víc bych mohl od humoristických povídek chtít. Skvělé.

18.04.2016 4 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

Moje první kniha od U.E. Děj se dá shrnout do dvou vět a kdyby to mělo 500 stran, možná bych se nudil. Nevím, jak to autor udělal, ale knížka mě bavila a přečetl jsem ji za jedno odpoledne. Znovu už ji číst nebudu, ale zkusím něco dalšího od tohoto autora.

17.04.2016 3 z 5

Šťastné příběhy Šťastné příběhy Stephen Leacock

Od pana Leacocka mám raději kratší povídky, ale bylo to příjemné počtení na neděli.

15.04.2016 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Knížka je napínavá a má spád... bohužel mám rád, když se mohu s nějakou postavou ztotožnit. Tady se mi to opravdu nepovedlo. Všechny osoby mi byly velmi nesympatické. Je to ale jen můj názor, takže se nelekejte a čtěte:-).

14.04.2016 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Napínavá a pěkně napsaná detektivka plná zvratů.

08.04.2016 3 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Opět zajímavý nápad. Kupodivu mi zde nevadila ani "špiónská" zápletka, Konec, kde došlo k několika nečekaným zvratům jsem si vyloženě vychutnal. Výborná knížka, vřele doporučuji.

02.04.2016 4 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Knihu jsem přečetl za dvě odpoledne. Zajímavý nápad, napínavá od začátku do konce. Výborná detektivka.

29.03.2016 4 z 5

Záhrada kostí Záhrada kostí Tess Gerritsen

Ze začátku jsem se do knihy vůbec nemohl začíst. Je to něco úplně jiného, než předchozí knihy T. G. Ale příběh je velmi zajímavý a konec má jako vždy spád. Jsem zvědavý na další knihu.

27.03.2016 3 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Dost jsem se bavil,ale také bál, že by se to snad mohlo opravdu stát. A bohužel se toho hodně děje. Jinak velmi pěkně napsané.

25.03.2016 3 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Mefisto mě zpočátku nebavilo tolik, jako některé jiné knihy (zvlášť Neznámá), ale posledních asi 100 stran už jsem zase hltal. Knížka má zajímavý nápad a dozvěděl jsem se zase něco víc z historie Velmi pěkná detektivka.

20.03.2016 4 z 5

Zvrat Zvrat John Lutz

Klasika od Johna Lutze. Zase lepící páska a nůž. Jinak ale napínavé od začátku až do (snad trochu krátkého) konce. Přečetl jsem to na jeden zátah, takže doporučuji.

18.03.2016 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Výborně napsaná knížka. Pro mne jedna z nejlepších od Tess Gerritsenové. Ani chvilku jsem se nenudil. Napínavé od začátku do konce. Vřele doporučuji. Jen chci doplnit, že mě taky trochu štvalo, že Jane bojovala se zločinem a zároveň rodila, ale detektivky beru jako takové pohádky pro dospělé, a tam se takové věci prostě stávají.

12.03.2016 4 z 5

Dva nezbedníci Dva nezbedníci Josef Jahoda

Tuhle knihu mi v dětství čítal dědeček. Dnes už si nepamatuji obsah, ale vím, že se mi moc líbila. Pokud bych ji sehnal, rád bych si ji znovu přečetl, abych se ujistil, že je opravdu tak zábavná, jak se mi zdála tenkrát.

28.02.2016

Pravidla oběti / Oběť ve stínu / Oči oběti Pravidla oběti / Oběť ve stínu / Oči oběti John Sandford (p)

Tři detektivky s Lucasem Davenportem v jednom svazku. Je to z jeho počátečního období, kdy ještě působí jako člen policie. Příběhy navazují a podle mne je druhý lepší, než první a třetí ještě lepší.Jinak jde o osvědčenou velmi vysokou kvalitu. Příběhy mají zajímavou zápletku, napětí se stupňuje a vyvrcholení je perfektní. Vřele doporučuji. Jediný zápor knihy je v tom, že je opravdu tlustá a při čtení se špatně drží v ruce :-).

28.02.2016 4 z 5

Tajuplná oběť Tajuplná oběť John Sandford (p)

Další pěkná detektivka s Lucasem Davenportem a spol. Obzvlášť se mi líbilo, že motiv rozdvojené osobnosti není až tak častý. Doporučuji.

17.02.2016 4 z 5

Pulz Pulz John Lutz

Podle mě jedna z nejlepších Lutzových knih, co jsem četl. Mí oblíbení detektivové Quin, Pearl a spol. Příběh je více rozvětvený, než jindy. Více prostoru mají i osobní příběhy hlavních hrdinů. Snad jen příliš rychlý konec. Výborná detektivka. Doporučuji.

10.02.2016 4 z 5

Série Série John Lutz

V New Yorku už zase řádí sériový vrah žen. Kdo jiný by ho měl chytit, než (bývalý) kapitán Quin a jeho tým. Knížka je napínavá, ale konec, to je opět lahůdka. Tentokrát se mi také moc líbilo, co prováděl Federman. Vřele doporučuji.

07.02.2016 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Moc pěkná detektivka. Autorka věnuje víc prostoru patoložce Mauře a to je jenom dobře. Napínavé, nápadité, s hezkým koncem. Doporučuji.

04.02.2016 4 z 5