Tajuplná oběť

Tajuplná oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32826/tajuplna-obet-32826.jpg 4 42 7

Lucas Davenport série

Vdova, žijící ve velkém domě v exkluzivní čtvrti, objeví po příchodu domů na stěnách krev a zjistí, že její dcera zmizela. Věděla vždycky, že dívka se stýká se špatnými lidmi. Jak jim říkala – gotici? Hotoví blázni s tím jejich hrozným make-upem, černými hadry, šílenou muzikou a uctíváním smrti. Policie dívku nemůže najít a matka podlehne panice. Zná doktorku Weather Davenportovou, jejíž muž je skvělý detektiv, a poprosí ji, aby se manžel o případ zajímal. Lucas Davenport váhá, ale pak zemře v Minneapolisu další členka hnutí gotiků a Davenport se pouští do pátrání. Sériový vrah útočí na gotiky, ale také na každého, kdo se mu postaví do cesty, včetně samotného Davenporta. Do případu se mísí temné psychologické záležitosti a detektiv tuší, že má před sebou velice nebezpečného jedince. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Phantom Prey , 2008

čef
17.02.2022 5 z 5

Lucas má opět hodně štěstí, tentokráte jde po něm schizofrenní šílenec. Dosti napínavé jako předchozí díly, i když schéma musí být fandům již zcela jasné. Těším se proto na další díly a jsem zvědav, čím autor story vylepšil.

Ava365
16.11.2021 4 z 5

Z této série jedna z lepších. Trochu mi tam vadila ze začátku "víla", přišlo mi to tak nějak násilně šroubované, ale nakonec se to jakž takž vysvětlilo. A v této knížce byl i Davenport tak nějak lidsky normálnější a tím i sympatičtější.

hana4834
24.01.2018 4 z 5

jako vždy skvělí příběh doporučuji

32da
19.01.2017

Opět zajímavá a napínavá kniha. doporučuji

pepa4081
17.02.2016 4 z 5

Další pěkná detektivka s Lucasem Davenportem a spol. Obzvlášť se mi líbilo, že motiv rozdvojené osobnosti není až tak častý. Doporučuji.

lanusinka
20.05.2014 5 z 5

Jako dost psycho, ale v dobrém slova smyslu. A nejlepší na tom je, že Sandford ani nenabízí konečné vysvětlení toho, co se dělo s Alyssou, je na každém čtenáři, ať si to rozhodne sám. A příběhu prospěl i "vedlejší" příběh a postava Heather, jako odlehčení toho všeho, co je servírováno v příběhu "hlavním..."

Nikusscha
27.08.2013 5 z 5

Úplně první knížka, co jsem od tohoto autora četla a byla to trefa do černého. Líp jsem si snad ani vybrat nemohla a kniha se četla úplně sama. Bezva čtení na cestu do školy :-)

John Sandford (p)
americká, 1944