Zlá krev

Zlá krev https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204015/mid_virgil-flowers-zla-krev-308-204015.jpg 4 92 14

Virgil Flowers série

< 4. díl

Virgil Flowers se velmi rychle stal jednou z nejoblíbenějších nových postav kriminálních románů. Nyní má však před sebou opravdu velký problém. Je neděle a jih Minnesoty zasypal první sníh. Farmář přiveze do místního sila náklad sóji – a mladík, který silo obsluhuje, jej vzápětí udeří do hlavy baseballovou pálkou, shodí do zásobníku, počká, dokud farmář nezemře, a pak nahlásí „nehodu“. Podezíravá šerifka rychle zjistí, co se ve skutečnosti stalo, mladíka zatkne… a příštího dne je mladík nalezen oběšený ve své cele. Výčitky svědomí? Šerifka si není zcela jistá; ve skutečnosti má podezření, že za tuto smrt zodpovídá jeden z jejích podřízených. Nezbývá jí než si vyžádat pomoc zvenčí. Volba padne na pohledného vyšetřovatele Virgila Flowerse z minnesotského Úřadu kriminálního vyšetřování (který ihned zjišťuje, že šerifka je také velmi přitažlivá). Případ se zprvu zdá vcelku prostý, avšak postupem času se vše komplikuje a Virgil začíná odhalovat spiknutí trvající po několik generací – řadu zločinů tak obludných, že ačkoli už za svůj život viděl mnohé, nedokáže je zcela pochopit… ani přijít na to, co by měl udělat dál.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Bad Blood , 2010

LussyP
26.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla vážně pecka, jak to, že se o téhle knize nemluví? Naprosto skvěle napsané, celou dobu je tam cítit to napětí, tajemství, co se táhne půlkou knihy, vyšetřování je komplikované a naprosto uvěřitelné, zasazení do farmářských usedlostí je skvělé a postupné věci týkající se uzavřené církve... No prostě si ji musíte přečíst!

Ava365
16.12.2020 5 z 5

Skvělá detektivka. Jde to i bez Lucase Davenporta...a možná i líp :)

Aliii
06.05.2019 4 z 5

Virgil se mi začíná líbit víc a víc. Na Lucase Davenporta sice nemá, ale v téhle knize se mu o dost přiblížil. Téma je dost silné, konec trochu přehnaný, ale fanatismus spojený se sektou bohužel dost reálný.

Jitule17
30.10.2018 3 z 5

Moje první kniha s detektivem Virgilem, škoda, že od půlky už bylo jasné o co jde, radši bych byla napnutá až do konce, téma zneužívání dost mrazivé...

jiri9568
23.05.2018 5 z 5

Tato kniha byla moje prvni od daneho autora a muzu doporucit. Velmi me bavila a dobre se cetla.

komin347
09.03.2018 3 z 5

Téma knihy mi vůbec nesedlo i když styl psaní byl dobrý a hlavní hrdina sympatický. Ke čtení jsem se musela nutit.

Lisa123
28.01.2018 5 z 5

Kniha mě opravdu bavila. Bylo to trochu něco jiného, než u ostatních detektivek, kdy řešení případu je až do konce neznámé. U téhle detektivky ale víme, co se stalo, už v půlce knihy. Jediné co zbývá, je chytit vraha/y. Přesto mě ale kniha velmi bavila. Přečetla jsem ji téměř najednou. Hlavní postavy mi byly sympatické, především Virgil. Určitě doporučuji :)

hana4834
24.01.2018 4 z 5

konkurence Davenportovi doporučuji

denisa7400
08.10.2017 5 z 5

Tak tohle mě vážně bavilo, úžasný hlavní hrdina, napínavý příběh, vtipné pasáže, skvěle se to čte, rozhodně si přečtu ty tři předchozí knihy ze série.

BlackFun
12.07.2015 5 z 5

Zajímavá detektivka, která zpočátku má zápletku velmi jednoduchou, ale postupem času se to vše zamotává. Rozhodně stojí za přečtení, jelikož čtení této knížky je vtipné a nedává vám ani na okamžik vydechnout.

Peršanka
22.05.2015 5 z 5

Svěží, vtipné, napínavé, vřele doporučuji.

Selinute
11.05.2015 5 z 5

Výborně napsaná detektivka se sympatickým hlavním hrdinou, napínavým dějem a mrazivým námětem na zápetku. Neuvěřitelně čtivá a určitě není moje poslední, kterou si od tohoto autora přečtu.

betyy
20.02.2015

perfektní, šokující. ze života ... bohužel, to se na světě děje.

čef
25.11.2014 5 z 5

Kniha je dalším důkazem o tom, že pro některé lidi není sex jenom něco co je za vším, ale není vše. Pro tyto individua je sex naprosto všechno, čím se v životě orientují, baví a uspokojují veškeré svoje ambice po dominanci a ovládání druhých - samozřejmě slabších. Příběh je vystavěn na postupném zvyšování napětí při odhalování rekordně rozsáhlého spiknutí členů zvrhlé náboženské komunity a završen dramatickým akčním závěrem, od kterého se těžko odtrhnete a bude se vám špatně usínat. John Sandford - Camp mi znovu dokázal, že patří mezi nejlepší současné americké spisovatele detektivek a thrillerů.