Hříšná oběť

Hříšná oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49280/hrisna-obet-49280.jpg 5 35 8

Lucas Davenport série

Republikáni přijíždějí do St. Paulu na předvolební sjezd strany. Konference má být velkolepá, ale naruší ji několik případů, z nichž policie nemá vůbec radost. Nejnebezpečnější je skupina profesionálních lupičů, kteří vycítili několik lukrativních příležitostí k obohacení se. Chystají se na politické představitele s kufříky plnými peněz a zajímá je i hotel, v němž se sjezd koná a jehož bezpečnostní systém má slabiny. To vše působí starosti Lucasi Davenportovi, ale to, co ho postihne vzápětí, je mnohem horší. Při jednom zásahu způsobila Lucasova zbloudilá kulka pasáku a zloději Randymu Whitcombovi těžké zranění, po němž skončil na invalidním vozíku. Mladý muž viní ze svého postižení Lucase, ale nemá v plánu ho zastřelit. To by nebylo to pravé řešení. Lucas má hezkou čtrnáctiletou adoptivní dceru, na niž se Whitcomb zaměří a se sniperkou ráže 50 chystá krutou pomstu…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

Wicked Prey , 2009

ninano
10.09.2023 4 z 5

Napínavé čtení se sympatickým detektivem Lucasem Davenportem. Narozdíl od čtenářky Ianusinky mi ale postava Letty moc sympatická nebyla.

Nočnípták
07.06.2022 5 z 5

Tak to byla zase jízda. Na Lucase Davenporta nikdo nemá.

čef
21.02.2022 5 z 5

V této sérii se toho už stalo tolik, že by to stačilo na mnoho životů – těch mrtvol, zoufalců a zločinců! Proti nim jako vždy vynalézavý a proklatě chytrý Lucas Davenport. A to se mi líbí samozřejmě i to, jak dokonale dokáže vykřesat i z nepatrné stopičky celou pravdu. Vždy jsou sice přitom ohrožení jeho blízcí, ale ti jsou obvykle také na úrovni, i když občas i někdo padne. Každá kniha série obětí je prostě dokonalá a nejinak i tato.

Ava365
21.12.2020 5 z 5

Tento díl se mi líbil víc než ostatní. Davenport tu je sympatický, ale pořád mám problém s Letty. Tuto postavu nějak nemusím :) Ale kniha je napínavá a dobře se čte.

švícko
16.09.2018

Pěkné. Zase jsem našel dalšího spisovatele, který mi "sednul"

ivoiro
25.07.2018 4 z 5

Tak tohle už bylo lepší, než předchozí díly, které jsem četl. Mělo to takové správné napětí.

veveronka
16.03.2018 5 z 5

Doporučuji přečíst vše od tohoto spisovatele

lanusinka
19.06.2014 5 z 5

Bezvadný příběh odehrávající se na pozadí událostí, které už si i já vybavuji a poznávám politické osoby, které jsou zmiňovány. Už když jsem Letty poprvé objevila mi přišla jako hodně dobrá postava a v tomhle díle to potvrdila. Věřím, že pokud bude Sandford psát ještě tak deset let, nakonec se jí dočkáme jako hlavní hrdinky vlastní řady příběhů...

John Sandford (p)
americká, 1944