pepa4081 pepa4081 komentáře u knih

Krvavá pomsta Krvavá pomsta John Sandford (p)

Dávám deset hvězdiček. Opět se mi potvrdilo, že John Sandford je výborný vypravěč. Vcelku pěkná zápletka a jeho styl mi prostě sedí. Ani minutu jsem se nenudil. Jediný problém :-) mám s tím, jestli mám radši Virgila Flowerse nebo Lucase Davenporta. Už se nemohu dočkat další knihy. Vrcholně uspokojivé.

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

Příjemná klasika od pana Foglara, kde skoro všechno dobře dopadne. Uspokojivé.

12.03.2017 4 z 5

Maigret a muž z lavičky / Maigret a bezdomovec Maigret a muž z lavičky / Maigret a bezdomovec Georges Simenon

Maigretovská klasika. Velmi uspokojivé.

12.03.2017 4 z 5

Skákavý žabák a jiné prózy Skákavý žabák a jiné prózy Mark Twain (p)

Tenoučká knížka obsahující pár povídek vynikajícího panaTwaina. Čtení asi na 2 hodinky, ale stálo za to.Výborné na zlepšení nálady pokud máte rádi anglický (americký?) humor.Velmi uspokojivé.

27.02.2017 4 z 5

Yankee z Connecticutu na dvoře krále Artuše Yankee z Connecticutu na dvoře krále Artuše Mark Twain (p)

Ačkoli Mark Twain byl američan, je tato kniha plná inteligentního anglického humoru. Americký yankee, který je se svými vědomostmi vržen do šestého století musí nutně působit jako největší divotvůrce. Jde ale také o vylíčení doby, kdy bylo běžné otroctví, absolutní vláda církve a šlechty a Twainova kritika těchto věcí nadčasově přesahuje až do dnešní doby. Nanejvýš uspokojivé.

26.02.2017 3 z 5

Noc na křižovatce / Maigret se mýlí Noc na křižovatce / Maigret se mýlí Georges Simenon

Opět Nádherná klasika. Velmi uspokojivé.

23.02.2017 4 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera / Dobrodružství Huckleberryho Finna Dobrodružství Toma Sawyera / Dobrodružství Huckleberryho Finna Mark Twain (p)

Tom Sawyer se lépe čte, ale Finn je trošku hlubší sonda do našich myslí. Je mi 50 let a rád si přečtu knihu z dětství. V obou těctho knížkách je mnoho romantiky pro mé budoucí (snad někdy) vnuky, ale také mnoho pravdy i pro nás (snad) dospělé. Vrcholně uspokojivé. Tuto dvojknihu jsem si nyní koupil, jak víc mohu doporučit...

23.02.2017 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Nádherně napsaná knížka pro děti, ale i pro dospělé, kteří si umí vzpomenout, že v dětství nebyli zrovna andílci. Vrcholně uspokojivé.

16.02.2017 5 z 5

Stínohra / Maigretův nezdar Stínohra / Maigretův nezdar Georges Simenon

Klasický Maigret. Velmi uspokojivé.

16.02.2017 4 z 5

Dopisy z planety Země Dopisy z planety Země Mark Twain (p)

Netuším, jak mi mohl ujít tak skvělý spisovatel, jakým byl Mark Twain. Náhodou jsem sáhl po téhle jeho knížce povídek a už jsem polapený a nedám si pokoj, dokud nepřečtu celé jeho dílo. Styl mi připomíná nejvíc mého oblíbeného Stephena Leacocka. Úžasný britský humor bez chvilky nudy. První Část je víceméně parodií na biblické příběhy, druhá na evoluční teorii. Autor vše převrátil naruby a je to velmi vtipné, ale po zamyšlení i VELMI PRAVDIVÉ. Vrcholně uspokojivé.

05.02.2017 4 z 5

Maigret a lupič kliďas, Maigret a informátor Maigret a lupič kliďas, Maigret a informátor Georges Simenon

Skvěle napsané dva případy pro milovníky "nekrvavých" detetektivek. Přečteno za den - co dodat? Velmi uspokojivé.

05.02.2017 4 z 5

Poklady pod námi Poklady pod námi Slavomír Pejčoch Ravik

Opravdu velmi pěkná knížka. Do ruky se mi dostala náhodou. Autor zde střídá pověsti a zprávy o pokladech s historickými fakty velice čtivou formou. Kniha rozhodně není jen pro ty, kteří by chtěli sami nějaký ten poklad najít, ale pro všechny, kdo mají alespoň trochu romantickou nebo dobrodružnou povahu.

31.01.2017 4 z 5

Přeběhlík Přeběhlík Michael Connelly

Klidně bych dal deset hvězdiček. Když v minulé knize Harry Bosch odcházel z LAPD, bál jsem se, co bude dál. Teď to vím. I když už není u policie, pořád je to on a zločincům nedá pokoj. Nanejvýš uspokojivé.

21.01.2017 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

První autorova knížka se mi líbila stejně nebo i víc, než některé jeho další. Výborné, napínavé čtení. Reacher je trochu superhrdina, ale to je snad jediná moje výtka. Velmi uspokojivé.

21.01.2017 4 z 5

Skládačka Skládačka John Lutz

Opět výborná oddechovka (detektivka - pohádka).Zhltnul jsem ji za den. Pan Lutz mě baví čím dál víc.Nanejvýš uspokojivé.

10.01.2017 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Jsem příznivec Cobenových knih, ale tahle se mi bohužel nelíbila. Kniha je skvěle napsaná, velice napínavá a zápletka zajímavá. Celkově na mne však působila tak depresivně, že jsem ji dočetl jen s velikým zapřením. Konec mi také na náladě nepřidal.

31.12.2016 2 z 5

Poslední stopa Poslední stopa Ruth Rendell

Pěkná a dobře čtivá detektivka. Styl mi připomněl A. Christie. Velmi uspokojivé.

30.12.2016 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak koukám, že se nám čtenáři E. Bočka dělí na dve tábory. Jedni milují Aristokratku a nelíbí se jim Kastelán a ti druzí to mají naopak. Tak já zakládám třetí skupinu, mně se líbili obě knihy. Každá je trochu jiná - u Kastelána jsem se tak nějak spokojeně usmíval zato u Aristokratky jsem měl bouřlivé záchvaty smíchu. Vřele doporučuji přečíst si obě, ale aristokratka u mne přece jen vede. Už se nemohu dočkat, až si přečtu pokračování. Vrcholně uspokojivé.

25.12.2016 5 z 5

Pán vřesoviště Pán vřesoviště Ruth Rendell

Bohužel velké zklamání. Kniha mi víc než detektivka přišla jako nějaký psychologicko milostný příběh.Dlouho jsem váhal, jestli si od R.R. ještě něco půjčím. Nyní čtu jeden z příběhů inspektora Wexforda a zatím výborné.

25.12.2016 1 z 5

Připravena zemřít Připravena zemřít Lisa Jackson

Bohužel musím souhlasit s některými názory ostatních čtenářů. Kniha je zbytečně dlouhá a víc než vyšetřování se zde popisují osobní trable zůčastněných. Konec je velmi dobrý, i když od určité chvíle dost předvídatelný. Jsem zvědavý na další knihu , snad to bude zase detektivka, na jakou jsem u Lisy Jackson zvyklý.

25.11.2016 3 z 5