Skládačka

Skládačka https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275131/bmid_skladacka-jBl-275131.jpg 4 105 34

Frank Quinn série

< 10. díl

I ve svém nejnovějším románu přivádí klasik žánru na scénu soukromého detektiva Franka Quinna, který se proslavil jako neomylný lovec sériových vrahů. Tentokrát proti Quinnovi stojí drobný mužík s podivně odstávajícím uchem, který od médií dostal příznačnou přezdívku Skřet. Mysl sériového vraha je vždy, jaksi už z podstaty značně odlišná od mysli běžného člověka, ale v tomto případě to platí dvojnásob. Zvrácenost tohoto pachatele děsí i samotného Quinna. Skřet má totiž velmi podivnou zálibu. Už od dětství nesmírně rád rozebírá všemožné předměty a pak je zase úhledně skládá. Dokud tuto svou nutkavou potřebu uspokojoval prostřednictvím domácích spotřebičů, nikomu to nevadilo, ale teď je situace jiná. Skřet totiž zjistil, že ještě více ho těší vytvářet skládačky z těl zavražděných mladých žen... Ano, v jeho očích je to téměř rovno umění – a je odhodlán tvořit dál. Dokud ho Quinn nezastaví.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Slaughter , 2015

Žanek_Hantec
12.04.2024 5 z 5

Betálné humus, tak jak to má bét. Krpaté pazgřivec ze ztopořeným pravingston ovarem ve finálce dopadnul jak Baťa z dřevákama. Plusem bichle bylo, že sem nezaznamenal ani blejzr ani područky. Možná jinej překladatel. Tudle bichlu chcete!

anája
03.03.2024 5 z 5

Pro mne byla kniha velice čtivá a napětí ani na chvíli nepolevilo. Jen ten konec trochu moc uspěchaný.

jiri6844
21.01.2023 2 z 5

Za mě je tato kniha od tohoto autora asi nejhorší co jsem přečetl. Začátek a střed knihy začal být docela zajímavý, až na to že autor to napsáním chaotického a urychleného konce zabil, ale samozřejmě to je můj názor.

MišusWinner
16.04.2021 5 z 5

I když od začátku je jasné kdo je vrah a není to tolik napínavé jak jiné knihy od autora tak i přes to se mi kniha líbila.

Ava365
15.12.2020 3 z 5

Trochu přitažená za vlasy je hned základní paralela. Konec divný, jako by byl autor tlačen termínem odevzdání. Průměrný thriller, ale je to čtivé.

Pavlína2019
25.09.2020 2 z 5

Naprosto nemožný konec, který ani nechápu! Což mě mrzí. Poměrně dobrý námět, zajímalo mě, co bude dál a jak to dopadne - návraty do minulosti mám velmi ráda, ale velmi useknutý nepromyšlený závěr, který knihu úplně zabil.

RomanDušek
25.09.2020 5 z 5

Příběh byl zajímavý v tom, co pohánělo vraha v zabíjení. Velmi neobvyklý důvod. A jakým stylem zabíjel. Stálo to za to!
Samozřejmě návraty do dětství a časů dospívání samotného pachatele, kterými je tento americký spisovatel známý, nesměly chybět! :-) To je další důvod, proč knihy Johna Lutze mám a vždy budu mít ve veliké oblibě!!

misa1974
20.01.2020 4 z 5

Autor vymyslel zrudneho vraha podobnému skřetů, děsivé a ctive.

moudivlacek
16.01.2020 4 z 5

Je to dobrá detektivka o chorém mozku, který má touhu vše rozebrat a pak zase skládat, bohužel nejen věci. Psycholožka Helen odhadne, že vrah nakonec bude chtít rozebrat i jeho nejoblíbenější poklad. A také že si bude chtít odzkoušet i dominový efekt. Ale Quinn si svůj poklad pečlivě chrání.

NGLAmaltheia
07.08.2019 4 z 5

Tuhle knížku mi doporučila děvčata v knihovně. Měla jsem prostě chuť na detektivku. O většině knih, které čtu, předem nevím skoro nic. Spisovatel John Lutz byl pro mne také neznámý. Nicméně po přečtení Skládačky jsem se rozhodla, že když už jsem si přečetla poslední knihu série, přečtu si sérii celou. Kniha mě bavila, moc se mi líbilo, že se spisovatel zaobírá i osobními vztahy postav a se Skřetovou "úchylkou" jsem se ještě nikde v knihách nesetkala. Za mě tedy velmi dobré čtení.

Coolniczka12
21.05.2019 3 z 5

Mam z toho rozporuplne pocity. Prvni polovinu jsem precetla temer na jeden nadech jak jsem se nemohla odtrhnout.
Pak uz me ty mrtvoly nejak prestaly bavit. A ten konec - asi jsem se uz moc nesoustredila, protoze jsem ho popravde ani moc nepochopila. A prislo mi to, ze autor sam nevedel jak pribeh ukoncit.

IvcaIvet
20.03.2019 odpad!

Velké zklamání.. jediné plus u této knihy je, že se dá číst ob jeden řádek a vlastně o nic nepřichazíte.. takže je to vlastně čtivá kniha :-):-)

michterhel
16.03.2019 2 z 5

Šeď, nuda, nereálnost. Jedna hvězda navíc za některá vtipná přirovnání, jinak slabota.

Beky
23.02.2019 5 z 5

Pro mě úžasný napínák!
Strhující, má to spád, knihu jsem skoro neodložila, jak byl příběh poutavý. Konečně nějaký děj, kde bylo více mrtvol než jedna :-))
Líbilo se mi i prolínání dějů a náhled do "minulosti" Skřeta, který trochu objasnil důvody počínání magora. :-))

VendulaB
28.01.2019 2 z 5

Další kniha Johna Lutze ze série s detektivem Frankem Quinnem a pro mě rozhodně jedna z nejslabších. Oproti ostatním dílům série je tento příběh uspěchanější, plošší, charaktery odbyté. Kniha je naprosto neosobní, čtenáře nezaujme, nepřitáhne a nepohltí.

Jack Bauer
02.07.2018 5 z 5

Nereálné. těžko uvěřitelné,přitažené za vlasy, ale velice čtivé. Moje druhá Lutzova kniha i když v pořadí 10.a opět výborná.

ivdol
23.03.2018 3 z 5

Dočetla jsem. Za mě bych řekla, všeho moc škodí. Moc mrtvol, moc "skládaček" a moc velkých prsou. A konec velký zklamání.

LutherKing
09.01.2018

John Lutz nikdy nezklame. Jeho příběhy jsou standartním čtením a nepřekvapují.

slunečnice777
05.11.2017 1 z 5

Jedna z mála knih které jsem nedočetl. Sice se to nestává velmi často. Ale nezvládl jsem to. Mrzí mě to, autora mám velmi rád.

KaiShun
19.09.2017 3 z 5

Trošku přehnané už , až moc "obětí" , a konec ten byl až příliš slabý. Ale první kniha v sérii co má aspoň trochu jiný mo.

John Lutz
americká, 1939 - 2021