Pink Floyd – Odvrácená strana zdi

Pink Floyd – Odvrácená strana zdi https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219540/bmid_pink-floyd-odvracena-strana-zdi-GoI-219540.jpg 4 11 3

Kniha Pink Floyd: Odvrácená strana zdi pokrývá téměř půl století rocku a popisuje dramatickou a barvitou historii nejpopulárnější psychedelické kapely světa a jedné z nejpřevratnějších kapel, jaké kdy stály na pódiu. Jedná se o první úplný příběh Pink Floyd, který ilustruje množství fotografií počínaje vznikem kapely v Cambridgi přes období, kdy roli autora textů zastával Syd Barrett, až po nezapomenutelné natáčení alba Dark Side of the Moon. Čtenářům umožní poodhalit tajemství jednotlivých písní skupiny, seznámit se s vývojem její legendární světelné show a loutek, prozradí mnohé o ostrých konfliktech členů kapely a ještě mnohem víc. Nechybí ani kompletní diskografie Pink Floyd. Vše doprovází přes 200 fotografií Syda Barretta, Rogera Waterse, Davida Gilmoura, Ricka Wrighta a Nicka Masona včetně snímků z koncertů a momentek ze života.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Slovart (ČR)

Pink Floyd - Behind the Wall , 2013

RaptoR
28.07.2022 5 z 5

Naprostá pecka! Bez zbytečných glorifikací, zato s bohatým obrazovým materiálem. Pro mě samozřejmě nutnost a pokud nepočítám knihy samotných členů kapely, tak asi nejlepší vhled do nejlepší skupiny všech dob.

1amu
04.05.2020 5 z 5

Má srdeční záležitost, i když bohužel již dva zakládající členové požádali převozníka Chárona, aby je převezl tam, odkud již není návratu. Ale i s tím se my, kteří hudbu a písně této skupiny milujeme, smiřujeme. Dál sledujeme a posloucháme story o Odvrácené straně měsíce a další geniální skladby.
Tato kniha není laciná, ale dělá nám radost a (ostatně jako vždy) chválím SLOVART, že nám ji nabídl.

pepa4081
06.06.2016 4 z 5

Jako velký milovník Pink Floyd jsem si knížku s chutí přečetl a prohlédl (fotografií je opravdu hodně).Je to přehledná biografie, velmi čtivě napsaná a dozvěděl jsem se i pár věcí, které mi dříve nebyly úplně jasné. Jednu hvězdičku ubírám, protože většinu údajů už jsem znal. Velmi uspokojivé.

Pink Floyd

Hugh Fielder