Prokletí

Sarah McAdamsová se rozhodla začít nový život: přestěhuje se do Oregonu a zrekonstruuje chátrající rodný dům. Její dcery Jade a Gracie nejsou viktoriánskou barabiznou na břehu řeky nijak zvlášť nadšeny a na příjezdové cestě začne o správnosti svého nápadu pochybovat také Sarah. Vybaví se jí vzpomínky na chladnou odtažitou matku, na nevlastní sestru, která beze stopy zmizela... a také na noc před dávnými lety, kdy se samotná Sarah záhadně ocitla na střeše domu, celá bez sebe, v horečnatém blouznění. O domě se v kraji povídá, že je prokletý od okamžiku, kdy se ze střechy zřítila jeho první obyvatelka. Sarah jako malá cítila, že by na těch řečech mohlo něco být, a teď se jí se stejným dojmem svěřuje i dcera. Jenže Sarah nemá na takové historky čas, protože se musí zaobírat spoustou jiných, pro ni mnohem důležitějších věcí. Začne se bát, teprve když se z nedalekého městečka začnou šířit hrozivé zprávy o zmizelých dospívajících dívkách. Teprve tehdy ji staré stěny sténajícího domu dostanou do děsivého sevření. Kdesi hluboko v paměti má ukrytý klíč k rozluštění nanejvýš reálného nebezpečí. Záleží jen na ní, jestli se dokáže postavit tváří v tvář svým nejhorším obavám, aby zastavila pradávnou noční můru, která jí chce znovu vtrhnout do života......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234653/big_prokleti-234653.jpg 4182
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

Close to home, 2014

Kniha Prokletí

ennlady
28.10.2021

Začínám si na knížky Lisy Jackson zvykat a začínají se mi čím dál víc líbit. A tento příběh se mi líbil hodně. Pořád se tam něco dělo a třebaže jsem se trochu obávala přeslazených romantických scén, bylo jich tam minimum. Navíc se celým příběhem vinulo tajemství minulosti a duchové ještě nedošli svého klidu... to mám taky ráda. Takže ano, dávám 5 * a doporučuji.

Katulinka69
12.03.2021

Že by to byl nějaký odvaz to určitě ne, ale dobře se četla

Micha-Él
24.01.2021

Nebýt knížka tak rozvláčná se spoustou pasáží, bez nichž by se příběh v pohodě obešel, hodnotila bych plným počtem. Lisa píše skvěle, čtivě a tak, že nemůžete přestat číst, i když se zrovna nic moc neděje. Přesně, jak někteří píší, budilo to dojem, že mnohé pasáže jsou jen vata, zatímco konec by mohl být rozepsanější, ale na můj vkus dostačující. Posledních asi 150 stran jsem ani nedýchala...

Datr1
15.12.2020

No, nakonec jsem to dočetla, protože jsem byla zvědavá, jak to skončí... Závěr byl napínavý, ale jinak opravdu moc zdlouhavé. Proti Smrtelnému hříchu nuda.

RomanDušek
17.11.2020

Mám všechny knihy Lisy Jackson. Přečetl jsem jich drtivou většinu. Jen jejích posledních 5 knih čeká na přečtení.
Od první knihy, kterou jsem od této autorky četl, jsem se stal jejím fanouškem. A vždy s nadšením čekal, až vyjde nová kniha. Do této chvíle jsem byl povětšinou spokojený s tím, co napsala.
Ale bohužel, zde přišlo obrovské zklamání!! Knihou jsem se prokousával jen se sebezapřením. Dočetl jsem jí jen kvůli tomu, abych zjistil, jak to dopadne s unesenými dívkami.
V knize je až příliš mnoho postav, zamotané rodinné vztahy až hluboko do let dávno minulých a k tomu duchové...
Za mne opravdu ne!
Rád si přečtu i další knihy od Lisy, ale pokud by měla jít s kvalitou, na kterou jsem u ní zvyklý, dolů, přestanu si její díla kupovat.

Jedinou hvězdičku dávám za kapitoly věnované uneseným dívkám.

Zaninka080
21.09.2020

Mě se knížka líbila, i když neměla tak rychlý spád. Mám ráda duchařiny a tajemství z minulosti. Četla se hezky.

agatha2
12.08.2020

Toto je má druhá kniha od Lisy Jackson a jsem opět nadšená. Vůbec mi to nepřipadalo zdlouhavé a nudné, já se do knihy ponořila od prvních stránek, a těch bezmála 570 stran jsem přečetla během jednoho dne. Ta duchařská tématika je zde jenom velice lehká, řekla bych že se jedná spíše o thriller s okrajovými prvky duchařiny, ale každopádně atmosféra starého polorozpadlého rodinného sídla zatíženého temnou minulosti zde byla perfektně zachycena a místy jsem měla opravdu nepříjemné pocity. Za mě osobně jedno velké nadšení.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Kami33
28.12.2019

Souhlasím s některými předchozími komentáři ohledně rozvleklého děje. A také mi Sarah občas lezla trochu na nervy :-).