Maigret a záletný pan Charles / Maigret a záhadný samotář

V příběhu o záletníkovi se na Maigreta obrátí manželka zámožného pařížského notáře, jíž dělá starost manželovo zmizení. Sabin-Levesque, lidmi nevalné pověsti přezdívaný pan Charles, míval ve zvyku na pár dní zmizet s nějakou animírkou. Tentokrát ale jde o cosi fatálnějšího, než je chvilková nevěra. S komisařem navštívíme několik nočních podniků, abychom věci přišli na kloub... I druhá detektivka se odehrává v Paříži. V opuštěném domě poblíž slavné tržnice les Halles bylo nalezeno tělo zastřeleného bezdomovce. Kdo mohl mít zájem na smrti nemajetného muže? Klíč k odhalení záhady leží zřejmě v minulosti oběti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92742/maigret-a-zaletny-pan-charles-maigret-a-zahadny-samotar-92742.jpg 4.320

Komisař Maigret

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Knižní klub

Maigret et Monsieur Charles, Maigret et l, 2007

Kniha Maigret a záletný pan Charles / Maigret a záhadný samotář

slunicko1958

Příjemné čtení na dovolenou. Musím se kajícně přiznat, že to byla první knížka, kterou jsem od G. Simenona přečetla. Je to sice ostuda, ale o to raději si další podobně milé a nenáročné čtení zopakuji moc ráda.

konicekbily
02.04.2018

Dalšími dvěma novelami přispívá autor do tématu "náhlé zmizení muže". Vždy kousek po kousku, tvrdou policejní prací, odhadem a náhodou jsou všechny záhady vyřešeny a dalšího "průvodce po hospůdkách Paříže" si přečtu rád.

pepa4081
01.05.2017

Další dva velmi pěkné příběhy s Maigretem. Velmi uspokojivé.

milll
21.07.2013

Nejslabší Simenon, které ho jsem zatím četla. Zápletka byla až moc průhledná u obou příbehů.

Daxie L. Jesus
23.03.2013

Slabé a ne moc zajímavé. A oproti ostatním výtvorům i nedotažené.

mgeisselreiter
03.08.2012

Simenon si stále drží vysoký standard, to platí i pro tyto dvě novely. Obě jsou z období cca 1965-1970, což je řadí mezi novější. Osobně mám raději ty starší, ale platí i zde, že z knih na nás dýchá atmosféra Paříže a Francie, přímo cítíme, jaké je tam počasí, jak se Maigret v srpnovém vedru potí, jak se mu rosí sklenice piva... Simenon prostě umí krásně a jednoduše vystihnout a popsat dobu a prostředí, proto ho také mám tak rád.
Detektivní příběhy jsou pro mě jen něco navíc. Není to žádný hlavolam, takže obvykle vyvrcholení není ani nijak překvapivé, což mi ani nevadí. Je výsledkem poctivé práce kriminalistů, kde je ovšem potřeba i trochu toho štěstí a hlavně umu.
29.7.-2.8.2012, 80%.