Maigret a záletný pan Charles / Maigret a záhadný samotář

Maigret a záletný pan Charles / Maigret a záhadný samotář https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92742/bmid_maigret-a-zaletny-pan-charles-maigr-036-92742.jpg 4 28 8

V příběhu o záletníkovi se na Maigreta obrátí manželka zámožného pařížského notáře, jíž dělá starost manželovo zmizení. Sabin-Levesque, lidmi nevalné pověsti přezdívaný pan Charles, míval ve zvyku na pár dní zmizet s nějakou animírkou. Tentokrát ale jde o cosi fatálnějšího, než je chvilková nevěra. S komisařem navštívíme několik nočních podniků, abychom věci přišli na kloub... I druhá detektivka se odehrává v Paříži. V opuštěném domě poblíž slavné tržnice les Halles bylo nalezeno tělo zastřeleného bezdomovce. Kdo mohl mít zájem na smrti nemajetného muže? Klíč k odhalení záhady leží zřejmě v minulosti oběti.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Maigret et Monsieur Charles, Maigret et ľhomme tout seul , 2007

HaniSebi
25.06.2021 4 z 5

Takové detektivky dnes snad už nikdo nenapíše. Georges Simenon nepotřebuje dvacet mrtvol zavražděných na dvacet co nejvíc šokujících způsobů, žádné rádoby napínavé přestřelky a honičky, a přesto jsou jím vytvořené případy zajímavé, zapletené, promyšlené a napínavé. Očividně kdo umí, ten umí.

čef
25.03.2020 5 z 5

Dvě skvělé detektivky z Francie 60. let jsou jako vždy uměřené a psychologické. Každé slovo má svůj význam k živému prokreslení děje. Zápletky jsou v podstatě jednoduché, pátrání však složité a vyřešení je spíše smutné než překvapující. Takové detektivky se už dnes nepíší a to je jistě škoda.

slunicko1958
02.08.2019 5 z 5

Příjemné čtení na dovolenou. Musím se kajícně přiznat, že to byla první knížka, kterou jsem od G. Simenona přečetla. Je to sice ostuda, ale o to raději si další podobně milé a nenáročné čtení zopakuji moc ráda.

konicekbily
02.04.2018 4 z 5

Dalšími dvěma novelami přispívá autor do tématu "náhlé zmizení muže". Vždy kousek po kousku, tvrdou policejní prací, odhadem a náhodou jsou všechny záhady vyřešeny a dalšího "průvodce po hospůdkách Paříže" si přečtu rád.

pepa4081
01.05.2017 4 z 5

Další dva velmi pěkné příběhy s Maigretem. Velmi uspokojivé.

milll
21.07.2013 3 z 5

Nejslabší Simenon, které ho jsem zatím četla. Zápletka byla až moc průhledná u obou příbehů.

Daxie L. Jesus
23.03.2013 3 z 5

Slabé a ne moc zajímavé. A oproti ostatním výtvorům i nedotažené.

mgeisselreiter
03.08.2012 4 z 5

Simenon si stále drží vysoký standard, to platí i pro tyto dvě novely. Obě jsou z období cca 1965-1970, což je řadí mezi novější. Osobně mám raději ty starší, ale platí i zde, že z knih na nás dýchá atmosféra Paříže a Francie, přímo cítíme, jaké je tam počasí, jak se Maigret v srpnovém vedru potí, jak se mu rosí sklenice piva... Simenon prostě umí krásně a jednoduše vystihnout a popsat dobu a prostředí, proto ho také mám tak rád.
Detektivní příběhy jsou pro mě jen něco navíc. Není to žádný hlavolam, takže obvykle vyvrcholení není ani nijak překvapivé, což mi ani nevadí. Je výsledkem poctivé práce kriminalistů, kde je ovšem potřeba i trochu toho štěstí a hlavně umu.
29.7.-2.8.2012, 80%.