Maigret na cestách

Maigret na cestách https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44173/maigret-na-cestach-44173.jpg 4 42 7

Komisař Maigret série

Detektivní román, v němž Maigret pátrá po vrahovi anglického miliardáře, se odehrává v luxusním prostředí francouzských a švýcarských hotelů. Vyšetřování probíhá bez dějových zápletek, Maigret znechuceně cestuje a autor je plně soustředěn na společenskou kritiku.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Melantrich

Maigret voyage , 1958

DádazPrahy
04.09.2019 3 z 5

Moje první setkání s komisařem Maigretem, nemohu tedy porovnávat s jinými jeho případy. Knížku jsem získala náhodou a brala jí jako pohodové čtení na cestě do práce. Docela mne zaujala, hlavně Maigretova důslednost a pečlivost.

Blanchidlo
22.05.2019 5 z 5

Klasický Maigret, oddychovka na odpoledne, která nezklame :)

dagmar5477
18.05.2019 4 z 5

Pohodová detektivka.

vladislav6610
07.01.2019 5 z 5

Můj první Maigret a zřejmě ne poslední.

pepa4081
01.05.2017 3 z 5

Pro mne oproti jiným Maigretům trošku nudné, ale určitě stojí za přečtení. Uspokojivé.

mgeisselreiter
29.11.2013 3 z 5

Pro mě bohužel jedno z nejslabších autorových děl. Chybí nejen jakékoliv vyšetřování, ale i typický Simenonův vhled do prostředí a postav. Prostředí boháčů sice popisuje, ale skutečně zůstává jen u popisu. Příběh samotný se nijak nevyvíjí, až na posledních pár stranách najednou Maigret na vše přijde, připraví past a vraha odhalí. 28.11.2013, 55%.

protesti
11.03.2012 1 z 5

Tato kniha je opravdové detektivní utrpení. O příběhu se nedá téměř mluvit a zápletka se ztrácí kdesi na pozadí. To že jsem tuto knihu přečetla, bylo víceméně náhodou a bohužel to byla moje první od tohoto autora, takže jsem si tím velice zkazila mínění o něm. Ale každopádně když jsem byla zvyklá číst detektivky od Agathy Christie a podobných velikánů, prostě bych tento příběh ani detektivkou nenazývala.