Dobrodružství v zemi nikoho

Objevení bývalých lomů kdesi za městem, tajemné "Země nikoho", otisky obřích trilobitů, souboj se Zelenými vestami... Jedna z nejkvalitnějších foglarovek. Napínavé čtení vyšlo poprvé v roce 1969.
2.vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69864/dobrodruzstvi-v-zemi-nikoho-69864.jpg 4.4535

Kniha Dobrodružství v zemi nikoho

Boby17

Plním 1. úkol ČV 2022, je to úkol těžký a riskantní. Opět se mi potvrdilo, že některé knížky se dají nadšeně číst jen v určitém věku. A Foglarovky mezi ně jistě patří. Ale propadák to určitě není, byly tam některé velice zajímavé momenty. Ať už signalizace morseovkou, popsané trampoty s našimi Indočechy (píšu nepřirozeným korektním jazykem - v knize je to normálně) nebo organizace veřejného závodu, či nález ostatků (byť nedořešený). Dávám čtyři hvězdy.

Meda77
28.11.2021

Psát komentáře nebo hodnotit autora jako je Foglar je pořád dokola. Je to dobré, je to dobré a pořád je to dobré a jiné to nebude. Foglar je prostě legenda československé doby, kdy mezi Prahou a Bratislavou nebyla žádná zášť a nestrašila pomlčka v názvu. Stejně jako knihy, které se můžou ztratit z povědomí jen když naše generace vymře.Standardně skvělá kniha.

Marek82
15.09.2021

Áno, kniha má už svoj vek, no napriek tomu propaguje priateľstvo, čestnosť a odvahu nenásilným spôsobom. Syn knihu úplne hltal, dožadoval sa stále počúvania. Príbeh je zaujímavý a pritom uveriteľný. V knihe sa strieda niekoľko motívov, ktoré držia čitateľa v napätí. Oproti tu už spomínanej Prašine je to uveritelnejšie, civilnejšie a celkovo stráviteľnejšie, pretože si poviete, že takto by to naozaj mohlo byť. Naozaj výborne nahovorená kniha, ktorá sa bude vašim deťom páčiť. Máme rozpočúvanú aj Záhadu hlavolamu a oproti tejto knihe sa mi zdá že až príliš tlačí na pílu.

Lessana
01.09.2021

Pre mňa (zatiaľ) najlepšia foglarovka, akú som čítala. Napínavá od začiatku do konca, bez jediného hluchého miesta. Sympatickým hrdinom držíte palce pri všetkých ich mládežníckych zážitkoch, inak to ani nejde. Pán Foglar krásne vystihol chvenia mladej mysle i srdca, nástrahy pre charakter, nádherne opísal Zem nikoho vo všetkých ročných obdobiach... Poznám a rada navštevujem podobné miesta, takže mi to bolo blízke. Nápad so Zemou nikoho je skvelý, takisto všetky zápletky okolo hlavných hrdinov (hodinky, predaj novín, Ontario, Terasy atď.).
Jediné, čo ma mrzelo, ako Slovenku, že jediný Slovák tam vykreslený bol cigán z akejsi cigánskej osady z východného Slovenska, ktorý vždy dej poriadne zamotal a prejavoval sa... no svojrázne.
Ale to nie je mínus knihy, tá je dokonalá a ja ju vrelo odporúčam :).

vlkodlaq
30.08.2021

Nejlepší Foglarovka a jedna z nejlepších knih mého dětství. Byť nejsem kluk z města, ale z vesnice, právě takový podobný zatopený lom jsem měl kousek za domem. Jen stěží by se sice dal označit za zemi nikoho, přesto po přečtení knihy u mě hodně stoupl na ceně a poprvé jsem uviděl ten nevyužitý potenciál, než jen letní koupání. Od té doby jsem tam strávil spoustu času a znal jsem každý strom, každý šutr i každou možnou stezku, která se dala podstoupit.

derrry
06.06.2021

Čteno kdysi dávno předávno. Ale dodneška si pamatuji svoji meditaci nad tím, kde by země nikoho být mohla (Barrandov? Štramberk? - ach, dětská naivito).
Přiznávám, počítám se mezi fanoušky Zelený vest, chuligánů nemytých, protože nakonec se v knize ukáže, že škatulkování je blbost. A to trampy Foglar rád opravdu neměl.

BooksLoverAnn8
08.05.2021

Tato kniha mě velice rychle vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Příběh je napínavý, vtipný, dojemný a místy tajemný. Častokrát jsem si přála všechna ta dobrodružství zažívat s postavami, jak ty pohodové a veselé chvíle, tak i ty temné a nebezpečné. Kniha o radostných a veselých chvílích, kniha o nebezpečí a tajemnu, kniha o všem dobrém i špatném. Ale především kniha o velmi pevném a věrném přátelství, které by měl poznat každý z nás...
Děkuji pane Foglare, za tak krásné knihy, které mne neuvěřitelně baví a naplňují.
Jsem za ně moc ráda a velmi si jich vážím.

colombo11
12.04.2021

Kniha ze začátku celkem nezajímavá, ale poté to bylo tak strašně napínavé. No prostě super kniha.