Devadesátka pokračuje

Příběh o chlapeckém klubu Devadesátka, jejich dobrodružstvích, vztazích mezi sebou, o přírodě, a hrách v oddíle. Devadesátka pokračuje je nejen pokračováním činnosti táborové skupiny Devadesátka, ale i pokračováním vzrušujících příběhů chlapeckých hrdinů z Foglarovy knížky Pod junáckou vlajkou. Mirek Trojan se tábornickým životem učí síle a statečnosti, hrám, při nichž se musí o vše bojovat, nikdy se nevzdávat a nikdy nevěšet hlavu. Ztrácí svého přítele Jiřího, znovu se s ním setkává a snaží se jej získat a prožíváním mnoha jiných situací nenechá mladého čtenáře ve lhostejné náladě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79582/devadesatka-pokracuje-oul-79582.jpg 4.3409

Devadesátka (2.)

Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Olympia

Kniha Devadesátka pokračuje

Filatov

Jak název praví v pokračování prvního dílu se dozvídáme více o fungování Devadesátky v následujícím roku po prvním dílu. Mirek má jistou pozici v oddílu a vybudoval si v něm svou pílí pevné místo. Tak jako v prvním díle se objeví starý známý nepřítel Ondra, který chce Mirkovi zatopit, ale zdálo se mi, že teď si Mirek poradil s Ondrou celkem rychle. Jan Foglar přeci jenom asi potřeboval více času pro popis dění v Devadesátce, které ovšem bylo místy zdlouhavé a bylo toho až moc. Bral to zkrátka docela hodně podrobně. Kniha je jinak výborná.

Vendula39

Další skvělá knížka od pana Foglara. Velice se mi líbila, můžu jen doporučit.

Zmiu

Tak už vím, odkud byla ta skvělá hra, co se hrála na jednom táboře za mého mládí. Jmenovala se jinak, ale ty citace byly stejné. A lístečky byly taky nádherné.

danny_21

Neméně povedené pokračování předchozího dílu o dobrodružství v Tapinově skautském oddílu a honbě v Alvarazově výzvě pro statečné a silné s typickým morálním poselstvím - 80 %

Pavelpi
01.08.2018

K téhle knize jsem se poprvé dostal v roce 1969,kdy ještě mohly tyto knihy vycházet.Za rok už to bylo jinak.Protože jsem první díl tehdy nesehnal,četl jsem pouze tuhle.Knížka mě bavila,hlavně tábor a Alvarez.

Thunder02
01.08.2018

Zajímavé pokračování Pod junáckou vlajkou. Jasně není to ono, Mirkův osobní život mě též nechytl ale tak nějak mě to od poloviny knihy dostalo do té supr nálady no a vše hodně zachraňoval Alvarez!

Disease
13.11.2017

Zejména v první polovině slabší než předchozí díl. Mirkův vnitřní život a řešení milostných trojúhelníků mě nebavilo. Ještěže je tu Alvarez pro statečné a silné.

pepa4081
01.05.2017

Pokračování knihy Pod junáckou vlajkou. Velmi pěkné.