Peetullka Peetullka komentáře u knih

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Super vtipně napsané, sice samé klišé, ale vždyť je to pohádka :-) Velmi jsem se bavila a měla jsem občas záchvaty smíchu. Škoda, za ten šíleně přeslazený konec, to prostě nedávám i když mě to překvapilo, nečekala jsem to.

05.04.2024 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

(SPOILER) Hodnotím rovnou oba díly, ze začátku jsem se nemohla začíst, ale od polovinu prvního dílu až do poslední strany druhého. to šlo samo a přečteno za jednu volnou neděli.
Příjemné čtení i když Sage, která furt nemá peníze a utrácí za voloviny, tak to mě neskutečně štvalo - donáškové jídlo, letenka a nové bydlení.
Téma její minulosti s otčímem by mělo být propracovanější a to samé sezení i psycholožky.
Na pláž, na zahradu nebo jen tak prostě příjemná oddechovka.

24.07.2022 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

První polovina se hezky četla, druhá polovina byla tak moc přeslazená, že jsem přeskakovala, abych to vůbec dočetla. Ale na pláž na odpoledne to zabaví. Čtenář se nemusí soustředit co vlastně čte.

17.07.2022 3 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Příběh je velmi oddechový, žádné velké zvraty. Velmi milá, místy poněkud nudná, ale hezky se čte. Prostě průměr.

Část o babičce byla vtipnější a vůbec lepší.

14.11.2021 3 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Přečteno za jediný večer, nemohla jsem jít spát, dokud nebudu znát konec i když je předvídatelný.
Myslím si, že toto hovoří za vše. Blake byl sympaťák v předchozím díle a teď také i když jeho chování nebylo vždy pěkné.
Celou sérii hodnotím jako super oddechovka a to mám ráda.

19.04.2021 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Paganiniho smlouva je určitě lepší než Hypnotizér. Příběh mě v úvodu hned chytil . Dvě vraždy, které spolu souvisí i když to není na první pohled znát a téma, které se dále rozvinulo v mnohem větší případ. Prostě pecka.

Děj díky krátkým kapitolám je svižný a čte se samo.

12.01.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Mám tuto sérii ráda, ale tento díl mě nezaujal.
Čtení se táhlo, případ který Cormoran s Robin řešili mě neuzajal. Určitě by šel tento příběh tak o 200 stran zkrátit, jelikož hluchých míst bylo hodně.

26.12.2019 3 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Pokračování skvělé. Hodně akce i napětí :)
Dobře se čte a děj odsypá . Tak už , aby tu byl třetí díl. ????

20.10.2019 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Předchozí díly a vůbec Polámáné panenky byly super. Tento díl mě zklamal.

19.09.2019 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Zpočátku jsem se nemohla začít, měla jsem problém si zvyknout na způsob psaní . Ale celkově se mi kniha líbila, zápletky zajímavé.
Výtku mám k opravdu detailnímu popisu úplně všeho. Dále mi děj přišel velmi překombinovaný a neukončená dějová linie - na vraha Josefa Eka se pozapomnělo.
A nebavila mě část o hypnotickém výzkumu, muselo to být opravda tak obsáhlé? Myslím si, že by šla kniha o dost stran zkrátit a stejně by byla dobrá.
Ale další knihy si přečtu.

03.09.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Sice pomalejší rozjezd ale pak to stálo za to.
Velmi zajímavý námět - svět bez válek, bez nemocí a vlastně bez smrti (nemůžete zabít ani sami sebe), pokud nejste Smrtka a nebo nejste tím kdo má být pokosen.
Hlavní postavy jsou sympatické, ale romantická linka už je pro mě zde zbytečná, ale neruší.
A velmi se mi líbila deníková linka z pohledu Ctihodných Smrtek.

26.05.2019 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Nečekala jsem nic a jsem nadšená.
Četlo se to samo jedním dechem :)

24.04.2019 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Minier mě baví, za mě skvělé čtení. I když výtku mám a to nesmrtelný Servaz (i když je pravda - co je vlastně reálné ? )
A vygradováni příběhu s Kirsten a Julianem byl top.

15.04.2019 4 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Z knížky jsem občas měla husí kůži.
Izolace zprvu nepřijde tak strašná, ale jak jde o jídlo a o přežití , lidé se začnou chovat jak primitivní zvířata.
Pouze mě mrzí, že o důvodu izolace se nedozvíte vůbec nic.
Dobře napsané, krátké kapitoly z různých úhlů pohledu.

19.03.2019 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Maxon je miláček a je i pochopitelné že si nevsadí jen na jednoho koně. Proč je tam furt Aspen? :D
Hlavní hrdinka Amerika mě jen docela začíná štvát, místy je otravná a myslí si, že jí projde opravdu všechno a ta její nerozhodnost mezi Maxonem a Aspenem? Proč?
Uvidíme co přinese další díl, jen doufám že se Amerika vzpamatuje i když už nám napovídá název knihy První. A jsem zvědavá co udělají s útoky rebelů, které jsou stále častější.

A za mě je to fakt dobře napsané, vzklouzávám do příběhu tak, jako kdybych tam opravdu byla - velmi čtivé a stačí Vám na knihu 3 až 4 hodinky a neodložíte dokud nepřečtete poslední stránku :-)

16.12.2018 4 z 5

Mistrovská hra Mistrovská hra Sidney Sheldon

Kniha s velmi zajímavým tématem - bohatství, intrikářství atd.
První část knihy - příběh Jamieho mě naprosto uchvátil - honba za diamanty a za pomstou.
Druhá část knihy mě už tolik nenadchla - děj zbytečně zrychlený a Kate jakože hlavní hrdinka, čím více jsem četla tím méně mi byla sympatická - vše získat, manipulovat .
Další části o tom ani nemluvím a Eve, je to vůbec reálné ?
Po Sheldonovi knize zase určitě někdy sáhnu :-)

26.11.2018 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Nejsem čtenář postapo, ale tohle teda byla jízda. Řadím tuto knihu do mého žebříčku mezi 10 nejlepších knih, co jsem četla. Určitě doporučuju. I když myšlenka, že se to může stát, je více než děsivá.

05.09.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Mám pro Browna velkou slabost - další příběh a honička Roberta Langdona ničím skoro nepřekvapí (stále podobné schéma) , ale velmi velmi čtivé , fascinujeme mě jak vše historicky, architektonicky sedí (musím se jet podívat do Barcelony i Madridu). Každopádně doporučuji , skvělá kniha na víkend !

11.03.2018 5 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Průměrná romantická oddechovka. Ale ten konec? To mi se zablokovala čelist úžasem !
Opravdu toto jsem nečekala. A kniha najednou dostala jiný spád a celý příběh jsem viděla jinýma očima.

02.08.2022 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Četlo se samo :-)
Ale z této série, asi nejslabší díl. Velmi se líbila postava Blake a těším se na díl s ním :-)

29.03.2021 4 z 5