pedroK pedroK komentáře u knih

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Román, u kterého vás napadne, že Michael Cunningham vám obsadil mozek a zmanipuloval vaše emoce tak, jak příběh chtěl, už zase. Tak jako vždycky. Zase nechcete, aby příběh skončil, zase chcete vědět, jak to bylo dál. Zase máte pocit, že hrdiny románu znáte jako své známé. Některé nechápete a zlobíte se na ně. Některé milujete a v nitru chcete chránit, ač nemůžete...no ano, krásné, plné čtení. Neuvěřitelné, že on si to celé jen vymyslel. Jak jako že Jonathan neexistuje???

31.05.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Nehodnotím hvězdami, nejsem úplně cílová skupina. Ten komixový model není úplně moje gusto, místy jsem obrázky nechápala. Co hodnotím kladně, je námět a umím si příběh představit i jako román YA.

25.05.2022

Po přečtení Svědectví o životě v KLDR už jsem severokorejskými realiemi nebyla až tak šokována. Nicméně stále je v knize množství informací, které západnímu člověku přijdou neslučitelné s lidskou existencí. Určitě mě osobně by nelákala KLDR ani jako turistu. Je mi líto těch nejobyčejnějších lidí odsouzených po generace k živoření. Nině děkuji za její knihy, je skvělé, že se toto téma dostalo k většímu počtu čtenářů a zas nám připomnělo, jak se máme stále dobře.

16.05.2022 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Jak může člověk udělat tak špatné rozhodnutí? Jůlie by potřebovala terapii, pak by si přiznala, že vlastně romské dítě vůbec nechce. A Agnesin život by se ubíral úplně jiným směrem. Jůlie by si koupila chovného drahého psa, ten by naplňoval její představy o dokonalosti a bylo by o dva nešťastné, frustrované lidi míň.
Zase takové těžké čtení od paní Hanišové s lehce otevřeným koncem.

11.05.2022 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Má první kniha od Läckberg. Detektivka mi přišla vystavěna tak akorát dobře. Erika mi přišla chvílemi jako zmíněná Bridget Jonesová, což mi v detektivce vadilo. Ale nakonec se mi příběh líbil a četlo se to dobře. Asi si po čase další autorčinu knihu klidně vezmu.

03.05.2022 4 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Panečku, to byla rodinka k pohledání. Ze začátku takové vyprávění a pak to nabere na obrátkách a nestačíte se divit. Malinký spoiler:
Kluk není kluk, bába není bába, sekretářka není sekretářka....zkrátka tam se dějou věci :))
Byla to první kniha od autorky a nezklamala! Pobavila jsem se, ikdyž je to YA.

12.04.2022 5 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Takový ženský román. Čte se dobře, ale není třeba se k němu vracet. Četba na oddech, která ukazuje, že ať je doba jakákoliv, jsou stále mezi námi lidi dobří a špatní, že sobecké srdce nadělá škody, odcizí blízké, odsoudí nespravedlivě a ke štěstí stejně přijít nemusí.

05.04.2022 4 z 5

Buď dobrý sám k sobě Buď dobrý sám k sobě Cherry Hartman

V pravou chvíli otevřít na libovolné straně. A to stačí. Kostička zapadne do mozaiky. Toť vše.

30.03.2022 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Dojemný, smutný příběh. Moudré myšlenky, které vás stále nutí přemýšlet o tom, co je v životě opravdu důležité. Příběh, na jaký se nezapomíná.

26.03.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Někde za půlkou jsem vzdala. Mordy a násilí na obou stranách a v podstatě o ničem jiném to nebylo. Tak mě to přestalo zajímat.

12.03.2022 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Mozek se úplně vzpírá uvěřit, že něco takového existuje už od druhé světové války. Nešlo se odtrhnout. Demagogie a totalita je jedna věc, ale hladomor je věc úplně jiná. Je mi těch lidí tak líto. Aby děti umíraly na podvýživu a ještě lidi věřili, že si to zaslouží..to mi rve srdce i mozek vejpůl.
Hodně mi to připomnělo knihu Ten báječný den od Iry Levina a 1984... vymyšlené sci-fi a hned pak život v KLDR.. otřesná realita.

25.02.2022 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Milý YA příběh. Nebylo to špatné, některé myšlenky vážně hezké a čtivě psané, jako vždy. To, že se přidal David Levithan, bylo supr, bylo to o realističtější. Fakt mě to bavilo, oddechovka. Myšlenka důležitosti přátelství, uvědomění si, že ideální kámoš neexistuje a nevadí to.. lidi chybují, i tak k nám mohou patřit. Fakt, který si spousta lidí neuvědomuje. Za mě přínosné.

21.02.2022 4 z 5

Milý, něžný, opravdový příběh jednoho osobního prozření. Na konci dvě slzy...na konci jsem je chtěla objímat oba.

29.12.2021 5 z 5

Váš kluk prostitut? Váš kluk prostitut? Cyril Valšík

Nebyla jsem chopná to odložit. Drsné příběhy dětí, které byly nuceny tak brzo a tak hnusně do světa dospělých zmetků. Bylo mi jich tak líto, strašné selhání rodičů. Strašné :(

12.12.2021 5 z 5

Krvavý Bronx Krvavý Bronx Petra Soukupová

Některé příběhy zaujaly, některé vůbec, úplně mě to nevtáhlo, ač nápad to byl zajímavý. Neupoutalo..

06.12.2021 2 z 5

Mlčení noci Mlčení noci Robert Lawrence Stine

Tuto si taky pamatuju skoro pětadvacet let..výborný napínák!

Tajná ložnice Tajná ložnice Robert Lawrence Stine

To už je skoro třicet let, co jsem to četla a pamatuju si, jak mě pohltila! A pak celá Fear Street!!

Poslední upír 1 Poslední upír 1 Christopher Pike

Všechny tři díly supr! Horůrek jak vyšitý!

06.09.2021

Ďábelské kouzlo Ďábelské kouzlo Lynn Beach (p)

Kouzla, čáry, strach, napětí...jo! To bylo přesně pro mě!

06.09.2021 5 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Já jsem se tehdá tak bála!! To byly horůrky mého dětství! Paráda!