pazdy15 pazdy15 komentáře u knih

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Naprosto krásná knížka, ve které naleznete od každého žánru trochu. Naprosto mě strhl a upoutal příběh a postavy. Výborně vykreslený svět Ameriky té doby, zvyky, mluva a prostě vše co má Mistr v malíku ;) Zase jsem byl smutný že už je konec. Na efekt motýlích křídel věřím.

03.04.2024 5 z 5

Černobylský deník - Zápisky stalkera Černobylský deník - Zápisky stalkera Richard Ritchie Šmíd (p)

To byla jízda, dechberoucí fotky a celkově ta atmosféra , miluju toto téma :O V předprodeji i s podpisem a mapou :)

11.04.2023 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Napínavé jak blázen (Nadaný žák), atmosféra byla napjatá až do konce a postavy těžce psychotický. Druhý příběh (Tělo) mě také bavil. Kontrast malebné krajiny amerických maloměst spolu s příšernostmi co se tam odehrávají.. no fíha, ještě tohle všecko hodit na bandu puberťáků tak je vymalováno.

21.12.2022 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Tak zatím jsem to pravý ořechový u Kotlety nenašel. Tím ale neříkám, že se mi jeho psaní nelíbí, naopak je mi sympatické jeho psaní a děj v naší domovině. Každopádně od Undergroundu jsem vzhledem k perfektní zápletce čekal možná víc... pochopte, když je knížka nabušená akcí a napětím, tak mi to dlouhé popisné monology bez přímé řeči trošku kazí a děj zas utlumí. Celkově se mi to ale líbilo, hlavně to hovado v hlavní postavě :))

24.04.2022 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

A mě sa to páčilo... slovní spojení "krásně ponurý" - to vystihuje přesně lokaci příběhu a atmosféru děje. A tohle dohromady je doslova pecka. Spolu s akcí, propracovaným příběhem a originální zápletkou tvoří tato kniha nezastupitelnou položku mé Minierovské poličky v knihovně.

31.08.2021 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Tak na to že to Mistr údajně sesmolil za 72h je to pecka! Krásně a snadno se to četlo, hodně akce, přímé řeči - a hlavně - Ríšovi prostě musíte fandit, a jste zvědaví, co bude na další stránce :) Konec mi až nápadně připomíná americký rok 2001 (že by se někdo inspiroval?). Povedené.

16.07.2021 5 z 5

Na plný plyn Na plný plyn Joe Hill (p)

Tak pane Hill... geny se nezapřou. Jednoznačně podobný styl jako táta, jednoznačně podobné kvality jako táta, potenciál přiblížit se tátovi tam taky je. Moc se mi to líbilo, doporučuji!

15.03.2021 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Další vryp do Kingovské pažby. Další super příběh. Další propracovaný děj. Další super postavy. PRVNÍ zkušenost s upírskou tématikou. Možná jsem ji trochu opomíjel, a to ne proto, že bych ji odsuzoval jako téma, nicméně možná proto, jak ji znám zženštilou z upírské ságy Twilight :D Tohle je jiná liga!!! Děj a spád je úchvatný. Někdy, když mi začaly praskat kovové věci v pokoji po otevření okna, díky tepelné roztažnosti, jsem se málem "otáčel v hrobě" hrůzou :) Jedině 5 z 5

07.03.2019 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Docela psycho !! Příběh postupně nabírá na obrátkách , nicméně akce přichází brzy ;) STŘÍDÁNÍ několika akčních kapitol s několika čistě výpravnými, ( kde velkou část tvoří monology hlavních postav a er forma vypravěče ), mi docela vyhovovala. 5 z 5, což je u Kinga standart :) P.S. Pana obchodníka bych nerad potkal, už jen z toho popisu ...

05.02.2019 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Fenomenální příběh, postavy a gradující napětí! :) Napětí a vztah postav jsou mistrně napsány! Prostředí samotného hotelu je zárukou dobrého čtení , knížku jsem měl za 4dny přečtenou. A ačkoli tam mr. Halloran moc nevystupuje, přirostl mi neuvěřitelně k srdci, ten chlap je zosobněním lásky, ochoty a porozumění! ;) DOPORUČUJI!!!

16.04.2018 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Napsat zajímavý a poutavý příběh o 580 stranách , kdy vás ani 1 strana nenudí .. TO JE UMĚNÍ ! Obrovské super překvapení :) Narazil jsem náhodou na tohoto autora a tuto knihu , "bohužel" před ní je více dílů ze série Případy oddělení Q , o kterých jsem neměl ani tušení - to mě ale neodradilo... Po přečtení této knížky, mě absolutně uchvátila autorova schopnost vpravování , kombinovaná s velmi napínavým příběhem ! Za mě objev roku a už mám nakoupené všechny díly ze série Případy oddělení Q .. těším se jak prase :)

23.04.2017 5 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Pěkná oddechová četba, krásně vykreslený český středověk, sympatické postavy Oldřicha, Diviše a Oty :) Ještě na mě čeká mnoho dílů a opravdu se těším. Doporučuji všem podobným jako jsem já (rozmazlený a velice náročný díky četbě Kinga, Sapkowskeho a dalších...), protože u Vondruškovo knížek vypnete, odpočinete si a pobavíte se.

07.02.2022 4 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Nová kniha, nové příběhy, stále stejně kvalitní King. Dokonce zde bude návrat k zajímavé a dobře známé knižní postavě, což mi dost imponovalo. Všechny povídky měly kvalitu a něco do sebe. Hodnotím vcelku povedeně.

19.11.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Mě se to moc líbilo - KLDR je velice poutavé téma a zajímavé čtení :)

21.10.2021 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Tak moc jsem se na tuto sérii těšil. První díl a ihned splněná očekávání. Krásně vykreslený český středověk, pěkný a květnatý text, kde by ani Oldřich z Chlumu nenašel stopu po nudě a marnotratných odstavcích! Nicméně jednu hvězdu přece strhávám - nesnáším opakující se slova a v textu pana Vondrušky snad každý kdo něco pronese nebo prostě promluví tak "BRUČÍ". Zabručel panoš Ota, zabručel velitel Diviš, zabručel.... až mi bručelo v makovici. To je ale jediné co vytýkám (pro někoho to není absolutně důležité). Tak hurá na druhý díl :)

12.10.2021 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Subjektivně shledávám toto úvodní dílo trilogie jako povedené. Děj mě bavil, místy srandovní úlety nebyly přes čáru (alespoň pro mě ne, jelikož celé smíchání všech časových os je samo o sobě úlet) a celkově mě kniha potěšila. I když se to místy podobá YA literatuře (pro mládež), tak Vás sem tam dokáže zaujmout i velice citlivý a skvěle vykreslený moment překvapení, zklamání, naděje a očekávání. S hodnocením si dávám rezervu pro další díly :)

24.09.2021 4 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Mám od Kinga přečteno habaděj knih a dost povídek. Musím uznat že tahle sbírka mě zaujala moc! Prám a pí Toddová jsou velice povedené, nápadité a zajímavé povídky :) Celkově je kniha sice útlá, přesto nápaditá a kvalitní. Dokonce jsem vnímal i to stáří a překlad, vzhledem k době, kdy knížka v ČR vyšla a bylo to povedené. Moderní retro.

04.06.2021 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Bezvadný pokračování Pana Mercedesa. Ačkoliv se Pan Mercedes v knize moc neobjeví, stále je příběh spojen s akcí, tajemnem... Kniha mi místy dost připomíná Kingovu Misery, kdo četl pochopí a najde souvislosti. Psychologická stránka je opět vykreslená bravurně a náš detektiv ve výslužbě (kterej mi dost přirostl k srdci) se opět se svým týmem shledá a úspěšně čelí novému případu. Doporučuji také stejnojemnný seriál "Pan Mercedes" :) 5 z 5.

10.01.2021 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Shoduji se se spolučtenáři níže... Kniha velký potenciál, co se týče prostředí, avšak zaostává ve vykreslení postav a napínavosti (a odsejpání) děje. Knihu jako takovou - koncept příběhu - jsem moc nepobral. Nevím jestli ty léta, co Gaiman psaním této knihy strávil, se dají počítat za veliký přínost do sekce urban fantasy. Chtěl jsem dát 2 ale dávám 3 z 5.

18.08.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Pohodovej Young Adult ! A docela reálný nebezpečí ;)

08.04.2020 5 z 5