pazdy15 pazdy15 komentáře u knih

Svědectví Svědectví Stephen King

Krásná dlouhá knížka s naprosto fantasticky vykresleným příběhem, postavami a spádem :) A na to, že King v té době "začínal", to je neuvěřitelnej kousek moderní literatury. NO PÁNI, TO JE ALE LITERATURA, NO NENI? SVATÁ DOBROTO ❤

09.03.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Nevím ... vůbec nevím jak začít a nechci tu psát romány, ale A. Weir ví, jak zaujmout!!! Strašně se mi to líbilo, zamiloval jsem si Rockyho, zasmál se a i si pobrečel. Tahle kniha má vše, co si může náročný čtenář přát :) Nejradši bych tu psal, jak miluju Andyho styl psaní, jeho literární niance, chytrost a schopnost vlákat do děje a nepustit - no úplně mi to vyrazilo dech. A už dlouho hledám nějaký bombový a pěkný konec knížek - a našel jsem Spasitele. Marťan, Spasitel... víc takových!!!

09.01.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Od éry Malevilu a F. Kotelty jsem strašně rád, že se našla ČESKÁ AUTORKA Sci-fi , která je takovou analogií modrejch duvalů! Je to mistrovský dílo, stejně jako 1. díl a hřeje mě u srdce , že je to počin české autorky :) DOPORUČUJI!

12.03.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Perfektně napsáno, nápaditý příběh a dost napínavé pasáže... baví mě to moc! A způsob provedení vražd, to je masakr.

13.08.2023 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Příjemná změna prostředí a fantasticky vykreslený záporák. Děj ubíhá pěkným tempem, zvraty a napětí jsou dávkovány tak, aby udržely čtenáře u knížky až do konce.

20.02.2024 5 z 5

Misery Misery Stephen King

To byla jízda... takhle krásně vykreslená bezmoc, tyranie a psycho - poklona Pane Kingu :)

29.02.2020 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

TOP !!! Tedy top z české sci-fi literatury, který jsem měl tu možnost číst. Ano - přiznám se, jsem zhýčkaný Kingem, Minierem a jinými - pro mě naprosto bezvadnými - autory, tudíž není snadné ukojit mé literární libido.

Pan Bureš sepsal a předvedl něco, co jsem za celou svou čtivou kariéru hledal - a to kvalitní český knižní počin. Nenechte se zmást, určitě neřadím tuto knihu jako jedinou z TOP českých (např. Kotleta, Stehlíková aj.), nicméně mě prostě uchvátila!

Uchvátil mě nápad, naprosto originální, neotřelý a prasácky, hovorově uklohněný, prostě jak ti huba narostla tak to tam sázej - a to je pecka! :) Tímhle si mě pan Bureš získal... děj má pěkný příběh, kde Vás provází akce, humor, blivno a ponaučení na každé stránce. Velkým bonusem je znalost českého prostředí pro českého čtenáře, hned je příběh tak nějak bližší a na tělo + politika a různá známá jména (přiznám se, že mě taky dost bavily predikce a fantazie v některých situacích s výhledem do budoucna ČR :D ). Suma sumárum: DOPORUČUJI, velice povedené !

07.09.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knížka NAD OČEKÁVÁNÍ !!! Čte se úplně sama :) Příběh vynikající ... ale to už bych se zde opakoval ! DOPORUČUJI - a také se těším na pokračování - "Faja"

04.01.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Jak píše Ester, konce kapitol vás nenechají zavřít knížku. Odsejpá to a je to až úchylně poutavý. Největší úchylismus je teda to provedení vražd no, ale to je na tom také to zajímavé.

23.08.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Přečteno za 3 dny, perfektní napětí, logické úvahy Huntera spád a rozuzlení - to vše dohromady tvoří bezvadnou knížku ;)

31.07.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Strašně moc informací navíc oproti filmu, takže kniha splnila mé očekávání a ještě více rozšířila ten úžasný svět HP :)

24.09.2022 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Přečteno za pár dní. Pecka děj, má to spád a je to fantasticky a logicky vysvětlené a dává to smysl. Prakticky je pro mě Minier mistr detektivek a předčil mnou obdivovaného A. Olsena. Smekám klobouk.

31.05.2021 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Další mistrovsky sepsaný a promyšlený příběh. Nedokážu pochopit - a zároveň stále více chápu to - kde bere Mistr King takové nápady a jak ještě hluboká je jeho studnice fantazií a představ, díky níž mně jeho příběhy neskutečně baví a fascinují. Žhářka je absolutně dokonalá, co se týče fantasie, akce a psychologie. A když mluvím o psychologii, tak nesmím opomenout nádherně a poutavě vytvořené pouto otce a dcery v tomto příběhu. A třešničkou na dortu je zde samotná úvaha autora o chování a přemýšlení maličké holky. Jak říkám, on to prostě umí. Díky poutavosti děje, psychologii a obratům v jeho knihách jsem se stal právoplatným sběratelem a obdivovatelem Stephena Kinga. Takže Žhářka byla mým dalším zářezem v Kingově sbírce, dosud čítající něco kolem 50 knih.

24.08.2020 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Monstrózní rozsah jak stránek, ale i příběhu, absolutně vystihují mistra Kinga! A nejen to ... Perfektně a hlavně promyšleně zpracovaný román, kde každá postava zaujme něčím, městečko má svůj řád, a věci plynou den po dni jak na pravém Emerickém venkově. Když tu náhle ... Absolutní zlom , kde akce jede od stránky v řádu desítek až do řádu devíti set. Záporáci, ti dobří , neutrální, vláda ... Akce , napětí , očekávání - a to mé to rozhodně předčilo!!! BOMBA kterou doporučuji! 5 z 5

15.12.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Poprvý a zcela výjimečně ! ... píši druhý komentář ke knize , a tou je FAJA ! A víte proč ? Normálně se mi po ní od srdce STÝSKÁ !!! Čtu samozřejmě jiné, ale jako by mi pořád něco scházelo :( Už aby byl 3. díl !!!

19.03.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

LUXUUUUS !! Dříve jsem četl plno severských detektivek, pravda, starších, ale kvalitních. Po čase mě ale omrzel určitý monotónní styl detektivek (někdo se ztratí ok, tým vyšetřovatelů ok, hledání přes celou knížku a vlažný rozuzlení ...) Proto jsem tento žánr odložil a vydrželo mi to cca 4 roky. Teď, po čtení komentářů a hodnocení této knihy, jsem se rozhodl - COMEBACK ;) A byl to nášup jako prase ... Totálně mě ta knížka dostala. Nosil jsem jí všude (škola, MHD, výlety) bylo to zkrátka moje "dítě", a kvalitou ... nepřekonatelná. Chytí a nepustí. Smekám autorovi! Z mých přečtených knih je rozhodně na nejvyšším místě :) A pokračování - Sova - už taky čtu, a po 15 stránkách to samé - LUXUS !!!

17.02.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Nejdříve se mi do Kalifornských 30. let moc nechtělo, měl jsem předsudky vůči tomu, co se asi tak dá ZAJÍMAVĚ vymyslet na příběhu v této době, ale potom mi došlo ... Diskriminace, polní práce atd. No a kupodivu !! Příběh mě chytl, bylo to poutavé - vše co autor vyplodil v této knížce je jaksi citově motivované, obzvláště k jedné postavě v příběhu si nějaké to pouto určitě uděláte ;) Nicméně ten zlomový konec, tak to bylo moc i na mou duši. Nicméně vynikající příběh, a bez toho konce by to asi ono nebylo.

07.11.2016 5 z 5

Pan Mareš mě dostal svým charakterem. Tak upřímný, cílevědomý a zásadový člověk, který se nenechá dobou a lidmi zkazit - to je krásné. Talentovaný ve své práci, no prostě dítě štěstěny.

07.01.2024 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nádherná série :)))

29.11.2022 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Tak už chápu proč a jak se King stal tak slavným a úspěšným spisovatelem... Na to, že se Carrie řadí mezi jeho prvotiny, tak je to velice povedené dílo :)

02.06.2022 5 z 5