Pavlusa007

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Pokud jste nekdy spali pod sirakem v odlehlem listnatem lese, tak mi nerikejte, ze jste se pri cteni aspon trochu nebali...

18.02.2019

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Mně se moc líbí, jak je to podávané věcně, jakoby mimochodem, ale přitom je to o to výstižnější. Člověk si to kolem prostě může domyslet sám, a o to víc ho to možná zasáhne.

25.04.2020

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Naprosto skvělé, bavila jsem se od začátku až do konce. Tento druh humoru mám ráda.

11.11.2015

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Chtěla jsem zjistit, co na té knize všichni mají... a nezjistila jsem to :).

10.02.2014

Kdo s ohněm zacházíKdo s ohněm zacházíPavel Hrdlička

Sice je tam figur jak na orloji, ale mě tenhle autor baví. Ten jazyk, to vykreslení děje, míst a postav, ty staré výrazy! Paráda.

21.07.2014

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Na začátku knihy jsem si hlasitým smíchem budila syna. Pak už to (naštěstí?) nebylo tak legrační, ale pořád zábavné čtení.

23.02.2018

LazarLazarLars Kepler

Nějak jsem se nedokázala smířit s tím jednorukým staříkem-supermanem.

14.06.2019

NetopýrNetopýrJo Nesbø

Pěkné, čtivé, člověk se dozvěděl i něco o Austrálii, snad si to autor všechno nevymyslel :). Jen mě nebaví to Holeovo chlastání.

16.10.2014

Ve službách zlaVe službách zlaR. Galbraith (pseudonym)

Potřebuji další díl!!!

13.11.2016

Padesát odstínů svobodyPadesát odstínů svobodyE. L. James (pseudonym)

Tak v tomto dílu jsem už pasáže se souložema přeskakovala, jen mě zajímalo, jestli to přecejen nebude mít nejakou pointu... nemělo :). Jako červená knihovna asi dobré, ale nic jiného v tom prostě není. A jestli se hlavní hrdinka ještě jednou kousne do rtu a její Vnitřní Bohyně udělá salto, tak je asi obě nakopnu :).

14.04.2014

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Kniha se četla krásně a po delší době mi dokázala, že dobře napsaná detektivka nutně nepotřebuje tuny detailně popsaných zohavených mrtvol.

11.06.2014

Tarzan syn divočinyTarzan syn divočinyEdgar Rice Burroughs

Sešitek jsem zdědila po taťkovi (spolu s 2. dílem) a staly se mým každoročním prázdninovým čtením. Sama jsem si pak pořídila zbylé díly a občas žasla nad tím, co to autor blábolí :), ale na první dva díly, ať mi nikdo nešahá. I teď si je ráda přečtu, i když je znám skoro nazpaměť.

03.08.2017

Stříbrná zátokaStříbrná zátokaJojo Moyes

Celkem inteligentni i vtipna cervena knihovna.

14.12.2018

Venuša zo zátokyVenuša zo zátokyDominik Dán

Opravdu jeden z nejlepších dílů, což je u 27. co říct! :)

05.01.2019

PriepasťPriepasťJozef Karika

Byla to čtvrtá knížka od Kariky, co jsem četla, takže mě už to natahování a opakující se dalekosáhlé úvahy nebavily. Ale možná to bylo záměrem autora, aby si i čtenář občas přál, aby už proboha skočil!!! :)

23.03.2019

Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

Taky vás ty soulože od asi čtvrté v předešlém díle nudily? :)

21.02.2014

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Moc pěkná detektivka, přišla mi na dnešní poměry docela neotřelá. Jen bych se přimlouvala, aby knihu o policajtech překladal spíš muž nebo někdo zkušenější (?), předpokládám, že si chlapi mezi sebou normálně neříkají "Jejda!".

28.11.2014

Dobrodružství pavouka ČendyDobrodružství pavouka ČendyPavel Čech

Paráda, tříletá dcera je z ní naprosto nadšená a mně se taky moc líbí. Prostě takové malé umělecké dílo.

13.01.2015

Agatha Raisinová a otrávený koláčAgatha Raisinová a otrávený koláčM. C. Beaton (pseudonym)

Pohodová a zábavná detektivka.

13.04.2015

MiniaturistaMiniaturistaJessie Burton

Působivé dobové reálie i velmi zajímavá zápletka, kterou autorka ale zřejmě tak nějak překombinovala, až ji vlastně nevyužila.

05.05.2015

Žebrákova pomstaŽebrákova pomstaPavel Hrdlička

Souhlasím, detektivní zápletka není nijak složitá, vlastně víme spolu s podrychtářkou :) dřív než podrychrář, jak to vlastně je, ale ty reálie jsou výborné, prostě požitek číst.

18.01.2016

ZávistZávistSandra Brown

Tomu říkám napínavá, lechtivá a dobře napsaná červená knihovna :).

28.03.2016

Lovec zločincůLovec zločincůC. S. Quinn

Pěkně popsaná atmosféra, ale místy se mi ten děj zdál moc překombinovaný a nelogický. A strefit poštovního holuba nejméně 1/2 min po vypuštění za hluboké noci (byť při měsíčním svitu) se mi zdá trochu nereálné :).

24.06.2017

Úkol pro šaškaÚkol pro šaškaPavel Hrdlička

Byl nenápadný jak varhany na hnoji... :). Mě pan Hrdlička prostě děsně baví.

12.10.2017

Život po toběŽivot po toběJojo Moyes

Vkusná a zábavná červená knihovna.

03.03.2018

Svět podle GarpaSvět podle GarpaJohn Irving

Jedna z nejnudnějších knih, které jsem kdy četla. Jedna postava nesympatičtější než druhá. Vím, že to bylo kvůli nastavení zrcadlu americké společnosti :) atd., ale dočetla jsem jen kvůli čtenářské výzvě.

15.10.2018

Sběratel sněhuSběratel sněhuJan Štifter

Jsem z Budějc... paráda :).

10.03.2019

Gorily v mlzeGorily v mlzeDian Fossey

Ona byla Foosseyová asi dost nesnesitelná ženská, ale pro přírodu a hlavně horské gorily toho udělala i díky této knize spoustu.

19.07.2013

Vražda není hraVražda není hraAlan Bradley

Jako rodiče by mě z Flavie asi občas kleplo, ale číst o ní je psina.

16.05.2014

Tvůj stínTvůj stínJeffery Deaver

Dobře se četla, ale na Deavera takový průměr.

17.12.2014