pavlinka0250 pavlinka0250 komentáře u knih

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tohle bylo velmi dobré. Ostatně jako všechny,co jsem od něj dosud četla.
Mě by se to líbilo zfilmované,ale nesměl by to někdo odfláknout, protože
dobrou knihu, málokdy překoná film.

07.07.2018 5 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Zbytečně moc dlouhé, stránky jsem přeskakovala. Škoda, protože jinak by to bylo dobré. Méně je někdy více.

02.07.2018 1 z 5

Bohužel jsem se u čtení trápila. Pořád jsem čekala, kdy budu vtažena do děje a nedočkala jsem se. Snad Anna Boleynová splní má očekávání.

29.05.2018 3 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Napínavé, čtivé, opravdu jsem se nenudila.
Určitě doporučuji.

12.05.2018 5 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Knih s touto tématikou mám přečteno už docela dost,ale myslím, že žádná nebyla napsána tak podrobně,do detailu. Na tuto strašlivou minulost se nesmí zapomenout, ačkoliv je mezi námi dost lidí, kteří nemají ponětí o těchto hrůzách.
Obdivuji paní Halinu, že se dokázala ve vzpomínkách a i osobně vrátit na místa,kde prožila jen samou bolest.
Knihu doporučuji a jednoznačně 5*

22.04.2018 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Naprosto výborná kniha, stejně tak film.

30.03.2018 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Jakmile žena hned při prvním vážném konfliktu ,a vlastně stačí i jen facka,nedá najevo, že takhle ne, většinou jí "muž" dostane do absolutního područí. Bojí se jakkoli vzepřít, dát najevo nesouhlas a pak se z ní postupně stává troska, jako z Kristýny. Také jsem bohužel podobného muže měla a vím jak je těžké se vymanit. A obojí násilí jak fyzické tak psychické je strašné.
Fandím všem ženám, které nakonec dokážou jít svou vlastní cestou.
Výborná kniha i s tak hrozným tématem, doporučuji.

22.02.2018 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Ach jo, jsem u konce. S Hynkem se mi vůbec nechce loučit, tuhle sérii jsem si opravdu užila. Dlouho se mi nestalo,aby mě příběh tak pohltil a já se nemohla dočkat, až zase budu pokračovat ve čtení.
Určitě se k panu z Boru někdy vrátím.

21.11.2017 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Nejde jinak než za 5*
Opět dech beroucí počteníčko. Pana Niedla jsem objevila až teprve zde na Databázi knih a mám tedy dalšího oblíbeného autora. :-)
Těším se na poslední díl série a i na další jeho knihy.
Opravdu krásně vyplněný volný čas.

14.11.2017 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Chytlo mě to a to hodně moc. Čas vlků se mi četl o moc lépe než první díl. Ne ,že by byl špatný,to vůbec ne,ale tady jsem byla vtažena do děje ani nevím jak a opravdu,jakoby se přede mnou odvíjel film. Hynek Tas je úžasný a ještě navíc si mě získal svou láskou ke zvířatům, což se v té době asi moc nevidělo.
Určitě doporučuji a jdu na další díl. :-)

10.11.2017 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Mě kniha chytla a bavila od samého začátku až do konce.
Děj i postavy jsou výborně vykresleny, moje představivost fungovala naprosto skvěle.
Opravdu jsem se u knihy nenudila a určitě doporučuji.

22.10.2017 5 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Asi proto, že mě události 2. světové války zajímají daleko víc než první světová válka, se mi Zima světa četla naprosto lehce, na rozdíl od Pádu titánů.
Poutavé dílo, knihu jsem si opravdu užila.
Doporučuji.

29.09.2017 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Bohužel jsem stránky přeskakovala, moje očekávání ze skvělé četby jako právě u Pilířů země, se nedostavilo.
Tak snad se mi Zima světa bude číst lépe.

16.09.2017 3 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Jak je řečeno v anotaci, za nejen své chyby Ada tvrdě zaplatí.
Ten konec mě vážně dostal, tohle jsem nečekala.
V některých komentářích se píše, že kdyby tohle a kdyby tamto....
Ano, Ada byla hodně naivní.
Ale každý máme své kdyby....
Nicméně kniha se mi líbila a její čtení určitě nebyla ztráta času.

11.08.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Sochaře smrti jsem si užila, opět to byla jízda.
Pan Carter svými knihami nasadil dost velkou laťku a já mám po dočtení problém, přesedlat na něco jiného.
Doporučuji :-)

07.08.2017 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Prostě a jednoduše, opět dokonalost.
Víc není třeba dodávat :-)

01.08.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

No, tak jste mě paní Mornštajnová rozbrečela.
Hana je kniha, ke které se znovu vrátím.
Ano, je v ní mnoho bolesti a smutku, ale přesto z ní dýchá naděje.
Tenhle příběh ve mě bude ještě dlouho doznívat.
Výborně napsáno !
Navíc žloutkové věnečky, které mám ráda, mi už napořád budou připomínat pouze jedno - Vaši knihu Hana.

15.07.2017 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po skvělé Slepé mapě, přišel na řadu Hotýlek.
A byl také skvělý.
Bylo zajímavé vrátit se v čase a připomenout si tu dobu, jak se žilo a nežilo.
Určitě doporučuji.
Paní Mornštajnová je opravdu výborná spisovatelka a doufám, že bude psát a psát, protože teď už mi zbývá pouze Hana, kterou jsem si nechala jako poslední v pořadí.
Ale co potom....... ?

02.07.2017 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Výborně napsáno, děj má opravdu spád a stránky letí jedna za druhou.
Letí tak moc rychle , že jsem včera vystoupila na jiné stanici a pozdní příchod do práce byl na světě. Ale když nejde přestat číst, stane se i tohle. Každopádně Dvojitý kříž i Popravčí jsou skvělé knihy, v sérii budu určitě pokračovat.
Jen mi u Popravčího vadila absence čárek v některých souvětích a další chybičky.

27.06.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Na tuhle knihu jsem narazila při brouzdání na Databázi knih a anotace i komentáře rozhodly, že ji musím mít.
A bylo to opravdu pohlazení na duši. Moc krásně se příběh četl, je to skvěle napsáno, vtáhlo mě to do děje a nechtělo pustit a bylo mi líto, že už mě čeká pouze poslední stránka.
Slepá mapa má nyní čestné místo mezi mými nej knihami a určitě si tento knižní skvost znovu s radostí přečtu.
Vřele doporučuji. *****
Další dva tituly od této výborné autorky, mám již objednané.
Prostě to nešlo jinak.

23.04.2017 5 z 5