Pavlína2019 Pavlína2019 komentáře u knih

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Naprosto skvělá a perfektně napsaná kniha! Nedovedu si představit, jak někdo může napsat opak. Neskutečně nabitý a propracovaný příběh, napínavý děj, výborně popsané postavy i situace. Ohromně šikovná paní autorka. Rozhodně všem doporučuji!

25.03.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Výborná kniha! Autorka píše skvěle, nápaditě, kniha se čte sama. Napínavý, pestrý děj, vynikající nápad, příjemně krátké kapitoly i font písma, jsem moc spokojená. Určitě ráda všem doporučuji!

11.03.2022 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

No - tak naprostá pecka!
Kniha si zaslouží všechny hvězdičky vrchovatě!

Zbytečné něco popisovat - takové napětí, přehledná komplikovanost, nápad i laskavost, s jakou autor píše, pohledat.

Ohromná kniha, nechápu, jak lze něco takového napsat a hlavně vymyslet, rozhodně si ji přečtěte!!

02.06.2023 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Vynikající!!
Stojí za ještě více hvězdiček.

Od začátku jsem věděla, že to bude ono.
Zajímavý, neustále napínavý děj, kdy se dá kniha odložit až na konci.

Opravdu ohromně vymyšlená zápletka, kdy se i kousky z minulosti krásně skládají, až zapadnou na místo.

Autorka umí výborně psát.
Popisy postav, krajiny.... stránky se čtou úplně samy.
Těším se na další knihu!

V každém případě doporučuji!

07.05.2023 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Výborná kniha!

Protože - když se mi již něco od autora líbilo, čtu i další knihy - nezjišťuji, o čem budou.

Byla jsem tedy velmi překvapená, jak se děj vyvíjí, o čem vlastně je - a zastavíte se až na konci.
Moc se mi líbila - velmi dobře se čte, téma je ohromně zajímavé, neobvyklé.
Je velmi dojemná.
Navíc se člověk dozví zase něco nového.

Rozhodně doporučuji!

20.01.2023 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

No, vynikající kniha!
Až jsem to nečekala. Obálka nic moc, ale fakt bezva.
Přečteno na jeden zátah, protože se čte sama, má spád, napětí, dokonce humor, výborný děj - jsem moc spokojená, zbytečné dál popisovat - všem doporučuji!

10.07.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Velice ráda dávám plný počet hvězdiček! Vynikající kniha! Důkaz - přečtená za den a kousek. Ohromně napínavá! Výborný děj, nedá se přestat číst. Autorka skvěle popsala postavy, okolí, pocity. Jsem nadšená. Samozřejmě smutné téma, rozhodně, ale zajímavé. Poměrně krátké kapitoly, takže se příjemně čte. Pravda, poněkud více postav, ale člověk se prostě musí soustředit možná trochu víc než na jednodušší knihy. Je to tím, že je tak vrstvená a propracovaná. Všem doporučuji.

06.03.2022 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Nemám ráda knihy, u kterých mi stojí v očích slzy, protože nemohu číst - a to zde bylo...

Vynikající kniha!
Dojemně, velmi dobře napsaná.
Napínavá, děj je výborný, nedá se přestat číst.

Kapitoly ubíhají úplně samy, střídání času a postav mám hrozně ráda.

Autorka ráda píše o moři, četla jsem vše a psát umí, těším se na další knihu.

Rozhodně všem doporučuji!

26.02.2023 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Naprosto perfektní kniha, napínavá, jako všechny od tohoto autora, kterého mám moc ráda stejně tak i jeho hlavní dvojici.
Zvláštní a tajemné vraždy, napětí od začátku až do konce a děj, který nemůžete předvídat...
Zbytečné popisovat, všichni si sami přečtěte, doporučuji!!!

17.08.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Aha - takže tady buď odpad nebo všechny hvězdičky. :-)
No, za mě rozhodně všechny, ba i víc.
Trošku nemusím ty erotické scény, ale chápu, že zde byly k popisu postavy nutné.
Nechápu, proč někdo hodnotí, zda je situace možná nebo reálná? To čtěte snad literaturu faktu...
Kniha je skvělá, výborný nápad, fakt ohromně dobře napsaná a strašně napínavá!
Mě se líbila neuvěřitelně!
Četla se sama, nemohla jsem přestat číst, a nakonec všechno jinak, super!
Prý je od autorky v tomto žánru jediná, takže v jejích knihách nejspíš pokračovat nebudu, ale opravdu ji napsala výborně.
Rozhodně doporučuji.

23.04.2022 5 z 5

Noc, kdy zemřela Noc, kdy zemřela Jenny Blackhurst

Výborná kniha! Přečetla jsem ji jedním dechem. Autorka píše velice zajímavě. Je napínavá, má výborný děj. Střídání minulost se současností mám velmi ráda. Všem doporučuji!

27.11.2021 5 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Hromsky dobrá kniha! Tak komplikované, propracované, napínavé a originální – to už je opravdu kumšt napsat. A navíc sympatičtí vyšetřovatelé. Zvláštní, jak může nepříjemný a excentrický Sneijder přírůst k srdci. Rozhodně všem doporučuji!

03.03.2024 5 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Jedním slovem pecka!

Smekám před autorkou, která píše naprosto úžasně.
Všechny její knihy jsou skvělé.

Dovede popsat příběhy, hrdiny, přírodu a děj naprosto vyjímečně.
Tato kniha je úplná bomba – extrémně zajímavá, napínavá, citlivě napsaná - myslím, že je škoda a zbytečné vše popisovat.

To si prostě čtenář musí přečíst a prožít sám.
Rozhodně všem doporučuji!

16.10.2023 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

No fuj, tohle bych nechtěla zažít! Duchařské knihy čtu pouze od této autorky, která píše skvěle! Děj rychle plyne, kniha se čte sama. Všem doporučuji!

09.11.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

No - takže super. Kniha se mi četla lehce, má spád, časově se krásně prolíná, to mám ráda, trvala mi ani ne dva dny. Říkala jsem si, že mě baví, je zajímavá - napínavá. Ale teď na konci bych řekla, že nejen to! Je to skvělé čtení, parádní závěr i celý děj. Fakt šikovný autor. Rozhodně všem doporučuji!!

12.07.2021 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Jedním slovem - geniální!! Nechápu, jak lze tohle vymyslet, natož napsat! Ano, hodně jmen a složité, ale super logicky popsané, vše jasně vyplývá. Perfektní zápletka, komplikovaný děj, napětí jak hrom, krásně citlivě napsané. Klobouk dolů. Moje druhá kniha a opět pecka. Všichni si ji přečtěte.

10.06.2021 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Výborná kniha!
Jsem spokojená, moc se mi líbila.
Četla se sama, nedá se přestat číst, jak vás zajímá, co bude dál, až jste na konci.
Každou chvíli zvrat a vše je jinak.
Rozhodně doporučuji.

31.01.2023 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Pokud slyšíte šustění, to si mnu ruce... :-)

Tyto dvě autorky mě skutečně pobavily.

Jistě, člověku "tečou nervy", protože je zde kardinální hnusák a vlastně není sám.

Jako bonus skvělé popisy bohatství, všemožného luxusu a splněného dívčího snu. :-))

Ale kniha je napsaná opravdu čtivě, dobře, krátké kapitoly jsou napínavé a slupnete ji jako malinu.

Výjimečně jsem správně předpokládala rozuzlení a jsem ráda, že jsem se nespletla.

Vím, že jsem četla ohromnou nadsázku, ačkoli, kdo ví... ale moc se mi líbila.

Určitě doporučuji!

21.01.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Ano, všechny chvály níže jsou pravdivé - výborná a napínavá detektivka.

A sekty - to je teda něco. Přečíst si o nich něco nového, bylo zajímavé....

27.11.2022 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Říkala jsem si, že už jsem spíš na něco jiného než klasické detektivky /trochu mě nudily dlouhé popisy vyšetřování a policejních stanic/. Ale tahle paní autorka píše fakt výborně.
Opět nápaditý děj, sympatičtí vyšetřovatelé, odporní pachatelé.
Napětí a výborné popisy.
Všem doporučuji.