pavla9879 pavla9879 komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Hned od první stránky jsem se do Nicka a Charlieho bláznivě zamilovala. Ještě nikdy jsem nečetla nic tak strašně moc milého, něžného a naprosto úžasného.

Palác lží Palác lží Erin Watt

Hmmmm, Reed Royal. Kdo by se do něj okamžitě nezamiloval? Strávila jsem s ním velice příjemný (žhavý) víkend v posteli... a určitě nebyl poslední. Během chvíle si mě dokázal získat tak, jako málokterý knižní hrdina. A Ella? Jak já jí závidím :D
Hned od první stránky mi bylo jasné, že tahle série se zařadí mezi moje úplně nejoblíbenější knížky, a s každou další kapitolou jsem se v tom utvrzovala. Jak je psáno na obálce, "Tihle Royalové vás zničí", ale tak nějak hezky ;)

09.07.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ještě nikdy mě žádná kniha, žádný příběh, nezasáhl tolik. Nedokázala jsem se odtrhnout, dokud jsem nečetla poslední stránku.
Příběh se mi dostal pod kůži, nemohla jsem spát a přemýšlela, jak bych se asi zachovala já.
Naprosto skvělá a strhující kniha.

03.09.2015 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Já tuhle sérii tak miluju!!! Nemůžu se dočkat, až vyjde poslední díl, ale zároveň nechci, aby vyšel, protože nechci, aby tahle série někdy skončila. Chtěla bych, aby měla milion dílů... nebo dva.

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Po prvním díle jsem se hned musela vrhnout na druhý, nešlo to jinak. Od první do poslední stránky jsem se nemohla odtrhnout. Absolutně jsem téhle sérii propadla. Hned po dočtení jsem si pustila seriál a propadla i jemu. Málokdy se mi líbí filmy a seriály podle knih, vždy mám výhrady a vždy tvrdím, že knihy jsou lepší, ALE v tohle případně je obojí stejně úžasný.

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Na tak útlou knížečku poměrně slušné drama. Tak nějak každý tuší, jak to dopadne, protože jsou to prostě Nick a Charlie, ale pořád je tu to vtíravé co kdyby... Fakt sem několik kapitol nervy ani nedýchala.

05.08.2022 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Nedokázala jsem se odtrhnout. Od začátku do konce jsem hltala každé slovo a vroucně si přála, aby stránky neubívaly tak rychle. Naprosto skvěle napsaný příběh s dost zajímavým koncem.

06.11.2018 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Opět naprosto dokonalé čtení. Miluju Nicka a Charlieho tak strašně moc. Těším se na příští rok, kdy snad vyjde druhá série seriálu, abych si všechny ty úžasné momenty z téhle knížky mohla užít i s těmi filmovými.

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Strašně dlouho jsem s touhle sérií otálela, proto musím říct, že to čekání se vyplatilo, opravdu hodně moc. Od první stránky mě příběh vtáhl a nepustil. Hltala jsem s láskou každé slovo a se zatajeným dechem čekala, jak to vlastně celé dopadne. Přišlo mi, že knihy jsou dost obsáhlé na to, aby ukojily mou touhu strávit v Prythianu co nejvíce času, ale opak je pravdou, chci víc, potřebuju víc, snesla bych klidně pět, deset, patnáct dalších dílů :D
Knihy jsou úžasně napsané, S.J.Maas to opravdu umí, a já věřím, že si celou sérii velice brzy přečtu znovu, protože se mi už teď přímo pekelně stýská.

24.01.2020 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Při čtení poslední stránky jsem měla slzy na krajíčku, jednak proto, že to byl velice dojemný konec, jedna proto, že to bylo pár posledních slov, s kterými skončila celá série.
Už teď se mi strašně stýská po Murtaghovi, Eragonovi, Safiře i všech ostatních.
Neuvěřitelně krásně napsané.
Celá série mi přirostla k srdci a určitě se k ní brzo vrátím, protože číst si o dračích jezdcích mě prostě nikdy neomrzí.

16.09.2016 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Knihu jsem zhltala za pár dní v naději, že dostanu odpovědi na své otázky. Po přečtení jsem se zmohla jen na: "coooooo?"
Ještě víc otázek a doměnek, na které prostě potřebuji znát odpovědi, takže se okamžitě vrhám na další díl.
Vel emradhin iet ai Šur'tugal...

08.05.2016 5 z 5

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Když se sejdou dva žárliví paličáci, je to docela sranda... Nevěděla jsem, kdo mě štve víc, nakonec ale přeci jen dostali rozum... otázkou je, na jak dlouho :D
Skvělá trilogie, moc doporučuji.

11.04.2016 3 z 5

Rytíř ohně Rytíř ohně Shannon Drake (p)

Příběh skvělý, krásně napsaný, škoda jen že začíná koncem, to mě štve.
Co mě ale irituje daleko víc jsou naprosto pitomí lidé, co přiřadí knize obálku, aniž by projevili byť jen takový zájem, aby tu knihu předtím otevřeli. V každé kapitole je nejméně jedna zmínka o tom, že hlavní hrdinka je blond, proto mě tmavovláska na obalu opravdu vytáčí!!

25.01.2016 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Napristo úžasný příběh, který se doslova četl sám. Od první chvíle mi přirostl k srdci Chaol, se zatajeným dechem jsem vyhlížela, jak vše dopadne... Kapitola "vrátilo se mi měsíční krvacení" byla prostě dokonalá :D Nemůžu se dočkat, až se vrhnu na druhý díl :)

11.01.2016 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Když jsem knihu četla a sledovala film, měla jsem sto chutí hodit na záda batoh a vyrazit taky... ale přiznám se, že bez chlapského doprovodu bych na to asi nesebrala odvahu.
Čtivé, poutavé, strhující.
Úžasný příběh.

03.09.2015 5 z 5

Tajemství černé dámy Tajemství černé dámy Kateřina Loučková

Čtení téhle knížky jsem si NESKUTEČNĚ užila. Od první stránky mě vtáhla do děje a nepustila, dokud jsem nedočetla. Má skvěle napsané postavy, které vám okamžitě ukradnou srdce a spolu s nimi kromě odhalování tajemství řešíte i dilema nejen stavovských rozdílů. I když jsem většinu knihy tušila, jak skončí, na napínavosti jí to neubralo vůbec nic. Určitě se k ní brzy vrátím, abych si ji přečetla znovu, protože za to rozhodně stojí.

01.03.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Shannon Drake (p)

Vždy mi rve srdce, když čtu o boji Skotů za svobodu své země. Na druhou stranu mne nesmírně těší, že ač smrt Williama Wallaceho byla příšerná, dodala odvahu dalším, kteří pozvedli zbraně, bojovali a Skotsko nakonec pod vedením Roberta Bruceho osvobodili.
Ač je většina postav smyšlená, děj jejich příběhu se odehrává na pozadí skutečných historických událostí a já jsem pevně přesvědčená o tom, že skuteční lidé, stejně stateční jako Brendann a Eleanora, stáli po boku Wallaceho a Bruceho a nakonec dopomohli sen o svobodném Skotsku naplnit.

20.06.2017 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Jakýsi přechodový díl mezi Selekcí a První, spíš natahování série než plnohodnosté pokračování příběhu. Stejně jednoduchý děj, opět velice nenáročné čtení.

09.06.2017 3 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Velice krásně napsaná pohádková kniha, u které je docela těžké říct, co je hlavním tématem příběhu. Přátelství? Láska? Snaha najít svůj šťastný konec? Odhalit nejhlubší tajemství duše?
Dvě hlavní hrdinky, rozdílné jako den a noc, zdánlivě nenechají čtenáře na pochybách, kam která patří. Ale velice brzy se ukáže, že nic není jen dobré nebo jen zlé.

08.01.2017 5 z 5

Malý princ: Velká obrazová kniha Malý princ: Velká obrazová kniha Antoine de Saint-Exupéry

Jedna z mých úplně nejmilejších knih. Můžu ji číst zas a znova a nikdy mě neomrzí. Vždy v ní najdu něco nového.
Od chvíle, kdy jsem ji četla poprvé, si pokaždé, když se dívám na hvězdy, kladu otázku, jestli tam někde beránek spásl nebo nespásl květinu... protože je to tak důležité.

30.12.2016