Rytíř ohně

Rytíř ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7387/bmid_rytir-ohne-px1-7387.jpg 4 152 20

Fire série

< 2. díl

Romantický a napínavý román z Anglie v 11. století, v němž autorka nezůstává nic dlužná své pověsti výjimečně dobré vypravěčky. Rytíř ohně je příběh o boji lásky a nenávisti, vášně a krutosti. Normandský nájezdník Bret D´Anlou pomocí něžných slůvek a smyslných polibků vítězí nad krásnou a vyzývavou saskou princeznou Allorou. Ona sice ví, že podléhá milostným kličkám nepřítele, ale nedokáže tak krásnému muži odolat. Avšak v děsivém příboji války mezi Normany a Sasy musí být jedna z lásek obětována - buď království, které urozená Allora tolik miluje..., nebo nádherný nepřítel, jehož jediný dotek v ní vzněcuje plameny vášně.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Knight of Fire , 1993

cukrovka
28.09.2023 4 z 5

V rámci žánru zajímavá a čtivá knížka. Oddechová romantika odehrávající se na pomezí Anglie a Skotska z 11.století. Správně nakombinovaná láska s dobrodružstvím.

mariva
13.08.2022 4 z 5

Příběhy z anglické a skotské minulosti mám ráda a tento byl výborný. Jen mi často vadilo Allořino chování.

Ivusak7
14.01.2022 5 z 5

Perfektní, bavil mě stejně jako ten první. Mělo ti všechno co si od knížky představuji, takže za supr čtení.

preny
26.08.2020 5 z 5

Nádhera, překrásný a strhující příběh plný napětí, vzdoru a lásky.

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Moooc pěkné čtení ❤️❤️❤️

petraj30
03.04.2020 3 z 5

V komentáři minulého dílu jsem napsala, že byl příběh poměrně krutý. To jsem ještě nečetla tento díl a nepocítila správnou váhu toho slova, takže opravuji své původní znění a připisuji, že první díl sice nebyl žádná procházka růžovou zahradou, ale zase takové zlo to taky nebylo. Toto pokračování bylo opravdu kruté a místy nelítostné. Sice to nedosahovalo kvalit prvního dílu a já byla rozhodnuta dát o jednu hvězdičku méně, ale na konci jsem musela přehodnotit svoje stanovisko a dám jen 3 hvězdy. Tento díl na mě působil jako utrpení, i přes ty milostné chvilky. Ani jejich láska mě nijak neoslovila. Tady byly boje od začátku do konce.
Nebylo to sice špatné, ale znám od autorky mnohem lepší.

LilianaFalcon
09.02.2020 4 z 5

Pro mě autorky nadprůměrné dílo. Hlavní hrdinové si tak strašně moc nenadávali, jak jsem u ní zvyklá a kupodivu byli docela chápaví.

Zirvith
29.11.2019 5 z 5

Kniha se mi dost líbila, stejně jako většina knih od této autorky, i když ten předchozí díl mi připadal úplně nejlepší :o) Z postav jsem si docela oblíbila Elysii :)

zimolka
07.05.2019 5 z 5

Spisovatelčiny knihy mám moc ráda a opět nezklama,nádherný příběh.

HPmagor
18.10.2017

Super oddechové čtení :-)

Barbora H
05.11.2016 4 z 5

Nějak nemohu knihu ocenit, protože už nějak jsem historických románů přejezená...

Xena011
23.03.2016 5 z 5

Úžasný příběh jako každá kniha od spisovatelky. Krásné pokračování, kde se objevují potomci jedinců z prvního dílu. Je zde i určitý podíl skutečné historie na pozadí příběhu. Knihy od této spisovatelky mám moc ráda. Jen jednu věc musím vytknout, a tou je obálka, která vůbec nesouhlasí s obsahem knihy, a to se snad na každé třetí stránce vyskytuje popis hlavních postav.

pavla9879
25.01.2016 4 z 5

Příběh skvělý, krásně napsaný, škoda jen že začíná koncem, to mě štve.
Co mě ale irituje daleko víc jsou naprosto pitomí lidé, co přiřadí knize obálku, aniž by projevili byť jen takový zájem, aby tu knihu předtím otevřeli. V každé kapitole je nejméně jedna zmínka o tom, že hlavní hrdinka je blond, proto mě tmavovláska na obalu opravdu vytáčí!!

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Přečetla jsem se, pobavila, ale od autorky se mi líbí víc jiné knížky. Přesto hodnotím děj kladně.

oliviet
06.12.2014 2 z 5

Pro mě je to zatím nejslabší román od této autorky. Asi první 1/3 knížky jsem se velice nudila, další jsem se rozčilovala nad hloupostí hlavní hrdinky a teprve konec, ale až opravdu konec, byl ten nejlepší. Knihu jsem přečetla celou jen proto, že jsem momentálně neměla co číst....

havrmoni
05.12.2014 4 z 5

Příběh se mi líbil a rytíř Bret by úžasný, hrdinka se občas chovala jak nanynka, ale vzhledem k jejímu věku a době ve které žila, by se to dalo pochopit. Spíš mi vadila její neochota poslouchat jiný názor,prostě zbytečně paličatá a neústupná. Jinak opět Drake nezklamala :-)

Kaety
23.04.2013 5 z 5

Souhlasím s uživatelkou Lucie249, také tato kniha byla pro mě první od S. Drake.
Byla krásná, napínavá, mám ráda, když kniha začíná koncem.

Nibiru
22.05.2012 2 z 5

Jiný díl k této knize jsem nečetla, takže nemohu posuzovat, zato jsem četla jiné knížky od této autorky, a proto tuto mohu objektivně zařadit k těm slabým. Děj nanicovatý, hl. hrdinka rozporuplná, řekla bych přímo nána, která neví, co chce.
Opravdu mě kniha ničím nezaujala.

maryzka
18.04.2012 2 z 5

No kdybych neměla první díl tak si tuhle knihu nekoupím

Lucie249
03.04.2012 5 z 5

Tak tohle je moje první čtená knížka od této autorky a úplně mě dostala:)

historické romance

Shannon Drake (p)