pavel9410 pavel9410 komentáře u knih

Příšerná smrt krásné dívky Příšerná smrt krásné dívky Miloslav Švandrlík

Nasel jsem tento skvost v knihobudce, diky moc, ze ho tam nekdo odlozil. Spravne ducharske povidky, krasne vypointovane poctenicko.

02.01.2020 5 z 5

Out Out Nacuo Kirino

Zacatek byl docela pomaly a knizku jsem na mesic odlozil, ale pak jsem to docetl behem dneska na jeden zatah. Nerikal bych tomu horor, spis mi to prislo vystavene jak nejaka anticka tragedie. Proste clovek vi, ze to nemuze skoncit dobre.

19.05.2019 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Precteno jednim dechem. Za mne 5 hvezd, jak pribeh, tak styl vypraveni mi sednul uplne perfektne.

08.05.2019 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Napinave a az na obcasne ulety s nostalgii po totaci mi to dost sedlo. Ani jsem netusil, ze je to psane podle skutecneho pripadu.

26.04.2019 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Zacal jsem cist rano, pak jsem musel jit odhazet snih (a postavit Snehulaka). Na druhy zatah docteno. Napinave, hodne zvratu, jenom chudak Harry, nema to v zivote lehke.

03.02.2019 4 z 5

Zaprodanec Zaprodanec Paul Beatty

Precetl jsem to v ramci Ctenarske vyzvy a nejak mne to moc neoslovilo, abych rekl pravdu. Obcas jsou tam dobre momenty, ale celkove mi to prislo takove lehce ubrecene. Moc nechapu, za co to dostalo tu cenu.

19.01.2019 2 z 5

Závod s časem (99 nejrychlejších fejetonů) Závod s časem (99 nejrychlejších fejetonů) Tereza Boučková

Tereza Bouckova se stava moji oblibenou spisovatelkou a jeji fejetony to opet potvrdily. Neni to psane na efekt, spis ma clovek pocit, ze se sesel s nekym, koho dobre zna, jen tak na pokec. Uplne jsem mel chut zajit na koncert nebo vystavu, ktere tam zminuje. Jo a na cyklolodi uz jsem byl!

28.12.2018 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Je to krasne zadumcive, nekolik super zvratu a tentokrat tam nefiguruje Blecha. Precteno behem jednoho dne, jeste, ze mam dovolenou.

17.12.2018 5 z 5

Útěk Útěk Peter May

Cekal jsem detektivku a misto toho prisla road story. Nektere casti zapletky byly lehce prekomplikovane, ale cele to docela dobre drzelo pohromady. Doporucuji si pri cteni vyhledat “Quarry Hills Leeds”, zajimavy experiment v socialnim bydleni.
Co mi mic nesedelo bylo to pofnukavani po tom, co by mohlo byt, kdyby + jak je dneska spatne oproti “tenkrat”.

30.09.2018 3 z 5

Šíleně smutné povídky Šíleně smutné povídky Tereza Boučková

Docetl jsem za dva vecery. Mam rad ten strohy styl, kdy v jednom odstavci umi autorka vyjadrit podstatu neceho, co u ostatnich je na cele stranky.

01.09.2018 5 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Az na ty romanticko-milostne vsuvky to melo docela spad. Oproti Cernemu svetlu zlepseni o 2 hvezdicky. Doporucuji mit ke cteni pripravenou sklenku dobre skotske a vychutnat si ji spolu s Enzem.

10.08.2018 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

No nevim. Ostrovni trilogii jsem zhltnul, ale Enzo mne nejak ne a ne sednout. Psane trochu podle sablony, pak ty romanticke vsuvky, popis realii vypada jak nastavovana kase, ale pribeh na druhou stranu docela slape. Co mi konkretne nesedlo tady jsou vsude pritomne nesrovnalosti. Nekdo mu zablokuje karty (jak to dokazal?) a misto toho, aby zavolal na hotline banky, tak zmatkuje a necha se platit kamosem. Aby pak v dalsim dnu vypsal sek (ktery je zda se kryty a o jeho problemech s kartou uz ani muk). Zaver je sfouknuty dost nahrubo a veci typu : poslala mail a pritom smazla Finder mi nejak nelezou do hlavy. Za mne dost zklamani.

07.08.2018 2 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Zacatek supr, ale na konci jsem se nejak ztratil v tech casovych rovinach.

04.07.2018 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Precteno jednim dechem. Zabavne, velice dobre napsane (i kdyz zit v takove rodine bych asi nechtel)

24.06.2018 5 z 5

Všem statečným se odpouští Všem statečným se odpouští Chris Cleave

Bylo tam par dobrych momentu, ale jinak to bylo dost zdlouhave. Asi nejzajimavejsi mi prisel Alistair a popis mise na Malte, naopak ucitelske angazma Mary mi prislo jak vystrizene z detektivek Penicka a Paraplicko.

24.06.2018 2 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

“Nikdy mne nenapadlo, ze bych mohl neuposlechnout rozkazu”

11.01.2018 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Cetlo se to velice dobre (precteno behem vikendu). Docela mi sedlo to, ze je to vypravene z ruznych pohledu a i kdyz clovek tak nejak tusi, kudy se to bude odvijet, tak mozna prave proto je to dost zajimave.

23.07.2017 5 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Fajn zapletka, ale dost mi tam nesedelo neustale tyvolovani.

07.06.2024 3 z 5

151 důvodů proč (ne)cestovat s tátou po Skandinávii: Dobrodružství holky s bucket listem 151 důvodů proč (ne)cestovat s tátou po Skandinávii: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Za mne asi nejlepsi knizka od Lucky, co jsem cetl. Dokaze perfektne popsat pocity, tu houpacku na ktere clovek je, kdyz ma dost. Pritom to neni sentimentalni.
Jsem taky spis introvert, tak jejiho tatinka docela chapu.
Jo a v e-booku jsou i perfektni fotky.

05.06.2024 5 z 5

Těžké duše Těžké duše Iva Hadj Moussa

Vztah s dcerou mne vyslovene bavil.

02.05.2024 4 z 5