Šíleně smutné povídky přehled

Šíleně smutné povídky
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160843/bmid_silene-smutne-povidky.png 4 235 235

Tereza Boučková, autorka bestsellerů Indiánský běh a Rok kohouta, přichází po několika letech odmlky s novou knížkou. Poprvé jsou to povídky, žánr, který je podle znalců literatury snad ze všeho nejtěžší. Povídka v sobě musí mít všechno, co má román - svého hrdinu, svůj příběh i jeho rozuzlení, ale zároveň si musí vystačit s mnohem menším prostorem k vyprávění. Třináct Šíleně smutných povídek je třináct příběhů, které mají ve svém vyznění smutek, někdy úplně konkrétní a hmatatelný, jindy spíše mlhavý a neurčitý, ale mnohé jsou i tak docela veselé, ironické a plné paradoxů. Všechny povídky jsou napsané více než minimalisticky, a přitom je v nich všechno: touha po lásce, přijetí, tichu, přátelství, vnitřním míru anebo alespoň klidu ve zpustošeném nebo jen úplně vyhaslém manželství, stejně jako odhodlání překonat těžkou, tragickou nepřízeň osudu. Tereza Boučková vstupuje do cizích životů jednoznačně a nekompromisně. Zdá se, že všechno, co nám pohledem jiných zaujatě a vášnivě vypráví, se stalo jí. Přitom jsou to docela obyčejné příběhy docela obyčejných lidí.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šíleně smutné povídky. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (53)

Pepina19
11.05.2023 4 z 5

Za mě moc hezké i když někdy více smutné a jindy jen smutné povídky.

edith79
20.12.2022 3 z 5

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy a musím říci, že jinak bych si knížku klidně odpustila. Některé povídky mě bavily, ale většina mi připadala prazvláštní. Každopádně pamatovat si ji asi budu.


Lena79
04.09.2022 4 z 5

Krátké povídky inspirované životem se mi líbily. S autorkou jsem se setkala poprvé, možná někdy vyhledám další z jejích knih. Čteno v rámci ČV.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (1. - 7. 5.)

01.05.2013


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Šíleně smutné povídky v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených347x
ve Čtenářské výzvě43x
v Doporučených12x
v Knihotéce114x
v Chystám se číst61x
v Chci si koupit7x
v dalších seznamech1x