Zaprodanec

Satirická tradice v americké černošské literatuře je dlouhá snad stejně jako otroctví samo. V románu Zaprodanec si nemilosrdného humoru směřujícího do řad bělochů i černochů užijeme do sytosti. Hned na prvních stránkách sedí hlavní hrdina v zasedací síni Nejvyššího soudu USA, který projednává rozsudek, jenž nad ním vynesla americká justice: vězení za pokus o obnovení otroctví a zavedení rasové segregace v jedné škole v sousedství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349489/big_zaprodanec-ef7-349489.jpg 3.342

Vydáno: , Odeon

The Sellout, 2015

Kniha Zaprodanec

Greenfingers
02.02.2021

Mé představy o humoru jsou poněkud jiné, rozhodně však knihu úplně neodepisuji (snad si najde své vděčné čtenáře).
Autorův styl psaní mi nevyhovoval a četba mě nebavila.

Dobraadresa
05.06.2020

Není to ani vtipné, ani kontroverzní, jak slibuje anotace. Překomplikovaný nápad o znovuzavedení segregace za účelem osvobození černochů v Los Angeles se pomalu, pomaličku rozvíjí v závějích slov, kterými se prodírat je úmorné už od prvních stránek. Po straně 100 už jsem jen knihovnicky listoval a styděl se před kamarádem, jemuž jsem knížku podle ohlasů doporučil. On nedočetl vůbec. Dvě hvězdičky za dva slušné nápady celkově asi na 10ti stránkách.

Marplet
07.04.2020

Je to k neuvěření, ale opravdu jsem to dočetla. Tohle skutečně není kniha na dovolenou. Je plná kulturních odkazů. Přestože se nečte lehce, je to opravdu kvalitní dílo, takže si určitě zaslouží vysoké hodnocení.

genie
13.10.2019

Nebylo to myšlenkově špatné, jenže ... na mě příliš "košatý" jazyk, který mě chvílema opravdu nebavil.

hs777
22.02.2019

Prokousávala jsem se knihou těžce. Sarkastický styl mi nesedl a většinu narážek jsem vůbec nepochopila, i když z vysvětlivek na konci se mi leccos objasnilo. Pomalu jsem se pročetla až do konce, ale žádný čtenářský zážitek se nekonal, bohužel.

Iki1
13.02.2019

Vydáváme se do okolí Los Angeles, tedy na Jih USA. Je jasné, že zdejší humor je jiný než u nás, je prostě místně ukotven. Proto je čtení této knihy dost obtížné. Je tu hodně odkazů, kterým je těžké porozumět na první dobrou. Každopádně je fajn si představit všechny ty neziskovky a obskurní spolky u nás, které se bijí za práva všech možných menšin i „menšin“ v podobně laděném románu.

pavel9410
19.01.2019

Precetl jsem to v ramci Ctenarske vyzvy a nejak mne to moc neoslovilo, abych rekl pravdu. Obcas jsou tam dobre momenty, ale celkove mi to prislo takove lehce ubrecene. Moc nechapu, za co to dostalo tu cenu.

hario
10.09.2018

Chytrý satiricky román k zamyšlení.