Pav Pav komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Rozhodně si nemyslím, že je Ove nerudný dědek, jak zde někteří píší. Jen je zásadový a má smysl pro pořádek a dodržování pravidel... a také je osamělý. Navíc 59 let je vyšší střední věk (jak je uvedeno v knize). Mezi jeho četnými pokusy se zabít ho neustále někdo vyrušuje a tak pomáhá lidem (a taky jednomu vypelichanému kocourovi), až vlastně tak osamělý není.
Vtipná, dojemná, prostě krásně napsaná kniha. Pohlazení po duši.

15.09.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Zatímco ve většině příběhů čekáte na zjištění, kdo je pachatel, zde se nemůžete dočkat, až se dozvíte, kdo je oběť. Zajímavě se prolínající dvě časové roviny. Po "těžkém" začátku, kdy se snažíte zapamatovat kdo je kdo, se nemůžete od čtení odlepit. Opět nemůžu Moriarty upřít překvapivé rozuzlení. Dávám plný počet.

18.11.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Hodně napínavý případ oddělení Q. Čtu je na přeskáčku a přestože jsem jednu linii knihy věděla dopředu, nemohla jsem přestat číst.

21.02.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

To byl zase nervák. Jen kdyby hlavní záporák nebyl nesmrtelný. U dvojky Kepler se mi líbí, že jsou její knihy čtivé od začátku do konce a čtenář nemusí přetrpět žádné nudné statě.

13.12.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Moc dobré čtení. Jako vždy to mělo spád. Trochu jsem se zamotala do mnoha jmen, ale dalo se to zvládnout. Jen bych se obešla bez "pohledu zpět", jelikož bylo zřejmé, že oběť nepřežila.

07.10.2019 4 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Velmi čtivá kniha. Nejdřív mě trochu mátly a taky nebavily vložené pasáže o dvou nevlastních sestrách a už vůbec jsem nechápala úryvky z cestovního průvodce, ale samozřejmě to nakonec bylo podstatné pro vykreslení celého příběhu. A mile mě překvapil úplný konec, který měl k hollywoodskému daleko. Skoro by člověk Císařovniny ostrovy hledal na mapě, ale to by autor nemohl žádnému existujícímu místu a obzvlášť jeho obyvatelům udělat.

26.08.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Námět je zajímavý, ale jsem zklamaná. Asi do poloviny knihy stále nedošlo k žádnému posunu. Mia i Holger mi neskutečně lezli na nervy, protože se neustále bavili ve stylu "blbej s hluchým", takže rozhovory probíhají ve stylu, že jeden něco řekne a druhý se třikrát zeptá cože. Ona je narušená a jeho pořád bolí hlava. Miiny záblesky z minulosti nikam nevedou, akorát jsou otravné a zdržují děj. Začala jsem druhým dílem, tak si ještě přečtu V lese visí anděl, ale vůbec nesdílím nadšení většiny.

25.04.2019 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Podařený příběh. Angela se hodně věnuje dětské psychologii a dost často je v jejích knihách páchano na dětech násilí. Chtělo by to zase nějakou "dospělou oběť".

05.10.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Jsem spokojená. Ještěže jsem nečetla zdejší hodnocení dopředu, protože bych se asi bála. Ačkoliv mě téma terorismu nebaví, tady jsem s ním neměla problém. Alespoň jsme se podívali po Evropě. Tentokrát jsme se konečně dozvěděli Asadovu minulost a byl dán větší prostor Gordonovi, takže jsme se mohli s jeho postavou trochu víc sžít. Je pravda, že vtipných situací bylo pomálu, ale ani by se to nehodilo. Stále se ještě nevyřešil případ s nastřelovací pistolí..., že by v příštím díle?

18.06.2020 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Ještě že jsem před přečtením knihy nečetla zdejší komentáře, které se názorově velice rozcházejí. Já tedy patřím do skupiny, která je nadšená. Kniha byla napínavá od začátku do konce. Škoda, že jsem musela doma taky něco dělat, jinak bych ji přečetla za víkend. Vůbec nesdílím názor, že byl Hypnotizér lepší. Právě naopak si myslím, že se autoři zlepšují. Co člověk, to názor. Ale co ten epilog?!

02.10.2017 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Nejsem si jistá, jak knihu hodnotit. Místy je úsměvná, ale především je to psychologické drama. Pořád čtete a čekáte, co se bude dít. Potom vlastně už téměř vše pochopíte a najednou je konec. A vy máte pocit, že pořád něco chybí... Pro změnu by Radka Třeštíková mohla alespoň jednu knihu nějak uspokojivě zakončit. U mě stále vede Veselí. Je to tak na 3*, ale připadá mi, že tak nízké hodnocení, které tu vidím, si nezaslouží, proto dávám 4*.

Ještě jedna poznámka, pro příliš mladé čtenářky (aby nehodnotily zbytečně nekompromisně). Nemusí to být pravidlem, ale podle mého názoru je tato kniha svou povahou vhodná minimálně pro 30+.

24.06.2020 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Napínavé do poslední chvíle. Když už si člověk myslí, že ví, je to jinak. Kde je další díl?!

08.09.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Velmi dobře a rychle se kniha četla, ikdyž bývám skeptická, pokud jde o kapitoly, které jsou "z pohledu vraha", tady mi to vůbec nevadilo. Něco se předvídat dalo, ale všechno úplně ne, takže došlo i na moment překvapení. Určitě budu číst pokračování.

20.08.2019 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Mohlo by to být kratší, ale případy oddělení Q jsou zajímavé a styl vyprávění mi vyhovuje. Líbí se mi také vtipné vsuvky.

18.06.2019 4 z 5

Matka v trapu Matka v trapu Uljana Donátová

Parádní oddychovka na léto. Vtipná, svěží, krátká. Několik postav, které se nepletou. Žádné překombinované konstrukce. Po všech těch thrillerech se mi hodila. Doporučuji (samozřejmě pro ženy, pánové by asi neměli pochopení).

12.08.2020 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Nějak mě to nebavilo. Po přečtení hodnocení jsem se rozhodla, že budu číst tuto sérii od začátku, ale do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Vysvětlení motivu činu na konci knihy bylo takové krkolomné.

12.02.2020 2 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Moc pěkný thriller. Začala jsem s příběhy Davida Rakera od prostřed a teprve se dostala k prvnímu případu. Musím říct, že se mi tato kniha líbila víc než některé pozdější. Je napínavá a dobře se čte. Ikdyž způsob vymazání vzpomínek mi přišel trochu přehnaný.

06.11.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Měla jsem problém se jmény. Pletli se mi postavy, asi jich tam bylo víc, než jsem u autorky zvyklá. Do půlky jsem se trochu prokousávala, ale potom to dostalo spád. Knihu doporučuji, ostatně jako všechny další detektivky s Kim.

22.09.2019 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět jsem spokojená. Příběh má spád, dává smysl, pořád se něco děje, žádná zbytečná vata. Napínavé od začátku do konce. Prostě Robert Bryndza.

30.06.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Skvělé. Myslela jsem, že mě nic nepřekvapí ale přece jen jsem byla na konci knihy v údivu, že mi něco uniklo. Angela píše bezvadně a moc to nenatahuje. Už se těším na nejnovější díl.

26.08.2018 5 z 5