Patw Patw komentáře u knih

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Tak moc mě to lákalo. Opravdu jsem se těšil až se do knihy pustím, ale pak to šlo strašně těžce. Na první díl dost slabé. Neplyne to tak zajímavě jako jiné série, není to ani napínavé a rozhodně to čtenáře nenutí číst běžeckým tempem. Škoda.

12.08.2014 3 z 5

První půlka knihy se mi líbila. Budovaná atmosféra fungovala, ale pak přišel pohádkový zlom a já měl problém to dočíst. Mohlo to být zajímavější i temnější, ale bohužel, se to moc nepovedlo.

08.08.2014 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Podle mě jde o nedoceněný kousek. J.K. se tato kniha opravdu moc povedla. Jak už jsem psal ve svém předchozím komentáři, čtenáři čekali něco živého jako Harry Potter. Zde J.K. naservírovala kus reality. Klidně hned bych bral pokračování.

06.08.2014 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Silo je velmi příjemné překvapení. Až se mi chce napsat, že takto kvalitní knihu jsem už hezkou dobu nečetl. Atmosféra sila na čtenáře doslova křičí na každé stránce. Autor přesně ví jak čtenáře vtáhnout do děje, napnout ho a přinutit ho číst dál a dál. Naprosto strhující četba. Zapomeňte na mladé šestnáctileté hrdinky, co zachrání svět. Silo jde jinou cestou, reálnější cestou, cestou u které si řeknete, že se klidně může stát. Naprosto strhující.

Knihu doporučuji všem všemi deseti. Jsem rád, že se Howey objevil a přišel s tímto dílem, touto trilogií. Rozhodně si mě získal, už teď vím o dalších dílech, která bych od něj v budoucnu chtěl číst.

06.08.2014 5 z 5

Odstíny neúspěchu Odstíny neúspěchu Jiří Benda

Knize jsem dal šanci především ze známosti. Postupně jsem se začetl do každého příběhu. Do dnes jsem měl dilema jak knihu hodnotit. Popravdě, toto není žánr, který bych vyhledával. Některé příběhy jsou slabší, a ty zbylé jsou podařené.

01.08.2014 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Po delší době (po dvou letech) jsem musel hodnocení změnit ze tří na čtyři hvězdičky. Ačkoliv se kniha nečte tak hezky a plynule jako první dva díly, od kterých čtenář (resp. já) nemohl odtrhnout oči, i tak ději nic nechybí. Máme tu přece finále, konec trilogie bylo tedy jasné, že to bude místy drhnout. Jsou zde části, které člověka pohltí i části, které jsou trochu přehnané ale zase plné a občas i náročné na čtenářovu představivost. V knize se toho děje dost, jen tomu chybí ta plynulost prvních dvou dílů. Dočkáme se jak akce, napětí tak samozřejmě i překvapivých zvratů.

31.07.2014 4 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Tato kniha mě opravdu velmi zaujala už při přečtení anotace. Do knihy jsem se pustil s velkým očekáváním (a se strachem, že mé očekávání mě zklame, ale to se nestalo). Kniha mě naprosto dostala. Netajím se skutečností, že jsem fanoušek antiutopie a podobných sci-fi, ale tak dobré dílo tohoto žánru jakým je Dech jsem už dlouho nečetl. Alina, Bea i Quinn jsou perfektními doplňky jeden druhého. Ze začátku to bylo nezvyklé číst knihu z pohledu tří postav, ale pak jsem se do toho dostal, a myslím si, že knize to ještě víc pomohlo. Opravdu se těším na pokračování.

30.07.2014 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Opět je to trochu zdlouhavé (to ten styl psaní G,R,R,Martina), ale rozhodně mě tento díl bavil víc než předchozí. Kniha přináší spoustu zvratů, změn a překvapení. Laťka je však stále nahoře a tak šlo o skvělé čtení. Co víc dodat?

29.07.2014 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Ačkoliv jde o poslední příběh Bridget Jones jde vlastně o mé první knižní seznámení s Bridget. Nevěděl jsem co čekat, ale knihu jsem si prostě koupit musel. A byl jsem mile překvapen. Bridget se nachází v další zoufalé části svého života. Musí najít rovnováhu mezi životem rodinným a životem milostným, a do toho všeho ještě skloubit své přátelé a pracovní povinnosti. Rozhodně se tato kniha čte snadno, čtenář nemusí u knihy přemýšlet, stačí dát ruce za hlavu a nohy nahoru a číst o životě jedné anglické ženy jejíž život je tak nějak hektický.

29.06.2014 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Po dočtení ve mě zůstala hořkost. Ale je to ta příjemná hořkost, kterou autorka knihy určitě chtěla vyvolat u čtenářů, a to se jí povedlo na jedničku. Síla této knihy je v jejím sympatickém zpracování, krásnému příběhu a propracovanému ději. Knihu člověk zvládne přečíst během jednoho dne, nejedná se tedy o velké tlusté dílo ale to mu vůbec neubírá na 'velikosti'.
Jedná se o žánr který mi je sympatický a sedne mi. Antiutopie je prostě má. Takže já každou stránku vnímal, děj, barvy.. to všechno ke mě přicházelo stránka po stránce. Nemám co bych knize vyčetl.

14.06.2014 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Zaznamenal jsem mírný pokles. Ačkoliv mě to bavilo, první díl mě přeci jen bavil o chloupek víc. Nemám co dodat. Rozhodně se jedná o výjimečné dílo, G.R.R. Martin ví jak čtenáře upoutat i u roztahaného díla, knihy která má přes devět set stran.

07.06.2014 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Vše co mohlo k této knize být řečeno a napsáno, řečeno i napsáno bylo. Okamžité pohlcení dějem, stylem psaní, perfektně popsané pocity. Čtenář okamžitě zapomene na seriál a začne se topit (v dobrém slova smyslu) ve stránkách této výpravné knihy. GRRM si vzal ambiciózní nápad a vytvořil dokonalou knihu.

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Druhý díl neudělá nic jiného, než že Vás utvrdí ve své nakažlivé závislosti. Tudíž čtenáře kniha okamžitě pohltí tak moc, že si ani neuvědomí, že už je na konci a rychle nahmatává druhou knihu v sérii.

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Naprosto dokonalé rozjetí několikadílné série. Ze začátku se zdá, že je v knize spousta postav avšak člověk si zvykne a všechny si časem zapamatuje.

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Žádný děj, který by mě nutil otáčet stránku po stránce. Slabé jak dějem tak propracováním postav. Hlavní hrdinka se občas chová divně: nechápu proč měla nutkaví pocit zničit onen papírek, když v tom jejím artefaktu přežil XX let v bezpečí. Antiutopický děj vlastně o ničem. Tak nějak nemám ani chuť na další díly v této sérii.

17.04.2014 2 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Prostě nechápu jak těžké by bylo vysvětlit co je za plotem bez toho všeho dramatu kolem. U těchto trilogií je to celkem běžné, že kvalita postupem času (a s přibýváním děl) upadá, ale Rezistence se drží vysoké kvality, ale o hvězdičku jsem musel oproti Divergenci odebrat. Hlavní hrdinka Tris se v tomto díle chová trochu sobecky, ale především lehkomyslně. Vztah Tris a Tobiase autorka nesmyslně neustále komplikuje. Člověk co by se nacházel v situacích jako v knize by se snažil vše vysvětlit, ne si to nechat pro sebe. Každopádně posledních pár kapitol bylo napínavých.

14.04.2014 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Můj názor na knihu si můžete přečíst v této recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/danny-torrance-je-doktor-spanek-aneb-dalsi-povedena-kingovka-1375

Jen dodám, že jde o klasické povedené dílo Stephena Kinga. Napsal to tak jen jen on umí. Četl jsem v angličtině a musím dodat, že v anglické verzi se mi King líbí o trochu víc jak v českém překladu, který místy vyznívá až arogantně.

10.04.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Hodnocení jsem po čase musel ze 4* zvednout na 5*. Do knihy jsem se na podruhé začetl úplně omylem a jako "po másle" jsem jí dočetl. Je to chytlavě napsané, a když čtenář zapomene na realitu a otázku zda by život v této knize byl možný, určitě si knihu maximálně užije. Kniha má co správná kniha ve stylu antiutopie má mít, nepostrádá zajímavé postavy, akci a napětí, díky těmto věcem si čtenář knihu vychutná.

08.04.2014 5 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Do knihy jsem se po chvíli začetl, ale občas mi hlavu zamotaly drobné nesrovnalosti. Občas se mi zase zdálo, že hlavní hrdina, není hlavní hrdinka. Není to náročná četba, zajímaví příběh a zajímavé postavy, ale i tak je to průměrné dílo.

03.04.2014 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Teprve teď poznávám o co jsem doposud přicházel. Nechápu, že jsem si Harryho nezačal číst už dřív. Ano pravdou je, že tato kniha není veledílem, ale ta kniha si na to nehraje, a jako kniha pro děti a mládež skvěle poslouží. Rowlingová přišla s výjimečným dílem a tím Harry zůstane.

03.04.2014 5 z 5