pastelka53 pastelka53 komentáře u knih

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

"To, co dnes v noci tady v pokoji zemřelo, nebyla ta žena.... Dnes tady zemřela poslední stopa lidskosti ve mně."

Jako první jsem před lety viděla film, z kterého jsem byla nadšená, zdařilá toť adaptace.
Kniha mě ale uchvátila mnohem víc! Rozvinula příběh a odpověděla na mnoho otázek, které jsem po shlédnutí filmu měla.
První částí jsem se prokousávala, od druhé už to šlo snadno.

Ach Lestate ... cos to stvořil za ufňukánka. Má lásko, jsem tvým výběrem naprosto zklamaná! Příště vyber raději nějakého necitelného drsňáka, se kterým budeš po nocích zabíjet nevinné panny.
Louise ... snažila jsem si ho oblíbit, ale jeho neustále fňukání mě nebavilo. Snažila jsem se pochopit jeho nelibost k tomu co se z něj stalo ... Jeho "depku" ze zabíjení, z nesmrtelnosti ... Podařilo se mi to až ke konci knihy...
Claudie ... zvrhlé nemilosrdné dítě! Vzhledem k mé nelibosti k menším tvorům jsem překvapena tím, jak jsem si ji oblíbila.

Taková tma, taková prázdnota a není v tom útěchy ...

06.06.2017 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Krásný popis lásky, která překoná opravdu všechno. Z Grety mi běhal mráz po zádech ... z její oddanosti manželovi, jejího podporování a víry v jeho lepší já, z její obrovské tolerance... I přesto, že díky tomu ho ztratí ... "Einar je mrtvý!"

Lili byla nádherná duše ... uvězněná ve špatném těle. Nejde na ní zapomenout. Plachá laň uvězněná v ohradě, která se nakonec dostane na svobodu a užívá co nejvíc to jde.

Chvíli jsem si musela zvykat na styl psaní a pořádně se zakousnout do všech postav a nepustit je. Neskutečně to na mě zapůsobilo a vyvolalo tolik otázek - avšak bez odpovědí.

20.04.2017 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tohle je prostě bomba, co víc o tom napsat!!!! :)
Pro mě rozhodně lepší než Němý křik!
Brilantní popis sociopata a skvěle propracovaný děj. Hned mi bylo jasné, že je to napsané uplně jinak než předchozí kniha.
Diky A.M. a jejímu skvělému psaní, díky za neschopenku a možnost vychutnání si celé knihy, díky za Kim, díky vlastně za všechno! ♥

06.04.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

No ... nečekala jsem, že se celá knížka bude motat kolem věčně se litující, tupé, nadržené alkoholičky, která má díky chlastu totálně vymleto v hlavě a viděla něco co vidět neměla. Bývalý manžel debil a jeho nová žena poslušný pejsek, který se naštěstí jednou utrhne nečekaně z řetězu svého tyranského pána, který podle všeho ojede každou ženskou, která je na dně nebo se cítí opomíjená. (Snad jejich dcera nebude ani po jednom z nich.)
Čekala jsem víc, nechala jsem se strhnout obrovskou reklamou a žvásty knihkupců, který Vám knížku ohleduplně cpou do chřtánů. Snad film je lepší ...

30.03.2017 2 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

PÁÁÁNI!!!
Nebudu tu chválit obálku, o to se postarají jiní.
Ale bože, padla mi brada! Skoro celou knížku jsem nevěděla "vo co de" ... Spílala jsem hromadu teorií kdo, co, jak proč ...
Autorka mě celou dobu držela v napětí, knížka na mě z nočního stolku promlouvala a táhla zpátky ke čtení.
Za mě TOP!!!!!!
PS: Nejsem zvrácená, když bych si chtěla vzít vraha?

27.03.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Ano, všichni psi přijdou do nebe!!
Po přečtení této knihy jsem pochopila, proč miluji víc zvířata než lidi. Proč vždy pláču, když umře jakékoliv zvíře ať v reálném životě, knize či filmu.
Proto mi u této knihy i slza ukápla... dobrá bylo jich mnohem víc.
Jejich láska je čistá, jejich oddanost doslova až za hrob.
V mé knihovně najdete převážně detektivky, thrillery nebo horory. Málo kdy, narazíte na něco jako je Psí poslání, ale koupě nelituji, jsem psí milovník a tohle jsem si řekla, že mi knihovně nesmí chybět. NELITUJI!!

24.03.2017 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Mé srdce pookřálo ... Slzné kanálky se rozjely a nedaly se zastavit.
Málo kdy u knih pláču, ale tohle mě dostalo. Možná, že čím víc stárnu, tím víc jsem patetická ...

Láska, která rychle začala a rychle skončila.
Láska, ze které bychom si všichni měli vzít příklad - nefalešná, nezaložená na vzhledu, penězích nebo čemkoli jiném. Založená na NÍ a na NĚM, na dvou hvězdách, jejichž světlo vyhaslo příliš brzy, ale zanechalo tolik lásky ...

21.03.2017 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Za mě TOP!! V tomto případě děkuji za opožděný dárek a díky, že marodím a měla jsem čas číst.
Málo kdy se mi stane, že v knize nevím na čem jsem. Málo kdy se mi také stane, že trávím vic času nad tím, že přemýšlím jak to asi všechno je - kdo, co, jak proč, do háje proč?!?
Kniha mě držela celou dobu v pozoru, hltala jsem každé slovo a snažila se rozmotat to klubko lží a polopravd.
V knihovně umisťuji na čestné místo, protože takhle jsem hlavu zamotanou ještě neměla.

21.03.2017 5 z 5

Rozhodně můj šálek čaje...
Fotografie byly přejemným doplněním.
Ze začátku se mi to táhlo, ale po pár kapitolách jsem děj hltala a chtěla číst dál.
Jsem velice zvědavá na další díly ..

19.03.2017 5 z 5

Horečka nad ránem Horečka nad ránem Péter Gárdos

Nenadchlo, ale také nenudilo. Víckrát se do čtení toho kousku asi nepustím.

19.03.2017 3 z 5

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Nezklamala, od začátku člověk věděl na čem je a jak se přibližně děj bude odehrávat.
Klasická zápletka, ale bavilo mě to. Lehce se kniha četla a během dvou dnů jsem se pustila do druhého dílu, snad i ten bude dobrý.

21.01.2016 4 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

První kniha od této spisovatelky, která se mi dostala do spárů ..
MNĚ SA TO PÁČILO!!
Podle hodnocení jsou její knihy mnohem lepší a nemohu se dočkat, až si přečtu další. Snad budou stejně dobré nebo lepší než je místo pro tajnosti!!

17.01.2016 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

ÓÓÓÓ ano!
Jakožto milovník fantasy knih jsem si řekla, že vyzkouším něco z jiného soudku.

VYPLATILO SE!!! :) ♥

Musím se přiznat, že ze začátku jsem od knihy nic neočekávala, ale když už mě děj popoháněl a nakonec i nutil číst dál, prostě jsem tu knížku zhltla!! Ledová královna .. no, upřímně jsem si i trochu poplakala, což vyděsilo jak mě tak i lidi v tramvaji, když jsem knihu četla. Donutila jsem se podívat i na film a musím říct, nezklamal mě!

Každopádně lidičky, kdo nečetl tak doporučuji!! :)

19.07.2015 5 z 5

Harlekýn Harlekýn Laurell K. Hamilton

Po předchozích pár dílech, který stály(řekněme si to upřímně) za hovno, je tento díl milým překvapením.
Když jsem začínala číst, ani jsem nedoufala že to bude tak dobré. Nebylo tam tolik sexu, což si myslím, že bylo pro nás čtenáře velice milým překvapením a část z nás si určitě oddychla, protože číst v každé kapitole jak Anita zase někoho ojede mě prostě už unavovalo.

Pro mě po těch bracích předtím 5 z 5 možných hvězd.

PS: Doufám, že Anita Richarda už opravdu pošle natrvalo do háje, už mi ty jeho citové výlevy žárlivosti s kým Anita šuká a s kým ne, s kým sdílí domácnost a s kým ne lezou pořádně na nervy. V prvních dílech jsem Ríšu milovala, ale teď je pro mě jen a jen osinou v zadku, která má zadek a klacek jako Pán Bůh.

19.07.2015 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Mlha, novela co stojí za přečtení, jako první jsem viděla film a možná proto jsem trochu byla zklamaná z knižního konce. Nevadí, stávají se i horší věci.

Některé povídky byly fajn, Opice pro mě byla asi největší TOP.. u některých jsem zase nevěděla co je jádrem pudla ...

28.12.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nemám slov!!! První polovina, říkala jsem si že je to klasickej thriler kde chlápek neví kam se jeho ženuška poděla. Avšak část druhá ... Wááááu, promyšlenej obrat nad kterým jsem se pozastavila s otevřenou pusou a zbylé stránky hltala slovo od slova.

20.12.2014 5 z 5

Sextenze Sextenze Jan Krůta

Začněme nějakou pozitivní kritikou .. obálka? Super!!!
Ale ... obsah? Řekněme to takto. Jako každá knížka začíná kapitolou 1 a pokračuje dál a dál až do konečné kapitoly, která v tomto případě nese číslo 77. V mém případě musím končící kapitolou jmenovat číslo 29 kde mi došla veškerá chuť číst dál. Styl písma je pro mě nevyhovující a styl psaní taktéž. Toto je jediná kniha, kterou jsem si koupila a funguje na mě jako skvělé uspávalo.

20.12.2014 odpad!

Nejsem si touhle knihou jistá. Přečetla jsem ji, ale myslím si, že podruhé se k ní asi nevrátím. Je to oddychovka, která mě chvíli strašně bavila, ale taky chvíli nutila přeskakovat stránky. Ve čtení mě popoháněla jenom touha zjistit, jak to nakonec s těmi všemi dopadne.

11.08.2014 1 z 5

Micah Micah Laurell K. Hamilton

YES!!! Po Inkubových snech,, který byl podle mě přervanou a přemrštěnou směsicí písmen - zde máme díl, který je stručný, výstižný a konečně není přecpaný hromadou postav v kterých se začínám popravdě značně ztrácet! :)

Konečně jsme se dozvěděli něco o tom okouzlujícím a zelenookém krasavci, který pro nás byl jedním velký otazníkem. Dozvěděla jsem se víc z 130stran než z 686, které byly minule.

Díky, díky, dík! :) :*

A prosím Bohy, ať už jakékoli, aby další díly byly jenom lepší a lepší.

07.08.2014 5 z 5

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Co to sakra je??!!

Miluju sérii o Anitě, jsem do ní zažraná už 6let a tenhle díl byl pro mě totálním zklamáním! :( Zdlouhavé popisy stále se opakujícího sexu (ovšem skoro pokaždé s někým jiným). Prvních 5 knih se autorka bez sexu obešla ... a od šestého dílu se z této série snaží udělat fádní erotiku, která lidi asi pomalu přestává nejspíš bavit.

Jsem vážně zklamaná, normálně se od knihy od Laurell nemůžu odtrhnout a mám ji za pár dní přečtenou. Ovšem tento díl? Kurňa, prokousávala jsem se tím několik týdnů, protože mě to prostě nebavilo a byla jsem po pár přečtených stránkách tak znuděná, naštvaná a zklamaná zároveň, že jsem se do čtení skoro nutila. :(

Ironií toho je, že to byla zatím nejdražší knížka co byla od této "skvělé" (v uvozovkách proto, že o ní začínám značně pochybovat) autorky vydána. Po dočtení jsem si jako první položila jedinou a zásadní otázku - Nebyly to do háje vyhozený peníze?

07.08.2014 1 z 5