Papinka1 Papinka1 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Prostě skvělé. Zaujalo mě, jak tak krutý příběh dokáže být popsán citlivými a křehkými slovy. Oceňuji jak námět, tak styl psaní. Klobouk dolů.

04.01.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mám ráda styl psaní paní A.M. a asi mě nikdy nepřestane fascinovat,jak je možné tak kruté věci popsat jemnými slovy ... Téma komunismu a socialismu je hodně silné. Pro mě obzvlášť dnes, kdy se pak vládní restrikce a zásahy do svobody jeví v porovnání s historií jako naprosto minoritní.

12.12.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Možná...možná, kdybych měla ráda červenou knihovnu, kdybych nepřečetla více knih z prostředí Osvětimi, kdybych neoceňovala věrohodnost a hlubší vykreslení postav... pak možná by se mi tahle knížka líbila.
Hodně se o ní mluví, tak si ji přečtěte a udělejte si vlastní názor. Za mě naprosto literární průměr po jazykové stránce i zpracování obsahu. Vím, že vyhlazování židů je otřesná součást naší minulosti, najdeme určitě ale i kvalitnější knihy o této tematice.

06.05.2019 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Nejhorší na téhle triologii je, že vás úplně pohltí a vy musít číst a číst a číst, což je časově docela náročné :-)
Prostě super!

26.03.2019 5 z 5

Jako wooooow! Za mě asi nejlepší z celé trilogie. Obrovský obdiv spisovateli, že dokáže napsat cca 1 700 stran tak, aby to celé dohromady dávalo od začátku do konce smysl.

04.04.2019 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tak já jsem tuhle triologii objevila trochu se zpožděním, o to větší nadšení z ní mám :-) Začátek téměř nudný, ale zhruba od poloviny bylo skoro nemožné knihu odložit. Líbilo se mi, že odhalení vraha nemá být koncem knihy, ale zápletka pokračuje.

19.03.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první severská detektivka. Za mě super, čtivé, jazykově relativně bohaté. Jen mě to až příliš vtáhlo do děje a skutečně jsem se bála :-0

05.10.2020 5 z 5

Nejvíc milé čtení, které vám vykouzlí úsměv na tváři :-)

05.09.2023 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Jsem trochu cynik a málo co mě dojme, ale u Hosseiniových knih jsou vždy pasáže, které mi vženou slzy do očí. Za mě asi nejlepší kniha od něj.

26.03.2019 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Zaujala mě více než Veselí a méně než Osm. Knížku jsem dostala, v opačném případě bych pro ni asi do knihovny nešla. Třeštíková je fenomén dnešní doby, jedni ji milují, druzí zatracují. Já stojím asi někde uprostřed. Kniha měla hlavu a patu, je třeba se do ní začíst a soustředit se i na malé detaily, které dohromady tvoří mozaiku příběhu. Celé to na mě působilo smutně, tolik zpackaných lidských životů a duší. Možná ze života :-)

29.06.2020 2 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Krátké a příjemné čtení útlé knížky. Líbilo se mi časové prolínání 3 rovin. Tak silné téma, že se dotkne i vašeho srdce.

23.01.2019 4 z 5

Chtěj Marsej Chtěj Marsej Magdaléna Rejžková

Pro mě je Marseille srdeční záležitost a myslím, že i pro autorku knihy. Je to skutečně netradiční "průvodce". Mám pocit, že jsem se moc informací nedozvěděla, kniha na mě působí nejednotně, ale bylo příjemné číst zážitky z mého milovaného města.

04.07.2019 3 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Obdiv p Šebkovi za jeho práci a úsilí. Na mě byla kniha trochu silné kafe, přece jen operace válečných zranění nejsou čtivo pro každého. Takže některé pasáže jsem nebyla schopná číst. Nicméně doporučuji a dávám palec nahoru.

13.03.2019 5 z 5